Jump to content

Razvod - darovana nekretnina


Replika

Preporučene objave

Znam da u pravilu darovana imovina nije predmet podjele imovine kod razvoda....ali budući mi je imovinu darovao suprug za vrijeme trajanja braka (prije 10 g) a isti je sad pred raspadom mislila sam da se to ne odnosi i u ovaj slučaju....Naime sad u raspravama koje su naravno ne naročito ugodne uhu prijeti da će me izbaciti van iz kuće i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još dodatno pitanje - nakon što mi je suprug darovao nekretninu istu smo dogradili...dali je taj dograđeni dio onda bračna stečevina? Osobno bih najradije da kuću s obzirom da su dva odvojena trosobna stana podijelimo na način da svatko ima polovicu kuće međutim suprug to ne želi, ne želi ni prodaju, ne želi ni isplatu...ni nikakav dogovor (osim da ja iselim bez ičega i vjerojatno mu vratim nekretninu)..

Dakle - na koji način bi se dijelila imovina ukoliko se ne dogovorimo sporazumno - suprug mi je darovao kuću darovnim ugovorom prije gotovo 10 g, na temelju istog sam uknjizena kao vlasnica 1/1 dio kuće je naknadno dograđen? Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 godina kasnije...
prije 1 sat, marko mirkovci je napisao:

Zanima me dali se prilikom rastave braka ta kuca dijeli na pola ili na sve clanove ili se uopce nemoze dijeliti

Ništa se ne dijeli prilikom rastave braka, jer taj postupak nema nikakve veze sa postupkom diobe bračne stečevine.

Vezano za predmetnu kuću, radilo bi se o Vašoj vlastitoj imovini, a ne o bračnoj stečevini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija