Jump to content

Pomoć - hitnooo - totalna šteta na autu i odšteta


diva iva

Preporučene objave

Prije tri dana imala sam prometnu nesreću gdje mi je dotična gospođa oduzela prednost prolaska i došlo je do sudara gdje je moj limeni ljubimac izvukao deblji kraj. Rijeć je o automobilu starom 6godina - Seat Leon 1.6 i po svemu sudeći rijeć je o totalnoj šteti.

 

Mene sad zanima, na koji naćin se izračunava totalna šteta? Jer moj automobil je bio savršeno očuvan,nije prešao puno km i uvijerena sam da će me osiguranje zakinuti. Nitko se nije na osiguranju obogatio pa tako neću ni ja. Uglavnom, da li ja mogu zahtjevati što god oni rekli ili ponudili da mi se auto dovede u prvobitno stanje prije nesreće neovisno o njihovoj procijeni tj. totalnoj šteti??

 

I drugo pitanje,ako se procijeni totalna šteta ; da li mogu tražiti odštetni zahtjev za smanjenu vrijednost vozila??

 

:svejk: tnx svima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pronađi podatak kolika je kataloška vrijednost vozila (ista marka ,staro 6 godina )

ako popravak vozila košta približno kataloškoj vrijednosti vozila (barem 3/4)

tada je to za osiguranje totalna šteta. (neispltiv popravak)

spašene djelove nisi obvezan uzeti (za njih umanjuju naknadu štete),neka ih uzme osiguranje .

možeš popraviti auto i dovest ga u prvobitno stanje (popravak platiš)

i od osiguranja tražiš isplatu (povrat ulaganja) sa zakonskim kamatama.

 

postoje presude za štete na vozilima

pronađi ih na stranici sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija