Jump to content

HRVI-pogoršanje(trajno-privremeno)


nvidak

Preporučene objave

Question HRVI -pogoršanje bolesti

 

poštovani;

 

Imam pitanje da ne okolišam 2009.dobivam kod trečeg izlaska na komisiju za HRVI 40% Trajno (trajna promjena osobnosti )238 b ali su me zvali u Zagreb na DLP.

Sada: 2012.

sam 2012 izašao na pogoršanje i PLP donosi 40%+ čl.9.

kao maloljetnik u ratu pridodajemi se 10% i dobivam HRVI 50% ali

privremeno 238 c.

 

pitanje dali ču sada morati oped iči tri godine na komisiju ili mi DLPmože donijeti trajnu odluku nisam upučen u zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moat ćeš tri godine ići na komisiju nakon čega ćeš dobiti stalno rješenje.

 

Nastavi sa liječenjem, jednom godišnje moraš obaviti psihološko testiranje i isto tako bi bilo po potrebi poželjno odraditi dnevnu bolnicu ili "ležanje".

 

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu(akutna reakcija na stres,

poremećaj prilagodbe,posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene

osobnosti nakon ratnog PTSP)ako se utvrdi da prije rata nije bolovao

od psihičkih poremećaja

a) lakog stupnja manje od 20%

 

b) teškog stupnja 20 do 40%

 

c) teškog stupnja s komorbiditetom(psihički i psihosomatski) 40 do 60%

 

 

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

 

Nakon jučerašnje prvostupanjske komisije u Splitu za ponovnu ocijenu pogoršanja nakon proteka dvije godine (inače HRVI trajno 20%) komisija mi je vrlo šturim obašnjenjem dala do znanja da, uprkos kontinuiranom lječenju od 2000god. gdje je iz nalaza evidentno došlo do pogoršanja, nema osnove za povećanjem postotla invalidnosti. Također su kazali da je to max. koji se može dobit tj. 20%. Pokušao sam im objasnit da moji problemi počinju i da su evidentirani tijekom samog rata, kao i 1996god, odnosno da je moja zdravstvena situacija u očitom pogoršanju,što je i vidljivo iz med.dokumentacije specijaliste, nije bilo razumijevanja za promijenu mišljenja.

 

Moje pitanje bi bilo što nakon što zaprimim rješenje za par dana, da li i kome se žalit, koje su mi šanse da dobijem npr.30%, ili konkretno što bi to bilo bitno ako ne med. dokumentacija. molim sve one koje imaju slična iskustva da mi pomognu.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Nakon jučerašnje prvostupanjske komisije u Splitu za ponovnu ocijenu pogoršanja nakon proteka dvije godine (inače HRVI trajno 20%) komisija mi je vrlo šturim obašnjenjem dala do znanja da, uprkos kontinuiranom lječenju od 2000god. gdje je iz nalaza evidentno došlo do pogoršanja, nema osnove za povećanjem postotla invalidnosti. Također su kazali da je to max. koji se može dobit tj. 20%. Pokušao sam im objasnit da moji problemi počinju i da su evidentirani tijekom samog rata, kao i 1996god, odnosno da je moja zdravstvena situacija u očitom pogoršanju,što je i vidljivo iz med.dokumentacije specijaliste, nije bilo razumijevanja za promijenu mišljenja.

 

Moje pitanje bi bilo što nakon što zaprimim rješenje za par dana, da li i kome se žalit, koje su mi šanse da dobijem npr.30%, ili konkretno što bi to bilo bitno ako ne med. dokumentacija. molim sve one koje imaju slična iskustva da mi pomognu.

 

Pozdrav

Dragi prijatelju, bio sam pred 2 mj. na prvostupanjskoj komisiji u -ZGB i tamo sjede njih 4 mislim , predsjednik komisije i još 3 doktora ako me pamet već nije napustila a je.Ja imam 20% trajno na PTSP i nastupilo je pogoršanje stanja te su mi rekili u bolnici da je daljnje liječenje sa ovim lijekovima koje imam sad i dijagnozom jednostavno uzaludno jer nema pomaka na bolje niti če ga biti.Sad uzeo ovaj papire i kaže , dobro sam proučio vaše nalaze iz kojih je vidljivo da je nastalo pogoršanje te vam mogu dati 30%.Ja kažem s obzirom na nalaze i dijagnoze zar nemože više on veli ne jer je sad najviše 40% na PTSP-, ja se zahvalio i potpisao , otišao van i sad već čekam 2 mjeseca drugostupanjsko riješenje.Eto kako rade komisije.Zato se nemoj ni čuditi što je to tako i prošlo.Što se tiče žalbe mislim da će ti pisati na riješenju kome se žaliti ili se ide sa tužbom prema sudu. Želim ti uspjeh u borbi s netko reče vjetrenjačama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani CheKirac,

 

Hvala na odgovoru i ne ulazeći u meritum stvari, odnosno tko kakove papire ima, mišljenja sam da su me jučer na komisiji maximalno oštetili. Dakle nadao sam se povećanju od 10%, dakle da nakon pogoršanja u protekle dvije godine bude 30% ali na moju žalost ostaje jedino slati žalbe i žalbe .......

Drago mi je da si uspio povisit postotak, ali očito da je unačelu od komisije do komisije, a ne do med.dokumentacije specijaliste. Također me jako interesira vidjeti u potpisu rješenja kojoj grani medicine pripadaju "suci" (čitaj komisija) jer su do sada uglavnom bili sve samo ne specijalisti za dostavljenu im med. dokumentaciju.

 

I dalje molim sve one koji su prošli ovaj put koji ja sada prolazim da mi napišu što se događa nakon žalbe i gdje se eventualno dalje ide i kod koga u Zagrebu, odnosno u koju bolnicu ili ustanovu.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Nakon jučerašnje prvostupanjske komisije u Splitu za ponovnu ocijenu pogoršanja nakon proteka dvije godine (inače HRVI trajno 20%) komisija mi je vrlo šturim obašnjenjem dala do znanja da, uprkos kontinuiranom lječenju od 2000god. gdje je iz nalaza evidentno došlo do pogoršanja, nema osnove za povećanjem postotla invalidnosti. Također su kazali da je to max. koji se može dobit tj. 20%. Pokušao sam im objasnit da moji problemi počinju i da su evidentirani tijekom samog rata, kao i 1996god, odnosno da je moja zdravstvena situacija u očitom pogoršanju,što je i vidljivo iz med.dokumentacije specijaliste, nije bilo razumijevanja za promijenu mišljenja.

 

Moje pitanje bi bilo što nakon što zaprimim rješenje za par dana, da li i kome se žalit, koje su mi šanse da dobijem npr.30%, ili konkretno što bi to bilo bitno ako ne med. dokumentacija. molim sve one koje imaju slična iskustva da mi pomognu.

 

Pozdrav

znači da smo jučer na komisiji bili skupa,kada dobiješ to riješenje žališ se drugostupanjskoj komisiji ,bilo bi dobro da navedeš da želiš biti prisutan kod riješavanja žalbe,tako sam ja kada su mi odbili invalidnost išao u ZG na komisiju i dobio status HRV-i ,neznam koji postotak sam jučer dobio ,ovo mi je treći put i mislio sam napokon trajno ,oni mi kažu da mi nije prošlo 3 godine od prvog riješenja pa da ne mogu napisati trajno al da će Zagreb dati trajno,sada hoće li dragi bog zna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani dalmatino-39.

 

Znači da smo se mimoišli u hodniku. Ti si se žalio na za stjecanje statusa HRVI-a drugostupanjskoj komisiji u ZG. Oni su ti priznali status privremeno iako su ti u ST. isto odbili. Dakle ti si sada izašao na ponovnu komisiju kako bi nakon trećeg puta dobio HRVI za stalno, ako sam dobro razumio. Ja sam se za trajni status uključujući i jedan upravni sud borio sa vjetrenjačama od 2001g a status za trajno sam dobio 2010g- Sad sam izašao na pogoršanje u protekle dvije god. ali onaj buzdovan brkati u sredini nije htio niti čut o povećanju iako je za to bilo argumenata.

Žalit ću se na drugostupanjsku pa što bude, a svakako ću tražit da osobno budem nazočan komisiji u ZG. Možeš li mi napisat gdje si ili kod koga bio u ZG nakon žalbe.

 

Hvala i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav. Ovdje je većina ljudi na komisijama sa PTSP-om, ali se nadam da netko ima iskustva i sa ozljedama. Vidim da veliku večinu PTSP-a gnjave 3 godine sa privremenim. Ja imam ozljedu. Bio sam na prvostupanjskoj komisiji koja me je odbila iako su pogoršanja evidentna. U med.dokumentaciji piše trajna stvar koja se više ne može lječiti. Dobio sam rješenje o odbijanju, sada bi se žalio na 2 stup. Ako me odbiju i dalje sam 40% za stalno, pa nema neke štete. Moje pitanje je : Može li mi komisija uvaliti npr 50% privremeno i zavlačiti me godinama na privremeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kompa,

 

Hvala na odgovoru. Ako imaš iskustva na toj adresi sa tim komisijama, molim te da mi nešto o tome napišeš ovdje ili u PM.

Da li su to mješovite komisije dr. iz cijele HR ili samo dr. iz Zagreba.

 

Hvala i pozdrav

 

Ja sam tu išao na plp ali u toj istoj zgradi se nalazi i dpl za cijelu RH.

 

Što se tiče komisije na - plp- bilo je 3 ili 4 doktora raznih specijalista i mislim da su barem po govornom dijalektu svi bili s područja Zagreba ( moji postoci su bili 1. puta 30 %, 2. puta 20 % i 3. puta za trajno 30 %). Sasvim su bili korektni barem prema meni. Teme razgovora su bile o mom liječenju i mom sudjelovanju u ratu kao i prelistavanje moje dokumetacije ( medicinske i ratnoga puta ), te određivanje postotka hrvi. Sve skupa je svaki puta trajalo oko 10 do 15 minuta nakon ulaska u sobu pred komisiju.

 

Na dlp nisam išao osobno pa ti ne mogu niti reči ništa o njima ali nalaze se u toj istoj zgradi na toj adresi koju sam ti naveo, znam sigurno jer dok sam čekao da me prozovu da uđem na plp, čuo sam razgovor jednoga kolege i službenice u toj zgradi kako je on osobno došao na dpl te mu je službenica rekla neka malo pričeka da će ga komisija ( dpl ) brzo primiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš li mi na mail poslati sliku? poslao sam ti u PM moj mail.

neznam jeli kasno,ja sam išao u udrugu liječenih od PTSP-a i oni su mi napravili žalbu i ako nisam član udruge ,do sada su mi 2 puta pisali žalbu,brko na lječničkoj je bio OK prema meni sve mi je objasnio,samo je fulao datum gledajući kada je izdano riješenje da je baš to gledao a ne kada je štampano mogao mi je dati za stalno,nema veze valjda će ZG potvrditi ako i odbije nebi me čudilo,kod nas je sve moguće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija