Jump to content

imam li pravo na bilo kakvu mirovinu


osekovo_apbt

Preporučene objave

Poštovani, zbog teške financijske situacije otplate kredita (švicarac) otkup stana, raspitujem se jesam li u mogučnosti ishoditi bilo kakvu mirovinu.

 

Evo situacije

U Končaru sam radio 3 godine i 8 mjeseci nakon toga otišao u MUP

 

u MUP-a sam radio 11 godina i 6 mjeseci imam status Hrvatskog branitelja i bio sam u ratu, priznat status branitelja od od 91 do 96

 

2002 godine sam u MUP-a dobio otkaz nisam radio do 2009 godine jer se vodio sud koji sam izgubio

 

nakon toga sam 2009 radio kod privatnika 11 mjeseci nije plačao mirovinsko i zdrastveno pa kad sam pokrenuo pitanje naravno dobio sam otkaz

 

poslje toga sam radio opet kod privatnika 11 mjeseci uredno dobivao plaču ali se je firma ugasila i od tada sam nezaposlen.

 

Zanima me postoji li kakva realna mogučnost za bilo kakvu mirovinu jer bi time koliko toliko uspio popraviti financijsku situaciju u obitelji i olakšati supruzi kredit koji otplačuje, HVALA

 

 

Još da napomenem benificirani radni staž nisam računao za provedeno vrijeme u POLICIJI kako i ratni staž od 91 - 96

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali koliko imate godina.

 

Ako niste oboljeli i nemate invalidnost ne možete ostvariti pravo na invalidsku mirovinu.

 

Teška financijska situacija se tijekom procjene radne sposobnosti u HZMO ne uzima u razmatranje već samo medicinska dokumentacija iz koje je razvidno da ste radno nesposobni (trajno oboljeli - invaliditet).

 

Za najnižu braniteljsku mirovinu morate imati određene godine starosti ili za invalidsku braniteljsku mirovinu status HRVI najmanje 20% iako niti to nije garancija da ćete dobiti invalidsku mirovinu.

 

Za ostvarivanje prava na invalidsku mirovinu morate imati "debelu" medicinsku dokumentaciju.

 

Glede vremena koje ste odradili u MUP-u, imate premalo staža bez obzira na to što imate benificiran radni staž tijekom DR-a.

 

Pročitajte ovaj link:

 

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?id=1210

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam 44 godine, po tome bi za mirovinu morao čekati još 20 godina izgleda, ma nešto sam načuo kao sa 20 godina staža mogu pokrenuti nekakvu mirovinu, ali nikako dobiti nekakvu konkretnu informaciju, što mogu i kakva imam prava.

To da ste ostali u sustavu MUP-a pa iz MUP-a išli u mirovinu onda bi mogli otići u mirovinu nakon najmanje 20 godina efektivnog radnog staža u MUP-u (znači bez beneficija ).

 

Mrljavac vam je detaljno odgovorio na vaše pitanje, barem prema onome što ste napisali. Za više informacija i detaljniji odgovor otiđite do nadležnog područnog ureda HZMO-a pa se tamo raspitajte kod pravne službe vezano za vaša prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...pusti ti pravnu službu HZMO-a,lijepo otiđite u HVidru ili bilo koju drugu braniteljsku udrugu,gdje postoji pravnik/ca ,bez obzira dal ste član iste ili ne i tamo budete dobili savjet koji ste tražili....uzmite i dokumentaciju koju posjedujete,lp ;)

 

I, tamo će dobiti isti odgovor kao što sam napisao (neće ništa izgubit ako se prošeće ali odgovor će mu biti isti).

 

zkova................?

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Poštovani, zbog teške financijske situacije otplate kredita (švicarac) otkup stana, raspitujem se jesam li u mogučnosti ishoditi bilo kakvu mirovinu.

 

Evo situacije

U Končaru sam radio 3 godine i 8 mjeseci nakon toga otišao u MUP

 

u MUP-a sam radio 11 godina i 6 mjeseci imam status Hrvatskog branitelja i bio sam u ratu, priznat status branitelja od od 91 do 96

 

2002 godine sam u MUP-a dobio otkaz nisam radio do 2009 godine jer se vodio sud koji sam izgubio

 

nakon toga sam 2009 radio kod privatnika 11 mjeseci nije plačao mirovinsko i zdrastveno pa kad sam pokrenuo pitanje naravno dobio sam otkaz

 

poslje toga sam radio opet kod privatnika 11 mjeseci uredno dobivao plaču ali se je firma ugasila i od tada sam nezaposlen.

 

Zanima me postoji li kakva realna mogučnost za bilo kakvu mirovinu jer bi time koliko toliko uspio popraviti financijsku situaciju u obitelji i olakšati supruzi kredit koji otplačuje, HVALA

 

 

Još da napomenem benificirani radni staž nisam računao za provedeno vrijeme u POLICIJI kako i ratni staž od 91 - 96

 

https://erps.hr/korisnickestranice/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće mu to pomoć je ima cca 16 godina radnog i cca 23-24 godine mirovinskog.Na stranice se može uključit tek 6 mjesci prije ispunjavanja uvjeta za prijevremenu a po radnom i mirovinskom nema pravo ni na jednu vrstu mirovine.

 

"Ako osoba koja ostvaruje pravo na mirovinu u trenutku stjecanja prava na mirovinu nije djelatna vojna osoba , policijski službenik , ovlaštena službena osoba pravosuđa ili službena osoba s posebnim dužnostima i ovlastima u sigurnosno-obavještajnom sustavu , potrebno je da je na navedenim poslovima stvarno provela najmanje 20 godina.

U vrijeme od 10 godina, odnosno 20 godina uračunava se i vrijeme provedeno u Domovinskom ratu u statusu hrvatskog branitelja i to u jednostrukom trajanju."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zahvalio bih se g. KOMPA za link, takoder hvala svima koji su se potrudili dati odgovor na moju temu i tom prilikom

mi pomogli koliko toliko dati važne informacije. Uspio sam u međuvremenu naći posao, samo koliko vidim gazda

propada jer se rastaje sa ženom, ona će mu uzeti zadnju kunu, možda je i zaslužio samo eto nas 4 radnika na cestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija