Jump to content

darovni ugovor i uknjižba


krk4

Preporučene objave

Kuća u kojoj ja i moja obitelj živimo s mojom majkom nije uknjižena na našu obitelj, ali dosjelošću(60 godina) imamo to pravo. Da li mogu prije uknjižbe na majku napraviti s majkom ugovor o darovanju na osnovu posjedovnog lista i navođenja broja grč. kuće? Majka je stara, a postupak ugovora o darovanju je brži.Naknadno bih obavio uknjižbu (da li na majku ili na sebe?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,mozete li se vratiti unazad u historiju posjeda,od ulaska u posjed nekretnine,pravni temelj posjeda,koji vas prednik je zapoceo dosjedanje!Da vidimo jednu drugu soluciju??

 

Majka i pokojni otac kuću su kupili oko 1954. godine, no nema nikakvog kupoprodajnog ugovora. Na posjedovnom listu građ. čestica je zabilježena na pokojnog oca. Znam da nitko neće osporavati naše vlasništvo, a već sam našao većinu s vlastovnice. Sam ću pisati tužbu, pretpostavljam najprije u majčino ime.

 

- - - Updated - - -

 

Postovani,mozete li se vratiti unazad u historiju posjeda,od ulaska u posjed nekretnine,pravni temelj posjeda,koji vas prednik je zapoceo dosjedanje!Da vidimo jednu drugu soluciju??

 

Majka i pokojni otac kuću su kupili oko 1954. godine, no nema nikakvog kupoprodajnog ugovora. Na posjedovnom listu građ. čestica je zabilježena na pokojnog oca. Znam da nitko neće osporavati naše vlasništvo, a već sam našao većinu s vlastovnice. Sam ću pisati tužbu, pretpostavljam najprije u majčino ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,svakako da vam u prilog ide sto se upisani vlasnici nece buniti,tuzba nije problem jer ak je tako presuda bi mogla biti zbog ogluhe,pretpostavljam..Ako je otac bio upisan kao posjednik nekretnine,znaci da vi i majka imate ista prava na poduzimanje ostaviteljevih pravnih radnj,te vas ja pitam,zasto vi nebi sebe stavili kao tuzitelja,kad vec majka ima volju da na vas prenese vlasnistvo konkretne nekretnine.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija