Jump to content

poziv porezne uprave


Stankoosk

Preporučene objave

dobio sam poziv od porezne uprave za prijavu poreza na promet nekretnina...naslijedio sam nekretninu u 6-om mj (temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju). i nakon 10-ak dana podnio prijavu poreza....oni tvrde da nemaju papire i da je rok 8 dana nakon poziva....spominju i kaznu od 2000-100000 kn za taj propust...nemam nikakvu potvrdu o zaprimljenim dokumentima i zanima me koji je njihov cilj i koga okriviti za propuste.....šta da radim ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad ispuniš poreznu prijavu dobiješ kopiju koju čuvaš.

ako nemaš dokaza da si izvršio poreznu obvezu izvrši je po pozivu.

 

ugovorom o doživotnom uzdržavanju ne nasljeđuješ nekretnine ili drugu imovinu .

stičeš je kao da si je kupio i obveznik si plaćanja poreza na promet (osim ako je ugovor sklopljen sa predkom (baka,dida,otac ,majka,prabaka,pradida ...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad ispuniš poreznu prijavu dobiješ kopiju koju čuvaš.

ako nemaš dokaza da si izvršio poreznu obvezu izvrši je po pozivu.

 

ugovorom o doživotnom uzdržavanju ne nasljeđuješ nekretnine ili drugu imovinu .

stičeš je kao da si je kupio i obveznik si plaćanja poreza na promet (osim ako je ugovor sklopljen sa predkom (baka,dida,otac ,majka,prabaka,pradida ...)

hvala na odgovoru !....ugovor sam imao sa svojom bakom (sa mamine strane), a moja majka nije mogla biti nasljednik, jer je umrla 2005.god. sada me zanima da li ja kao davatelj uzdržavanja, odnosno kao njezin unuk moram platiti porez na promet nekretninama,ako ne moram po kojem članku kojeg zakona? Hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija