Jump to content

7%


zozef

Preporučene objave

da, u pravu si, imamo pravo na 7% svega što se privatizira

ja isto čekam i pratim kad će objaviti nešto vezano uz to

a croatia osiguranje će vrlo brzo u privatizaciju

 

slaba je to para od udjela.treba kupiti dionice CO prije privatizacije.projecirana cijena je 10-12 000 kn po dionici (brokerska kuća)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Linić se okomito na fond branitelja da je kriv za INA-u jer je fond prodao svoj dio dionica pa nam sad želi uskratiti 7% koje po zakonu trebamo dobiti

 

isto tako su mađari mogli kupiti dionice od malih dioničara i doći do svog cilja!

 

spominje da će nam radije dati novac al sigurno će nas nasanjkati i zakinuti za ono što nam po zakonu pripada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Prateći Legalis očekivao sam više postova u svezi dionica fonda HR branitelja. Imam osjećaj da su svi prodali dionice i da ih ovakova pitanja ne zanimaju.

Apsolutno sam protiv bilo kakve manipulacije sa dionicama, i svakako je na mnogima da napokon javno progovore o odgovornosti kako prodaje dionica INE tako i očuvanja fonda HR branitelja, kao i njegovog osnaživanja u slučaju prodaje pojedinih trgovačkih društava.

Osobno sam dionice čuvao za moju djecu vjerujući da je branitelj temelj ove napaćene države i da je to svetinja sa kojom ne smije biti zakulisnih igara.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se kuha nesto oko Croatia Osiguranja i HPB.Mogli bi vidjeti uskoro s obzirom da im fali novaca.Ali kako je min. financija nekidan rekao da bi radje dao cash za branitelje nego udjele to nije dobro i neznam kako je to moguce s obzirom na ustavni zakon kojim je ovo regulirano.

Ostaje kao i uvijek cekati sta ce biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Kuha se kuha.Treba ekipa love za aute i vozikanje po državi.Što se mene tiče ne radi se o lovi nego o principu.

""Ako se radi o 130-140 milijuna kuna, neka se to podijeli na deset godina, i to je dovoljno da pomognemo da u tom razdoblju više od devet tisuća djece završe školovanje, i budu spremni uključiti se u svakodnevni život. Ionako se ne radi o velikim novcima, i bolje je istinski pomoći desetak tisuća mladih ljudi koji se školuju, nego ta sredstva podijeliti na pola milijuna branitelja, pa će svaki od njih dobiti nekakvih sto ili dvjesto kuna", pojašnjava Matić."

http://www.jutarnji.hr/braniteljima-0-kuna-od-prodaje-hpb-a-i-croatia-osiguranja--djeci-cemo-dati-za-skolu--a-ne-u-fond-branitelja-/1118842/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam pročitao informaciju da se krenulo u prodaju HPB, citiram:

"Vlada je danas objavila poziv za iskazivanje interesa i prikupljanje neobvezujućih ponuda za stjecanje 99,13 posto dionica Hrvatske poštanske banke (HPB), objavljeno je na internet stranicama Ministarstva financija."

Iz spomenutog je meni kao laiku jasno da vlada NE NAMJERAVA preusmjeriti 7% dionica u braniteljski fond bez obzira na obavezu po zakonu. Ako griješim, molim da mi netko pojasni o čemu se radi?

Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz spomenutog je meni kao laiku jasno da vlada NE NAMJERAVA preusmjeriti 7% dionica u braniteljski fond bez obzira na obavezu po zakonu. Ako griješim, molim da mi netko pojasni o čemu se radi?

"Međutim od toga neće biti ništa, što je u razgovoru za Jutarnji, potvrdio ministar branitelja Predrag-Fred Matić : "Zakon o privatizaciji izmijenila je HDZ-ova vlada 2010., i unesena je odredba po kojoj se može , ali i ne mora, dati sedam posto dionica Fondu branitelja. Tada se braniteljske udruge nisu bunile protiv takve promjene, pa se ne trebaju niti sada", drži Fred Matić."

Nemam pojma što su i da li su mjenjali.Ali stignu i ovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što to kosor ili ivić nisu dali? tada nije bila privatizacija CA

 

živjeti "bit će kako bude" nije moj životni moto

 

Linić je rekao da braniteljima neće dati dionice nego novac. ok, onda ćemo uzeti novac

 

o čemu Matić priča? za kakvo školovanje će on dati novac?

 

u našoj je državi školovanje BESPLATNO.

knjige ta djeca dobivanju BESPLATNO.

tu su i STIPENDIJE iz fonda koje se dijele

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za školovanje djece poginulih branitelja? Deset tisuća djece poginulih branitelja? Djece koja se školuju? Djece poginulih branitelja iz rata koji je završio prije 18 godina, dakle najmlađe dijete teorijski može imati 19 godina? I on će to dijeliti slijedećih 10 godina kako bi djeca poginulih branitelja, od kojih će najmlađe imati na kraju razdoblja imati 29 godina, a neka "djeca" će već biti u starosnoj mirovini, da završe ŠKOLOVANJE? Zaista? 140 milijuna kuna,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija