Jump to content

Gotovina i Markač slobodni


vinkovci

Preporučene objave

DEN HAAG, 16. studenog 2012. (Hina) - General Ante Gotovina i general Mladen Markač oslobođeni su točaka optužnice i puštaju se trenutačno na slobodu, objavio je u petak sudac Theodore Meron u sudnici Haškog suda.

Sudac Theodore Meron iznio je samo sažetak žalbi odvjetnika dvojice hrvatskih generala te zaključke Žalbenog vijeća.

Prvostupanjskom presudom generali Gotovina i Markač dobili su 24 odnosno 18 godina zatvora.

Ante Gotovina je u vrijeme Oluje bio zapovjednik Zbornog područja Split a Mladen Markač zapovjednik Specijalne policije.

Gotovina je u pritvoru ICTY-a od 10. prosinca 2005. a Markač od 11. ožujka 2004. godine.

 

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

što ovo dokazuje ? Da operacija nije bila dobro pripremljena od strane visoko pozicioniranih časnika, da su niže rangirani bili nepripremljeni i neobučeni ili da je cia dobro obavila posao kao što se sad sprema ? Kad se "otkrije" da rata nije ni trebalo biti i da su hrvatski ljudi aktivno radili na tome da se sprječi biti će samo jučerašnja zanimacija za široki puk. Još se nije odlučilo tko će biti žrtveno janje za dugove i "krivce" koji su pojeli hrvatsko protjerati u domicilne države jer domovnica trenutno kotira na kladionici po cijeni xx,xxx.xx €

 

P.S. nadam se da nikom nisam dignuo tenzije :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E,sad treba vidjeti izjavu Save Štrbca kako su svi protiv njih ( slušam i nekakvu "divlju " izjavu Pupovca

 

Tema se nepotrebno razvlači u "kobasicu" i počinje se politizirati.

 

Ovaj portal je predviđen kao pravni portal i ovdje nema mjesta politici, a ostavite se Pupovca,(pupovac je već dao svoj komentar), Stanimirovića i ostalih srbijanskih tužitelja koji će zasigurno biti nezadovoljni odlukom suda.

 

Čestitke našim generalima, i suosjećajmo sa njima zbog kalvarije koju su prošli oni i njihove obitelji.

 

Gotovinu su "jurili" kao najgoreg kriminalca po čitavom svijetu, a niti Markaču nije bilo puno bolje, a zapravo su bili heroji DR-a.

 

Dakle, molio bih vas da ne komentirate izjave kojekakvih političara, već ako imate potrebu da nešto napišete - nadam se da će to biti čestitke na oslobađanju od zatvorske kazne.

 

A za ono što su trunuli u zatvoru, nadajmo se da će dobiti (ako ništa drugo) materijalnu odštetu, ali to im neće vratiti najbolje godine svog života koje su proveli u zatvoru u drugoj državi koja nam nije nimalo pomogla u obrani RH.

 

Buda, nemoj "iskrivljivati" temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A evo i šlag na tortu:

 

Kapetan Dragan će biti izručen Hrvatskoj

 

 

"Odluka ministra unutarnjih poslova Jasona Clarea da da zeleno svjetlo za njegovo izručenje Hrvatskoj dolazi dvije godine nakon što je Visoki sud otvorio put da Vasiljković, također poznat kao Daniel Snedden i kapetan Dragan, bude izručen", piše The Australian.

 

Izručenje Vasiljkovića, bivšeg zapovjednika srpskih paravojnih snaga u tzv. Krajini, kojega Hrvatska traži zbog ratnih zločina, odobreno je nakon što on "nije uspio uvjeriti vladu Gilliard da bi mu trebalo dopustiti da ostane u Australiji".

 

Iz hrvatskog ministarstva pravosuđa potvrdili su da su u četvrtak o tome službeno obaviješteni.

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tema se nepotrebno razvlači u "kobasicu" i počinje se politizirati.

 

Ovaj portal je predviđen kao pravni portal i ovdje nema mjesta politici, a ostavite se Pupovca,(pupovac je već dao svoj komentar), Stanimirovića i ostalih srbijanskih tužitelja koji će zasigurno biti nezadovoljni odlukom suda.

 

Čestitke našim generalima, i suosjećajmo sa njima zbog kalvarije koju su prošli oni i njihove obitelji.

 

Gotovinu su "jurili" kao najgoreg kriminalca po čitavom svijetu, a niti Markaču nije bilo puno bolje, a zapravo su bili heroji DR-a.

 

Dakle, molio bih vas da ne komentirate izjave kojekakvih političara, već ako imate potrebu da nešto napišete - nadam se da će to biti čestitke na oslobađanju od zatvorske kazne.

 

A za ono što su trunuli u zatvoru, nadajmo se da će dobiti (ako ništa drugo) materijalnu odštetu, ali to im neće vratiti najbolje godine svog života koje su proveli u zatvoru u drugoj državi koja nam nije nimalo pomogla u obrani RH.

 

Buda, nemoj "iskrivljivati" temu.

 

 

Bravo za moderatora! Nebitne individue treba ignorirati i ne kvariti ovaj predivni događaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pridružujem se čestitkama i samo jedno veliko bravo za njih-nikom nije lijepo sjediti u zatvoru i to još tuđinskome daleko od Domovine i prijatetlja i još pogotovu nevin....bravo dečki i sve najbolje iznjeli ste veliki teret po još jedamput za ovu Domovinu(jedenom u ratu drugi put u sužanjstvu) ali pravda je izašla na vidjelo pozzzz i čestitke od Plemenitog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konačno pravedna presuda jednog pametnog suca, cijelo vrijeme sam čekao ovaj dan da dočekam što žalbeno vijeće ima za reći, nečemo o ratu, koliko je granata palo na Sisak, Vukovar, Dubrovnik, Petrinju, Karlovac,Zadar, i ostale gradove za koje od naših neprijatelja nitko nije odgovarao.Ovo je taj tenutak istine da je pravda nekad spora ali dostižna.Plakao sam cjeli dan, emocije su samo navirale , srce mi je skoro stalo, presretan sam, jer znam da smo se borili za svoju domovinu, nismo tražili tuđe već svoj dom,svoju djecu, svoju budućnost.Mogu samo reči da poslije ovoga ništa više neće biti isto.Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili,a posebno Anti i Mladenu neka ih dragi bog čuva a nama kako bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veliki dan za Hrvatsku, veliki dan za sve Hrvatske branitelje i Hrvatski narod ma gdje god bili.

Generalima dobrodošlica od sveg srca. Hvala vam što smo još jednom nakon 1995g. dobili i ovaj teški, za njih pogotovo, mukotrpni pravni rat.

Sve za Hrvatsku, Hrvatsku nizašto.

 

Pozdrav Hrvatskim Dragovoljcima i cijelokupnom Hrvatskom puku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A evo i šlag na tortu:

 

Kapetan Dragan će biti izručen Hrvatskoj

 

 

"Odluka ministra unutarnjih poslova Jasona Clarea da da zeleno svjetlo za njegovo izručenje Hrvatskoj dolazi dvije godine nakon što je Visoki sud otvorio put da Vasiljković, također poznat kao Daniel Snedden i kapetan Dragan, bude izručen", piše The Australian.

 

Izručenje Vasiljkovića, bivšeg zapovjednika srpskih paravojnih snaga u tzv. Krajini, kojega Hrvatska traži zbog ratnih zločina, odobreno je nakon što on "nije uspio uvjeriti vladu Gilliard da bi mu trebalo dopustiti da ostane u Australiji".

 

Iz hrvatskog ministarstva pravosuđa potvrdili su da su u četvrtak o tome službeno obaviješteni.

 

 

(Hina)

imao sam neki filing da će generali biti oslobođeni, zato sam još sinoć i postavio topic podrške generalima, ti si malo izmjenio naslov, i dobro si napravio,

ne znam što da napišem od sreće, ma sretan sam ko malo prase, danas se osjećam kao da sam ponovno rođen, konačno će naša djeca učiti u školi povijest onakvu kakva je i bila, bez suzdržanosti, i nekakvih sumnji u domovinski rat, pozdrav generalima, pozdrav svima na forumu, pozdrav svim braniteljima.....

 

a i ovaj šlag na tortu mi je baš legao, dan za pamćenje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija