Jump to content

oduzet stan od strane suda!


kraljevicivana

Preporučene objave

Ako netko ima kakav dobar savjet dobro bi nam došao. Situacija je slijedeća: darovnim ugovorom dobila sam stan od svog oca. Pošto mi je bila prva nekretnina dobila sam oslobođenje od poreza. nikada nisam prijavila prebivalište na tu adresu! spletom raznoraznih okolnosti sud mi je oduzeo imovinu(taj stan). Poslije udaje kupujem zemljište sa suprugom na kojem gradimo kuću i tražimo oslobođenje od poreza koje nam odbijaju. da li imam pravo na oslobođenje s obzirom da mi je prvu nekretninu oduzeo sud ili možda da predamo zahtjev za obnovu postupka??? dobrodošle su i preporuke za odvjetnika koji bi se kužio u ovo tj.porezno pravo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud neoduzima stanove,stan koji ste dobili darovnim ugovorom je bio predmet u odredjenom sudskom sporu,u kojem ste vi bili najvjerovatnije tuzena strana ili ovrsenik,te je glede toga sud usvojio tuzbeni zahtjev tuzitelja ili predlagaca ovrhe.

Ako ste se vi uknjizili na temelju darovnog ugovora,samim tim ste i stekli pravo vlasnistva nekretnine,a kako se radilo o prvoj nekretnini,oslobodjeni ste poreza.Medjutim ako ste vi poslije u odredjenim postupcima izgubili stan koji nema veze sa nacinom stjecanja nekretnine,onda nevidim razlog zbog cega bi ponovo bili oslobodjeni poreza na promet nekretnine,jer ste to svoje pravo vec koristili.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako netko ima kakav dobar savjet dobro bi nam došao. Situacija je slijedeća: darovnim ugovorom dobila sam stan od svog oca. Pošto mi je bila prva nekretnina dobila sam oslobođenje od poreza. nikada nisam prijavila prebivalište na tu adresu! spletom raznoraznih okolnosti sud mi je oduzeo imovinu(taj stan). Poslije udaje kupujem zemljište sa suprugom na kojem gradimo kuću i tražimo oslobođenje od poreza koje nam odbijaju. da li imam pravo na oslobođenje s obzirom da mi je prvu nekretninu oduzeo sud ili možda da predamo zahtjev za obnovu postupka??? dobrodošle su i preporuke za odvjetnika koji bi se kužio u ovo tj.porezno pravo!!!

Pravo na oslobođenje od plaćanja poreza niste iskoristili jer se pravo može iskoristiti isključivo kupnjom.

Na nasljeđenu nekretninu niste platili porez jer ste oslobođeni kao potomak.

da li možete dobiti oslobođenje ovisno kad je otuđena (oduzeta) nekretnina. da li je otuđena prije 2003. godine ili kasnije?

Kolka je površina otuđene nekretnine?

Da li Vi i bračni drug imate ili ste imali neke druge nekretnine u vlasništvu (zemljište, stambeni i/ili poslovni prostor, )?

Više detalja pa ćete dobiti i konkretniji odgovor.

Pzv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,ok je to Bovu,moja greska u izrazavanju,ali joj to nebi bilo da prvi put stjece nekretninu(stan),jer se racuna da je imala nekretninu upisanu na svoje ime..

Nekazem da stjecanje nekretnine temeljem darovnog ugovora u odnosu otac-potomak podlijeze porezu,ali je u svojoj objavi izjavila da je razlog oslobodjenja poreza bilo nesto drugo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovorima! situacija je bila slijedeća-otac je darovnim ugovorom dobio stan, ali je u darovnom ugovoru bilo naznačeno da stanodavac ima pravo doživotnog korištenja stana. kad je otac darovnim ugovorom prebacio stan na mene stanodavac je pokrenuo tužbu tražeći nekretninu natrag. otac je platio porez a ja sam dobila oslobođenje. sud je vratio vlasništvo mome ocu. presuda je bila prije nekih mjesec dana. stan je bio 56 kvadrata s time da uz supruga imam 2 djece. kupili smo zemljište na kojem smo sagradili kuću te smo tražili oslobođenje od poreza koje nam je odbijeno. pisali smo žalbu već dva puta jer je cijela situacija oko stana bila na sudu i sada kad je presuda donesena dobili smo i novo rješenje da moramo platiti porez. u rješenju piše da se ne možemo više žaliti nego podići tužbu. porez je 14000kn. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija