Jump to content

osnova tužbenog zahtjeva


zmodri11

Preporučene objave

Tužiteljica podnese tužbu protiv mene radi vanbračne zajednice (podjele imovine) Ajde radi mene može dok se ne dokaže suprotno , ali nije mi nikako jasno da može podnijet i protiv moje malodobne djece? To je njihova posebna imovina koju su dobili nasljedstvom od svoje pok. majke. Došlo je do povečanja njihove imovine ali ne na temelju rada mog ili tužiteljičinog. Djeca su primala mirovinu od svoje majke koju su također upotrijebili u povečanje vrijednosti svoje posebne imovine. Mišljenja sam da bi tužbu u tom dijelu trebalo odbacit a ako je tužiteljica na neki drugi način investirala u njihovu imovinu to bi trebala i dokazat i tražit po drugom osnovu. Molim da mi netko objasni .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,ako je riječ o maloljetniku koji još nije stekao potpunu poslovnu sposobnost, on je također parnično sposoban samo u granicama poslovne sposobnosti koja mu se priznaje..

Unutar poslovne sposobnosti fizičkih osoba postoje tri stupnja: puna poslovna sposobnost, ograničena poslovna sposobnost i poslovna nesposobnost.

Umjesto osobe koja nema poslovnu sposobnost očitovat će svoju volju njezin zakonski zastupnik ili skrbnik.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može podnijeti tužbu protiv koga hoće (sudu je bitno da plati sudsku pristojbu).

ali svoje tvrdnje iznešene u tužbi treba i dokazati .

ulaganje u nekretninu maloljetnika treba dokazati ,računima i svjedocima

može ostvariti samo povrat djela uloženih sredstava za koji dio je zbog ulaganja povečana vrijednost nekretnine. nemože dobiti udio u nekretnini

ali protutužbom tuženici mogu tražiti naknadu za korištenje nekretnine (unazad 5 godine +zakonske zatezne kamate.

 

sa djecom nije bila u vanbračnoj vezi i nemože tražiti dio njihove imovine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija