Jump to content

Odbitak pred poreza


mimackov

Preporučene objave

Poštovani :

 

Molio bih Vas za stručno pravni savjet, radi se o sljedećem imam OPG s osnovnom djelatnošću uzgoj koštuničavog voća te samprije dvije godine počeo uređivati porodično imanje staru posavskuhižu za seoski turizam . OPG je u sustavu PDV-a i zbog relativnovelikih troškova uređenja OPG je poslovao s gubitkom . Računovostveni servis je knjižio sve troškove uređenja objekta izbog izkazanog gubitka potpao sam pod finacijski nazor koji je pregledom knjiga uspostavio da nisam imao pravo knjižiti pred porez na računima za uređenje objekta jer on nije upisan u dugotrajnu imovinu te da moram vratiti pred porez.Ja nisam mogao otvoriti dopunsku djelatnost OPG-a ruralni turizam naseoskom domačinstvu dok nezadovoljim MTU a tek onda mogu uvestiobjekt u spisak dugotrajne imovine za koju je namjenjen.

 

Pitanje Da li postoji kakva zakonski propis ( izjava ) da ću nakonzavršetka objekta i ispunjavanja MTU objekt unjeti u popisdugotrajne imovine i registrirati dopunsku djelatnost OPG-a ruralni turizam na seoskom domačinstvu. tako da na troškove uređenja objekta imam pravo odbiti predporez.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogli ste odbijati pretporez po ulaznim računima dobavljača, po načelu blagajne, iako je imovina u pripremi. Trebali ste samo u popisu dugotrajne imovine (obrazac DI) postupno uvećavati knjigovodstvenu vrijednost građevinskog dijela objekta. Prvo ste trebalo formalno, zapisnikom/odlukom, unijeti postojoći građevinski dio nekretnine u popis DI (zemljište ne). Potom, cijelo razdoblje renoviranja, za nastale izdatke uvećavati trošak nabave. Naravno, trebate biti vlasnik nekretnine ili temeljem izjave vlasnika, vama blisko povezane osobe, da vam prepušta objekt. Nastali izdaci još ne bi bili izdaci razdoblja - povećanje gubitka, već bi bili neutralni u odnosu na poreznu osnovicu. To nema učinak na odbitak pretporeza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija