Jump to content

Odšteta za prometnu nesreću


matek2h

Preporučene objave

Pozdrav svima,

nastradao sam u prometnoj nesreći gdje je pijani vozač (1.96 promila) na raskrižju prošao kroz crveno, mi smo isšli kroz zeleno... i sudarili se... bila je policija, hitna, vatrogasci... ja sam bio suvozač, vozač s kojim sam se vozio imao 0.0 promila

 

Mene hitna odvezla na kirurgiju, tamo mi utvrdili kontuziju na prednjem dijelu glave, znači područje oka i nosa.... i odmah me poslali na okulistiku... tamo mi je potvrđena kontuzija očnog kapka, prepisali kapi... uz to azitrim 500mg i jos jedne tablete...

Idući dan bolovi u vratu, glavobolja... poslan na snimanje vratne kralježnice, nije strgano, terapija; mirovanje, analgetici...

za par dana na kontrolu oftalmologu, tamo izvršen pregled i prepisan još jedan lijek...

 

prema iskustvima, imam li pravo na odštetu za ozlijede? mi se uopće to isplati nositi...??? Ili su to "preslabe" ozlijede za tražiti bilo što... ili samo priznaju baš strgano da moraš na terapije 1-2mj itd... ?

 

S tim da napomenem, nesreća nije bila bezazlena... na autu je totalka, semafor sa strane je razbijen, na drugom auto neznam točno kakva šteta, al uglavnom isto prednji dio strgan malo jače, vozačeva vrata ni na jednom autu se nisu dala otvoriti..... da se nebi mislilo da su auti ogrebani samo ili tako nešto... pa da ozlijede vrata ili glave su izmišljene...

 

Hvala na pomoći...

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od osiguranja (od pijanog vozača) zatražiti naknadu štete (podnijeti pismeni zahtjev)

možda osiguranje i ponudi neku naknadu štete.

Ako naknada nije primjerena netreba potpisati izjavu o namirenju štete

i da ne postoje više nikakva potraživanja na ime štete od osiguravatelja.

 

Učiniti procijenu invalidnosti nakon liječenja .

Tražiti naknadu štete duševni bolovi zbog smanjenja životne aktivnosti

strah, fizičke boli

u skladu sa orijentacijski kriteriji i iznosi za utvrđivanje visine pravične novčane naknade nematerijalne štete

na sjednici građanskog odjela vrhovnog suda republike hrvatske održanoj dana 29. Studenog 2002. Razmatrani su i prihvaćeni.

 

Potraži pomoć odvjetnika čiji rad češ pratiti.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija