Jump to content

ukinuta ovrha??????molim pomoć


ksenijaboni

Preporučene objave

poštovani, molim za pomoć radi se o suposjedu za stan 30.03 2010nakon moje žalbe sud drugog stupnja ukinuo je rj. o ovsi i vrača na prvi stupanj.riješenje je 26.09.2009 postalo ovršno i pravomoćno, a ovrhovitelj je prijedlog za ovrhu predao 15.12.2009.pa sud kaže da nije zahtijevao ovrhu u roku 30 dana i gubi pravo u ovršnom postupku zahtijevati ovrhu. Sljedeči je problem ? što sad jer je u međuvremenu završio i spor u moju korist za imnovinu tj i za stan,a odvjetnik koji više e zastupa ovrhovitelja stavio je zabilježbu u gruntovnicu za ovrhu molim pomoć koji mi jeprvi korak kako da naj jednostavnije maknem zabilježbu u gruntovnii i ali s to može hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žup.sud kao sud drug stupnja donio riješenje kojim se uvažava žalba ovršenice i ukida riješenje o ovrsi koje je postalo pravomoč u postupku radi smetanja posjeda 26.09.209 postalo pravomoćno i ovršno.tužitej gubi pravo u ovršnom postupku ako nije zahtjevao ovrhu u roku od 30 dana nakon proteka roka koji je riješenjem određen. Prijedlog je predan 15.12.2009. i kaže budući da sud prvog stupnja nije po službenoj dužnosti utvrdio da li je ovršni prijedlog pravovremen vrača ukida se riješenje i vrača na ponovni postupak

1. nije mi jasno . dali sad sud prvog stupnja mora ponovno donijeti riješenje za ukidanje ovrhe, pa da mogu s tim riješenjem i riješenjem od drugo.stupanjskog skinuti sve zabilježbe ili slijedi nešto drugo. Molim Vas odgovorite mi jer više nemam odvjetnika,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvostupanjska presuda nije pravomoćna ako je uložena žalba drugostupanjskom sudu .

u ponovljenom postupku sud će ponovo odlučiti o tužbi uvažavajuči pravno shvaćanje višeg suda (več je odlučeno )

ako protivna strana nije podnijela žalbu

odluka je pravpomoćna nakon 15 dana .

u sud i tražiti potvrdu pravomoćnosti .

presudu ovjerenu žigom pravomoćnosti odbnijeti do gruntovnice i tražiti brisanje zabilježbe spora (podnijeti zahtjev, koji dobijete u gruntovnici).

50 kuna sudske pristojbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija