Jump to content

Trebam pomoc i savjet!!!!


galeb77

Preporučene objave

hvala prijatelju,ja sam u pitanju i pitao sam za sebe znaci....ja trenutno imam privremeni boravak,a za par mjeseci trebao bi dobiti stalni boravak u RH,i dolazim u RH sa vozilom BH tablica i BH vozackom,ali sam cuo da sa stalnim boravkom nemogu upravljati vozilom bosanskih tablica,te da moram ovdje u RH kupiti vozilo i registrirati. Ali sam malo nacuo da mogu ulaziti sa vozilom bh tablica samo ako prometna nije na moje ime ako je recimo vlasnik rodjak ili nemam poima tko,a da ja imam punomoc za upravljenje tim vozilom..... zanima me dali je to istina?? hvala lijepo na svakom savjetu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj stric prodaje automobil svom nećaku koji je njemački državljanin. Njihov je plan da on njemu da punomoć da može voziti auto u Njemačkoj, a kada Hrvatska uđe u EU za nekoliko mjeseci planira ga kupiti od njega.

 

Što u slučaju ako se dogodi prometna nesreća ili nećak napravi prekršaj?

 

Auto je registriran do lipnja, a oni planiraju imati neregistriran auto u Njemačkoj do ulaska u EU, i zatim napraviti kupoprodajni ugovor (možda i darovni).

 

Koliko je sve to sigurno, isplati li se? Moj stric mu želi napraviti uslugu, nadam se da neće biti na vlastitu štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je auto registriran u Njemačkoj nema problema da ga nećak vozi i bez punomoći.

Ukoliko je vozilo registrirano u RH u Njemačkoj ga nećak ne može vozit ni uz punomoć.

Šteta se naplaćuje od važeće police osiguranja a vozač odgovara za prekršaje.

Prilikom kupnje/darovanja bit će naplaćena sva davanja u RH kao i da je vozilo kupljeno bilo gdje uz dodatnu trošarinu za zagađenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija