Jump to content

povećanje omjera rat,mir


zplecko

Preporučene objave

Molio bih odgovor i pomoć ako može gsp. mrljavac ili ako tko drugi zna odgovor.Imao sam hrvi 20% privremeno i kao takav otišao sam u mirovinu 40%vojno i 60% civilno.To je bilo 03. 11 2009.Na to sam nakon nastavka lijećenja i jednog ležanja na psihijatriji predao zahtjev na pogoršanje,te povećanje omjera rat,mir ali su me odbili,podnio sam žalbu i nju su odbili.Nastavljam sa lijećenjem na psihijatrijia a 09. 10 2012 dobivam od komisije riješenje hrvi za stalno.Moje pitanjeali bih ponovo mogao predati zahtjev na pogoršanje,sobzirom da sada imam hrvi za stalno i redovito idem na psihijatrijske kontrole(jedino sada nemam bolnićko lijećenje)Što mi je činiti . (ako predam zahtjev da li mi mogu umanjiti omjer rat ,mir,a ako ne dali imam šanse na povećanje.Sa nestrpljenjem i zahvalnošću ćekam odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih odgovor i pomoć ako može gsp. mrljavac ili ako tko drugi zna odgovor.Imao sam hrvi 20% privremeno i kao takav otišao sam u mirovinu 40%vojno i 60% civilno.To je bilo 03. 11 2009.Na to sam nakon nastavka lijećenja i jednog ležanja na psihijatriji predao zahtjev na pogoršanje,te povećanje omjera rat,mir ali su me odbili,podnio sam žalbu i nju su odbili.Nastavljam sa lijećenjem na psihijatrijia a 09. 10 2012 dobivam od komisije riješenje hrvi za stalno.Moje pitanjeali bih ponovo mogao predati zahtjev na pogoršanje,sobzirom da sada imam hrvi za stalno i redovito idem na psihijatrijske kontrole(jedino sada nemam bolnićko lijećenje)Što mi je činiti . (ako predam zahtjev da li mi mogu umanjiti omjer rat ,mir,a ako ne dali imam šanse na povećanje.Sa nestrpljenjem i zahvalnošću ćekam odgovor.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Na to imaš već odgovore na forumu pa malo potraži i naći ćeš odgovor.To je već po nekoliko puta pretresena tema. Pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
ja sam 25.2.ove godine bio kod podrucnog vjestaka radi povecanja omjera rat-mir,jutros dobio rjesenje povecali mi omjer rat za 10 posto. znaci uz dobru medicinsku dokumentaciju nema razloga da te odbiju.pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

 

Ja sam na vještačenju bio 08.11.2012. i još uvijek čekam rješenje ti si zbilja brzo dobio rješenje,možda neka preporuka kako dobiti što prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
ja sam 25.2.ove godine bio kod podrucnog vjestaka radi povecanja omjera rat-mir,jutros dobio rjesenje povecali mi omjer rat za 10 posto. znaci uz dobru medicinsku dokumentaciju nema razloga da te odbiju.pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

 

 

objasni mi to :"dobra med.dokumentacija". podrazumijevašli pod to redovnu kontrolu ( 4-5 puta godišnje) ili dnevna bolnica ili pak bolničko ležanje ( 15-21 dan)?ja sam imao bolničko (21 dan) pa mi nisu povečali omjer.ili moraš imati mali postotak ratnog dijela da ti povečaju postotak ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

objasni mi to :"dobra med.dokumentacija". podrazumijevašli pod to redovnu kontrolu ( 4-5 puta godišnje) ili dnevna bolnica ili pak bolničko ležanje ( 15-21 dan)?ja sam imao bolničko (21 dan) pa mi nisu povečali omjer.ili moraš imati mali postotak ratnog dijela da ti povečaju postotak ?

 

Sve to što si napisao. Ali, mora u toj dokumentaciji biti evidentirano pogoršanje zdravstvenog stanja branitelja, pogotovo da je u istu upisano pogoršanje zdravstvenog stanja poradi, zbog sudjelovanja u DR-u.

 

Dnevna bolnica, ležanje (po potrebi), psihološko testiranje, a ratni put - pod "povećalom", redovne kontrole kod specijalista, a u nalazima mora biti upisano pogoršanje zdravstvenog stanja (ako je do pogoršanja došlo).

Vrijeme prolazi.......i do braniteljske mirovine će biti sve "teže" doći.

 

A, (ruku na srce) neki lažnjaci su stvarno pretjerali.

 

Ali, vrijedi pokušati. Međutim, ima nepravde. Neki branitelji koji su zaista sudjelovali u ratu nisu dobili ništa ( dobili su otkaz u tvrtki ili bolest...metak ili PTSP), a neki koji su iz "Harkanj Divizije", oni su ostvarili prava kao branitelji.

 

Ima i "bratije" (bradonja) koji su uspjeli ostvariti status branitelja iako su bili tijekom DR-a (u početku) na "njihovoj" strani i pucali po nama i cijelo vrijeme smo im bili na "nišanu" (ciljniku).

 

Kao što i sami znate, bez statusa HRVI, invalidsku braniteljsku mirovinu ne možete ostvariti.

 

Minimalnu braniteljsku mirovinu možete ostvariti, morate imati 65 godina starosti, jedna noga u grobu, a druga na kori od banane i dobar ratni put kao i medicinsku dokumentaciju iz koje je evidentno da niste ni za što.

 

Pa to naša vlada i čeka, kao i svi ostali truploidi koji sjede u Saboru i sakupljaju plaću i dnevnice, a imaju i ostale pogodnosti i privilegije, a sve na štetu branitelja i hrvatskih građana i "čekaju" da branitelja bude sve manje (i bit će branitelja sve manje).

 

Veliki broj branitelja je izvršio suicid, mnogi zbog bezperpekstivnosti jer su bili razočarani, mnogi su oboljeli, a isto talo su mnogi umrli od bolesti.........

 

:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam 25.2.ove godine bio kod podrucnog vjestaka radi povecanja omjera rat-mir,jutros dobio rjesenje povecali mi omjer rat za 10 posto. znaci uz dobru medicinsku dokumentaciju nema razloga da te odbiju.pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

 

Područni vještak je rekao svoje ali je bitno šta će reći na reviziji. "Dobra med. dokumentacija" je jako rastezljiv pojam. Puno je čimbenika koji služe povjerenstvima za određivanje omjera rat-mir. Npr. zloporaba alkohola može biti posljedica PTSP-a , a PTSP posljedica ranjavanja itd. Recimo , prijatelj mi se ubio u krugu bolnice , a da nikada nije bio kod psihijatra nego je ranjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

[quote name=Mrljavac;

 

Pa to naša vlada i čeka' date=' kao i svi ostali truploidi koji sjede u Saboru i sakupljaju plaću i dnevnice, a imaju i ostale pogodnosti i privilegije, a sve na štetu branitelja i hrvatskih građana i "čekaju" da branitelja bude sve manje (i bit će branitelja sve manje).

 

Veliki broj branitelja je izvršio suicid, mnogi zbog bezperpekstivnosti jer su bili razočarani, mnogi su oboljeli, a isto talo su mnogi umrli od bolesti.........

 

:place:[/quote]

 

Nažalost bolna istina sve nas je manje svakim danom...bolest...tumori...metak....i ostale pošasti koda nas ne žele mimoići....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija