Jump to content

Pravna pomoć oko stana


zabrinuta95

Preporučene objave

Imam stan u svojem vlasništvu,sa svojim vlasničkim listom,koji je otac na mene prepisao prije 20 godina.

Otac je peminuo,na ostavinskoj raspravi taj moj stan se nije spominjao(jer je bio u mojem vlasništvu).

Međutim,u tom stanu nisam nikada živjela.U njemu živi moja sestra,koja plaća račune i otkup stana na moje ime,prijavljena je na toj adresi stana,a ja živim u drugom stanu.

Sad je nastao problem,jer moja sestra hoće urediti taj stan i pola toga stana u budućnosti.Angažirala je odvjetnika-što ona time dobiva,a ja gubim?

Ja bi htjela za koju godinu prodati taj stan i podijeliti na svoju djecu.

Zanima me da li sestra ima ikakve zakonske osnove da potraži svoja potraživanja prema tom stanu?

Kako da ja dođem do svog stana?

Da li i na koji način mogu dignuti hipoteku na taj stan?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno (preporučeno i sa povratnicom )od korisnice stana tražiti zaključenje ugovora o najmu.

ako odbije primiti pismenu ponudu ili odbija potpisati ugovor o najmu

tužbom tražiti najam unazad 5 godina(stjecanje bez osnova) + zatezne kamate i iseljenje.

otkup stana plaća na tvoje ime

što znači da ti izvršavaš obvezu .

 

šta navodi kao osnovu potraživanja 1/2 stana .

stanuje u stanu koji je tvoje vlasništvo .(predpostavljam bez plaćanja najamnine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je u tome što ja sa stanom ne mogu ništa dok je ona u njemu,mogu ga samo gledati izvana.

Dobila je i zaštitu odvjetnika,ne znam koje vrste,da se ne treba ništa brinuti i krenut će u realizaciju uređenja stana a ja sam protiv toga.

Znači ići pravnim putem i čekati nekih 10 godina da dođem do nečega što je moje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija