Jump to content

Porez na zamjenu zemljišta.


Toni87

Preporučene objave

Pozdrav.

Trebao bi savjet u vezi poreza u koji se baš nerazumijem.

Stvar je u tome da sam ja većinski suvlasnik na tri parcele.Ovi koji su bili manjinski suvlasnici na tim parcelama su prodali svoje udjele drugom kupcu, tako da smo sad samo on i ja jedini suvlasnici.Predložio mi je zamjenu u kojoj bi on prebacio sve svoje udjele na jednu parcelu tj. ja bi postao na dvijema parcelama jedini vlasnik dok bi na ovoj trećoj parceli ostali suvlasnici,samo što bi ja na toj zemlji bio manjinski suvlasnik.

Mene zanima kako se na to izračunava porez.Da li se on izračunava na sveukupnu vrijednost sva tri zemljišta ili se on izračunava na svaku zemlju posebno ili pak samo na vrijednost zamjenjene zemlje.

Još me zanima kada se on plaća nakon što potpišemo ugovor kod javnog bilježnika ili kad grutovnica pošalje rješenja da je sve gotovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako Toni,vi i ostali suvlasnici trebate mirnim putem razvrgnuti suvlasnistvo,kako ce te podijelit nekretninu je do vas,ali morate paziti da svako dobije onoliko koliko to njegov omjer idealnog dijela iznosi,znaci npr ako je vash idealni dio 1/3,onda gledajte da to uistinu bude kvadratura takvog omjera u odnosu na cjelovitu nekretninu.

Ovo vam naglasavam,jer bi u takvom postupku bili oslobodjeni od placanja poreza na promet nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnijeti tužbu za razvrgnuče suvlasništva.

sa suvlasnikom se dogovorite o raspodjeli nekretnine .

na prvoj raspravi predložite mirenje i priložite pisani dogovor o podjeli zajednički nekretnina.

sud donese odluku temeljem koje upisujete vlasništvo.

odluku suda dužni ste dostaviti poreznoj.

 

suvlasnik koji stiče veču vrijenost plaća na razliku plaća porez na promet nekretninama.

 

ako bi problem rješavali darovnim (ili kupoprodajnim )ugovorom .

svako sudionik plaća porez na svoj dio koji stiće tim ugovorom.

nebitno je što ste bili suvlasnici .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija