Jump to content

Prekršajni postupak - prometna nezgoda


barunking

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim za pomoć pri sastavljanju prigovora na prekršajni nalog, koji sam dobio zbog prometne nezgode koju sam imao prije dva mjeseca. Prilikom službenog putovanja, izletio sam s ceste u jarak, nije bilo ozlijeđenih, s materijalnom štetom na mojem vozilu (službenom). Dobio sam kaznu od 500,00 kn uvećanu za dodatnih 500,00 kn (bez objašnjenja zašto), te dodatnih 100,00 kn za troškove prekršajnog postupka.

 

U postupku kažu da nisam prilagodio brzinu kretanja vozila osobinama i stanju ceste (zavoj, mokar kolnik), a uopće nisu izmijerili brzinu. Kretao sam se brzinom od 60 km/h, te nisam uspio zakočiti, dakle nema tragova kočenja...

 

Unaprijed hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

500 kn je za neprilagođenu brzinu a 500 za prometnu nezgodu a 100 kn je za izdavanje prekršajnog naloga.

Bez obzira kolika je bila brzina po zakonu je uvijek neprilagođena.Jednostavno u prigovoru negirat počinjenji prekršaj.Sud će odlučit kako će izgledat a plaćaju se troškovi suda.Rok je 8 dana od primitka naloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto vi mislite da su Vam oni trebali izmjerit brzinu,gospodine,policija Vam je odradila prometnu nezgodu,dokazi su bili jasni i vidljivi,mokar kolnik,sletjeli ste sa ceste,neprilagođena brzina,da ste vozili i 30 na sat,i sletjeli opet bi vam pisali niste prilagodili brzinu vozila stanju kolnika.Zakon je isti i za strance u slučaju takove nezgode,samo za razliku od nas ide na skraćeni prek,i plaća kaznu odmah,.Možete pisat prigovor,zadnja je sučeva riječ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredba clanka 51 potvrdjuje vec date odgovore.

Članak 51.Zakona o sigurnosti prometa na cestama

(1) Vozač je dužan brzinu kretanja vozila prilagoditi osobinama i stanju ceste, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta te gustoći prometa tako da vozilo može pravodobno zaustaviti pred svakom zaprekom koju, u konkretnim uvjetima, može predvidjeti, odnosno da može pravodobno postupiti prema prometnom pravilu ili znaku....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali kako za neprilagođenu brzinu kada istu uopće nisu izmjerili, odnosno nigdje se u prekršajnom nalogu ne spominje kolika je?!? :glavomozid:

 

Imate li možda kakav primjer prigovora za ovu situaciju da prepišem, lijen sam izmišljati, a i ne znam "pravnu spiku"

Prije pisanja pročitajte malo o sudskoj praksi vezano za neprilagođenu brzinu

http://novi-informator.net/sigurnost-prometa-na-cestama-–-maksimalno-prilagođena-brzina-kretanja-vozila

A ovdje si modificirajte prigovor

http://www.automobili.hr/clanak/kako-napisati-zalbu-za-prometni-prekrsaj/15

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija