Jump to content

Ovrha na adresu poslodavca


Montana01

Preporučene objave

Bok svima,

 

molim Vas za pomoc.

Do sada sam imao par ovrha, one dodju od javnog biljeznika meni i idu na FINU gdje oni meni uzimaju 1/3 plaće. Imam otvoreni zaštićeni račun i sve je to ok.

 

Međutim prije 24h dođe me ovrha od Diners na adresu poslodavca sa sljedečim rećenicama:

 

U prilogu ovog dopisa, dostavljamo Vam ovopredmetno rješenje o ovrsi, kojim se radi namirenja potraživanje ovrhovoditelja u iznosu od xx.xxx,xx kn s pripadajućim zakonskim kamatama, te troškovima postupka u itnosu od 1.915,77 kn sa zakonskim zateznim kamatama tekićim od dana donošenja rješenja o ovsi pa do isplate, a sukladno odredbi čl.280. Ovršnog zakona (dalje: OZ) određuje ovrha na cjeloukupnoj pokretnoj i nepokretnoj imovini ovršenika, koja ovrha podrazumijeva i plienidbu iznosa koji prelazi 2/3 prosječne neto-plaće u RH koju isplaćujete Vašem zaposeniku (uključujući navedena povećanja plaće nakon zaprimanja rješenja o ovrsi) te prines istog na žiro račun ovrhovoditelja-naše stranke (čl.284. OZ-a)

 

Zašto su oni slali ovrhu direktno mom poslodavcu ?

A ne kao svi do sada meni direktno i na FINU ?

 

Da li ovo znaći da će mi uzeti 100% bruto plaću ??

 

Molim Vas za hitan odgovor.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija