Jump to content

snimanje voznje auta mini kamerom


milo_dijete

Preporučene objave

Pozdrav

 

kupio sam mini hd kameru preko interneta koja mi sluzi za snimanje voznje, odnosno kako bih lakse dokazao svoju nevinost ukoliko dode do neke prometne nesrece.

 

Jucer me zaustavila policija i policajac me pristojno pozdravio sa smjeskom i zatražio vozacku, redovna kontrola - medutim dok sam posegnuo za njom primjetio je kameru ispod retrovizora. Odmah je promijenio pristup i zatrazio da izadem iz vozila i da sjednemo u njegovo vozilo gdje me pitao zasto snimam.

 

Ugl sve je proslo OK medutim upozorio me da nemam dozvolu za snimanje i da ako me zaustavi neki drugi policajac da mogu "bez pardona" zavrsiti u zatvoru na nekoliko mjeseci.

 

Nisam ga previse zapitkivao jer poucen iskustvom znam da je najbolje se pokunjiti i pristojno se zahvaliti sto me pusta bez kazne.

 

Zar stvarno ne smijem snimati kamerom svoju voznju? Internet je pun takvih filmica

 

Hvala na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako kamera nema mogućnost snimanja zvuka slobodno snimajte baš sve i objavljujte na internetu.

 

Elemenat kaznenog djela neovlaštenog snimanja je zvučno snimanje nejavno izgovorenih riječi drugoga.

 

I ja razmišljam o kupovini i montaži takve spravice bez snimanja zvuka koju namjeravam isključivati na graničnim prijelazima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
Ako kamera nema mogućnost snimanja zvuka slobodno snimajte baš sve i objavljujte na internetu.

 

Elemenat kaznenog djela neovlaštenog snimanja je zvučno snimanje nejavno izgovorenih riječi drugoga.

 

I ja razmišljam o kupovini i montaži takve spravice bez snimanja zvuka koju namjeravam isključivati na graničnim prijelazima.

 

Krivo govorite. Državne službenike možete snimati i zvučno i video kada se vama osobno obraćaju, jer sve što oni izgovore smatra se javnim. Osim samo kada je nešto označeno kao službenom tajnom. Možete znači, video / zvučne snimke objavljivati ako želite, naravno ako imate poseban razlog za to. Možete snimati i sve druge razgovore sa drugim osobama kada su ti razgovori namjenjeni vama osobno:

 

Pogledajte malo bolje zakon:

Neovlašteno zvučno snimanje i prisluškivanjeČlanak 143.

(1) Tko neovlašteno zvučno snimi nejavno izgovorene riječi drugoga ili tko posebnim napravama neovlašteno prisluškuje nejavno izgovorene riječi drugoga koje mu nisu namijenjene,kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko snimljene riječi iz stavka 1. uporabi ili učini dostupnim trećoj osobi ili tko prisluškivane riječi iz stavka 1. doslovce ili u bitnim crtama javno iznese.(3) Ako kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počini službena osoba u obavljanju službe ili javne ovlasti,kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.(4) Nema kaznenog djela ako su radnje iz stavka 1. i 2. ovoga članka učinjene u javnom interesu ili drugom interesu koji je pretežniji od interesa zaštite privatnosti snimane ili prisluškivane osobe.(5) Kaznena djela iz stavka 1. i 2. ovoga članka progone se po prijedlogu.(6) Snimke i posebne naprave kojima je počinjeno kazneno djelo iz ovoga članka će se oduzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija