Jump to content

molim pomoc oko imovine...


agal

Preporučene objave

Poštovani,molila bih pravni savjet.

Naime, 2001. sam sa suprugom napravila i uselila u kucu koju smo uveli u katastar kao vlasnici (kuce+dvoriste) u pola djela. Na toj adresi zivim od 2001. a i ulagala sam kroz dugi niz godina u nju ( za sto postoje dokazi o kreditima, 20 godina braka i petero zajednicke djece.)

Nismo rijesili papire u gruntovnici niti legalizirali objekt jer nismo imali novaca. Kucu smo sagradili na zemllji ciji je vlasnik suprugov otac. On nam je to dao usmeno i postoji negdje ugovor kojim tu polovicu zemlje daruje nama(no nemogu ga naci, suprug je uzeo sve papire iz kuce i odselio iz nje 22.1.).

Trenutno je u tijeku razvod braka(nasilnik koji je inace drzavni sluzbenik, koji ce kroz koji tjedan dobiti mirovinu i onda se planira vratiti u kucu u kojoj zivim sa djecom i "piti nam krv" ), i saznala sam da se meni iza ledja rijesavaju papiri, tj.legalizira kuca i da je svekar prepisao zemlju koju je darovao nama, na svekrvu i izgleda da ce i kucu prenjeti nakon legalizacije na svekrvu kako bi se mene izigralo.

Postoji li nacin da to sprijecim? Smiju li to oni? Mogu li ja sto napravit, mozda se napraviti luda i svoj dio sama legalizirati i prepisati na djecu?Na sto sam muka...

Molim bilo kakav savjet...zbilja sam ocajna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnijeti tužbeni zahtjev za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

u braku ste gradili kuću na tuđem zemljištu uz odobrenje vlasnika zemljišta.

kuća je zajedničko vlasništvo 1/2 i 1/2 kao i zemljište ispod kuće.

prikupiti sve dokaze o ulaganju

kao i svedoke osobito za izjavu oustupanju terena za gradnnj kuće.

nakon podnošenja tužbe

u gruntovnicio tražiti upis spora u vlasnički list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na informaciji.

Imam jos jedno pitanje.

Suprug je prije nekih 5-6 godina digao kredit i kao osiguranje kredita morao je otvoriti policu zivotnog osiguranja gdje sam ja bila upisana kao korisnik osiguranja u slucaju nezgode.

Mi smo kredit i tu policu zajedno otplacivali.

Sada je suprug prebacio policu tj.naveo je svoga oca kao korisnika osiguranja.

Moje pitanje je, dali se na policu osiguranja gleda kao na bracnu stecevinu ? Smije li on dirati policu za vrijeme brakorazvodne parnice?

Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija