Jump to content

Ovrha pokrenuta kada je dug placen


miica_bla

Preporučene objave

Postovani, naime, u 11 mj prosle godine sam prekinula ugovor sa Tele2 za mobilni internet, dobila sam racun za pola mjeseca koliko sam jos to koristila u iznosu 110 kn, i sasvim sam zaboravila, naime bila sam uvjerena da sam to podmirila, dok mi nije Inkaso d.O.o. poslao 12. 4. 2013(petak, oni tvrde da je poslana 29.3. i da je trebala stici i da neka tuzim postu)) opomenu pred ovrhu za platiti tih 110 kn...Platila sam navedeni iznos 15.4. odmah ujutro, bila uvjerena da sam se rjesila toga kad gle iznenadenje nakon tjedan dana rjesenje o ovrsi... E sada, kontaktirala sam njih, oni kazu da se tu ne moze nista, klasicne price zastrasivanja, a javna biljeznica koja je donijela rjesenje mi je rekla da posto su rjesenje i uplata bili isti dan da se zalim na to... i jesam, podnijela sam zalbu u roku, da bi me kontaktirali iz Inkasa danas da me pitaju zasto sam podnijela zalbu, da je kao bio dogovor da platim te troskove bez glavnice koja je vec podmirena i da dali ja zelim parnicu, ja sam rekla da da i tu smo zavrsili... i sad, mene zanima, dali meni na troskove ovrhe idu kamate do pokretanja postupka?jer sam cak voljna platiti troskove ovrhe (425 kn ) pa ako parnica bude u moju korist traziti iznos natrag...ne bi htjela da mi se sada troskovi gomilaju, ako sam u mogucnosti platiti... ne bi niti zalbu podnosila da zaista nisu bili bezobrazni i jako neugodni i da nisam vjerovala da sam u pravu...eto, unaprijed hvala na odgovoru....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inkaso vas želi izlevatit,naime sada će sud razmatrat vašu žalbu i ako je sve tako kako kažete donjet će riješenje u kojem se postupak ovrhe obustavlja (ako ima još koja kunica za platit tele 2 postupak će se nastavit protiv vas kao tuženika i tu imate prostora za manevar) a ako ne slučaj završen. U svakom slučaju čekajte riješenje od suda a ovi iz Inkasa Vama nemogu apsolutno ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inkaso vas želi izlevatit,naime sada će sud razmatrat vašu žalbu i ako je sve tako kako kažete donjet će riješenje u kojem se postupak ovrhe obustavlja (ako ima još koja kunica za platit tele 2 postupak će se nastavit protiv vas kao tuženika i tu imate prostora za manevar) a ako ne slučaj završen. U svakom slučaju čekajte riješenje od suda a ovi iz Inkasa Vama nemogu apsolutno ništa.

 

U slucaju da sud presudi u njihovu korist dali meni sada idu kamate na taj dug, tj, na te troskove ovrhe, ako da, dali ja mogu to platiti daa zaustavim kaamate pa da mi oni vrate novce akoo presuda bude u moju korist? Ja prema Tele 2 nemam vise nikakvog duga, bio je taj racun od 110 kn koji sam podmirila...Ja se sada samo zalim na troskove ovrhe jer su nnastali isti dan kada sam ja podmirila racun...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na rješenje za ovrhu je trebalo isticati žalbu u cijelosti.

u žalbi navesti da je dug plaćen prije pokretanja ovrhe i da ovrhu nije bilo potrebno pokretati. priložiti kopiju uplatnice plaćenog računa.

u žalbi je trebalo navesti nedostatak aktivne legitimacije.

Intasso d.O.o. je sklopio ugovor o otkupu duga ali predpostavljam da kupljeni duga(po ugovoru) nije platio. na raspravi tražite uplatnicu za kupljeni dug. uplatnicu su trebali dostaviti sa ugovorom ili na prvoj raspravi.

ako uz ugovor o kupovini duga ne prileži uplatnica ugovor o kupovini duga je fiktivan,prividan, dakle ništavan. Intassu d.O.o. nedostaje aktivna legitimacija za vođenje postupka.

na raspravi predložite da sud utvrdi da je ugovor ništavan.

 

dali ste koncesionara obavjestili o plaćenom dugu? poslali uplatnicu e-mailom a potom i poštom preporučeno i sa povratnicom. koncesionar ima obvezu izvjestiti odvjetnika /kupca duga da je dug plaćen, zboč čega otpada potrba za pokretanjem ovrhe.

 

bilo bi dobro sve navedeno napisati na papir,dostaviti sudu prije zakazane rasprave putem uruđbenog i tražiti potvrdu zaprimanja pismena (žig ili potpis djelatnika/ce uruđbenog na kopiju pismena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na rješenje za ovrhu je trebalo isticati žalbu u cijelosti.

u žalbi navesti da je dug plaćen prije pokretanja ovrhe i da ovrhu nije bilo potrebno pokretati. priložiti kopiju uplatnice plaćenog računa.

u žalbi je trebalo navesti nedostatak aktivne legitimacije.

Intasso d.O.o. je sklopio ugovor o otkupu duga ali predpostavljam da kupljeni duga(po ugovoru) nije platio. na raspravi tražite uplatnicu za kupljeni dug. uplatnicu su trebali dostaviti sa ugovorom ili na prvoj raspravi.

ako uz ugovor o kupovini duga ne prileži uplatnica ugovor o kupovini duga je fiktivan,prividan, dakle ništavan. Intassu d.O.o. nedostaje aktivna legitimacija za vođenje postupka.

na raspravi predložite da sud utvrdi da je ugovor ništavan.

 

dali ste koncesionara obavjestili o plaćenom dugu? poslali uplatnicu e-mailom a potom i poštom preporučeno i sa povratnicom. koncesionar ima obvezu izvjestiti odvjetnika /kupca duga da je dug plaćen, zboč čega otpada potrba za pokretanjem ovrhe.

 

bilo bi dobro sve navedeno napisati na papir,dostaviti sudu prije zakazane rasprave putem uruđbenog i tražiti potvrdu zaprimanja pismena (žig ili potpis djelatnika/ce uruđbenog na kopiju pismena.

 

Nisam im poslala uplatnicu jer nisam niti znala da je to opomena pred ovrhu, uostalom, na mom izvodu iz tekuceg racuna koji sam prilozila uz zalbu jasno stoji da je datum placanja 15.4. i da je datum izvrsenja uplate 15.4...dakle, inkaso d.O.o. je jasno mogao vidjeti uplatu te po meni obavjestiti javnog biljeznika kojem suu poslali prijedlog za ovrhu, da je dug podmiren te da ne donosi rrjesenje...rjesenje je doneseno isti dan kada sam ja dug podmirila...dali meni sada iduu kamate na te troskove ovrhe? posto je racun podmiren...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti morašdokazati svoju tvrdnju da si dug platila, po primitku opomene.

ako nemaš uplatnicu dug nisi platila.

 

Pa nemam uplatnicu jer sam platila net bankingom, imam izvod sa tekuceg racun da je sa mog racuna dana 15.5. dan i izvrsen nalog za uplatu Inkasu 110 kn, tj iznos racuna...to sam i prilozila sa zalbom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija