Jump to content

Kako od države naplatiti odštetu


jmarovi5

Preporučene objave

Imam pravomoćnu presudu protiv RH, kome se obratiti zapravo gdje je trebam predati radi naplate presuđene odštet?

Radi se o tužbi zbog sporosti rada suda, dobio sam presudu u kojoj je izrećena odštetna svota, sva tjela (minist. pravosuđa, drž. odvjetnoštvo, min. financija) su dobili rješenje. Moja lokalna porezna ispostava već dva mjeseca se ponaša kao da nikad nije čula o isplatama RH prema gražanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Puno sam čitala na temu "kako od države naplatiti odštetu zbog odugovlačenja sudskog procesa"!Moj proces je trajao 13 god i nedavno smo dobili nepravomoćnu presud u našu korist.Naime radi se o stanu koji je oduzet zbog hipoteke,kredit je otplaćen,vlasnici tvrtke nemaju pojma kako su upisani kao vlasnici.U toku 13 godina došli su na sud samo 2 puta,a ja sam svaki put izgubila sud od općinskog do vrhovnog kao i sud u Strazburu,čak smo dobili i rješenje o deložaciji.Moj odvjetnik je uspio sve pobiti u moju korist.Vratio je sve na županijski i sad smo dobili nepravomoćnu resudu u našu korist.Tokom suđenja su se suci više puta mjenjali itd.Mene zanima da li imam prava na oštetu,u toku suđenja sam obolila na živce i dobila karcinom,koja su moja prava s obzirom na EU,koliko košta odvjetnik za tu tužbu i postoji li realna mogućnost da to dobijem i koliko?!Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odštetu u smislu na koji vi ciljate - smatram da neće ići.

 

Ali bi zato mogli probati sa zahtjevom za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, iako i tu treba spomenuti kako su se stvari novim Zakonom o sudovima (NN 28/13) dosta promijenile u odnosu na ranije uređenje - ukratko postupak je "otežan" i po mom mišljenju - bespotrebno zakompliciran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala,niste me baš razveselili,vidjela sam da je prijašnjih godina to bilo jednostavnije

Puno sam čitala na temu "kako od države naplatiti odštetu zbog odugovlačenja sudskog procesa"!Moj proces je trajao 13 god i nedavno smo dobili nepravomoćnu presud u našu korist.Naime radi se o stanu koji je oduzet zbog hipoteke,kredit je otplaćen,vlasnici tvrtke nemaju pojma kako su upisani kao vlasnici.U toku 13 godina došli su na sud samo 2 puta,a ja sam svaki put izgubila sud od općinskog do vrhovnog kao i sud u Strazburu,čak smo dobili i rješenje o deložaciji.Moj odvjetnik je uspio sve pobiti u moju korist.Vratio je sve na županijski i sad smo dobili nepravomoćnu resudu u našu korist.Tokom suđenja su se suci više puta mjenjali itd.Mene zanima da li imam prava na oštetu,u toku suđenja sam obolila na živce i dobila karcinom,koja su moja prava s obzirom na EU,koliko košta odvjetnik za tu tužbu i postoji li realna mogućnost da to dobijem i koliko?!Hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija