Jump to content

Pas i kupanje u moru


anonimno

Preporučene objave

Zanima me da li može netko zabraniti kupanje sa psom u moru?Postoje li kakvi pravni akti koji govore o tome?Što je to" javna plaža" i postoji li kakav akt koji govori o javnoj plaži.Moj pas i ja živimo na jednom malom otoku ,ulazimo u more na jednoj maloj rivici ,gdje u to vrijeme nema nikoga. :love: :couple: :couple:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a vjerojatno mogu zabraniti kupanje pesa na gradskoj plaži i to bi se moglo ućiniti nekim aktom tijela lokalne samouprave-općine ili grada, kao što su napravili na jarunu i bundeku. čudno, pas im smeta al ostale svinjarije koje plutaju po moru i čime ga zagađuju to im je ok. moj cucak je čišći od nekih ljudi koji se voze po tramvajima, što takvima ne zabrane vožnju, da se nama koji se kupamo ne mora dizat želudac kad idemo na posao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U potpunosti se slažem sa posljednjim postom, a samo bih nadodao da nije samo problem sa kupanjem cucaka, već i njihovim boravkom u stanu i/ili kući koje je praćeno cjelodnevnim i cjelnonoćnim zavijanjem, pa normalni ljudi ne mogu spavati zbog njihovih ####rija.Kada čovjek pusti malo glasnije muziku iz stana , odmah se zove policija, ali je u redu kada tamo nekakava đukela non stop zavija.Između ove dvije (i ne samo ove dvije)stvari bi trebalo stajati znak jednakosti, ali to je već druga priča.Očigledno da u ovoj zatucanoj zemlji svako misli da na svojem posjedu može raditi što ga volja.Usporediti čistoću psa i čovjeka mi u najmanju ruku zvuči bolesno i jadno, ali u zemlji gdje cucak ima veća prava od čovjeka i nije zapravo čudno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako da ne, sad mi jos treba i da vodimo racuna koji je pas i gaza kulturan? Ma daj ajde... Ako je pravilo rest. da te ne pusta sa psom onda to i poshtuj i nadji neki drugi rest.

Evo ja trpim nesnosnu buku neki dan-gazdarica ostavila macku na balkonu i macka zavija li ga zavija satima na zvizdanu (vrucini). Sta sam trebao? Zvati drustvo za zast. zivotinja ili ljudi? Samo bi mi rekli da sam k.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U jednoj stranoj zemlji jedna balkanska pevaljka je unajmila konja za slikanje po plazi i sta se desilo? Dosao je policajac istog trena i kaznio je! Eto kako se radi u civiliziranim zemljama.

Mislis da je taj imao vremena slusati njena baljezganja; samo cu ostati pola sata, ja sam jako popularna,vi ste mrzitelji zivotinja isl? Ajde..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto šećem jarunom, gdje je prilaz psima zabranjen i skoro ugazim u ljudsko ####-to je ok zato što je ljudsko.

kupanje u moru-zabranite psima, a to što se vi i vaša dječica kupate u ljudskim govnima i pišalini-ispušteni iz kanalizacija i brodova- to vam ne smeta.

za vašu informaciju psi ne mogu ni piškit ni kakat u moru, za razliku od ljudi.

i zašto bi nekom smetalo da se pas navečer ili rano ujutro okupa kad nema kupača?

što se dječice vaše drage tiče-moj pas je kulturniji, odgojeniji i poslušniji od neke od te dječice.

kad ugrize djete- da neće me bit jer to neće biti moj pas

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne sviđa mi se to pre-emotivno vezivanje za životinje...plus: pa uglavnom nismo sigurni što se krije u ljudskim moždanim vijugama i nema garancije kakva će biti reakcija u određenim situacijama,a tu mi sada vlasnici pasa i -inih životinja kao nešto "garantiraju" i "sigurni su" u ponašanje svojih ljubimaca!??

Pa ljudi, dajte se malo više povežite obiteljski, a ne..."pas,auto,tata i kravata"...pozdrav s Brača! (istaknute su zabrane na plažama ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesu istaknute? E da se i to netko pametan sjetio! A tome sta je to uveo reci da napravi jos jednu tabelu gdje je kupaliste za pse i ostalu zivinu. A ne kao u Biogradu n/m da se na plazi kupa i jedna iguana!

 

"za vašu informaciju psi ne mogu ni piškit ni kakat u moru, za razliku od ljudi.

i zašto bi nekom smetalo da se pas navečer ili rano ujutro o"""""

 

 

Sta ces ti odredjivat sta kome smeta i nesmeta samo zato sat imas psa? Da se nece mozda tvoj pas uvrijediti?

I meni garantiras da psi ne kakaju po moru? Ajde..... cime se ti bavis...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano uz to emotivno vezivanje sa životinjama, mislim da bi se ljudi trebali vezivati uz ljude a ne uz životinje , pa svi oni koji prakticiraju vezivanje sa životinjama su po meni psihički nestabilne osobe,da ne upotrijebim gori termin(mislim na odrasle a ne djecu ovom prilikom iz razumljivih razloga).Izuzetak svakako predstavlja korištenje životinje u neke svrhe(npr. policijski pas)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Skroz pogresno razmisljas. Da li se upitas npr da li je to opravdan strah, mozda je nekog vec ugrizao pas, mozda taj vl restorana ima fobiju od psa i srusio bi sva jela i on i konobari da vide psa pokraj sebe....budi malofleksibilniji u glavi. Majke stite djecu i od manjih prijetnji a kamoli da sad pridje neki pas-pa pogledaj novine -pune su izgrizene djece od strane pasa! Ja bih bila luda kad bih presla preko toga i pustila tebe i tvog kera da mi kenjate u blizini i kupate se.

Ocito je da si se odljepio od ljudi i udaljio i prigrlio zivootinje ali mi ostali to ne moramo!

I ko si ti da ulazis u odgoj necije djece? Vrjedjas zato sto nisi podrzan u svojoj suludoj ideji.

Zadnje vijesti: U Vodicama Cehinju i njenog malog sina izujedao pas ispred hotela! Cim izadje iz bolnice pravac-kuci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ne ti ćeš određivati šta ljudima smeta?

npr. arlaukanje razmaženog derišta kojem mama ne želi kupiti sladoled 15min.- na plaži je normalno i ja to trebam slušati-to ne smeta. ja nisam platila more da bi to slušala.

da ne kakaju?naravno da ne 1. nema mirisa,2. ako si ikad vidio kak pas s... onda je svakom normalnom jasno da oni to fizički ne mogu činiti u moru, ali... eto ima nas svakakvih, nije bitno čime se bavim ,ali imam mozak za razmišljanje.a ti pitaj nekog veterinara da ti to potvrdi, ak ne znaš razmišljati, ili nemaš čime.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao što rekoh ni ja ne moram slušati arlaukanje vašeg razmaženog derišta, pa ipak to činim i ne smeta mi.

za moj društveni život se ne brinite, bogatiji je od vašeg.

aha- ispred hotela-ne na plaži. netko je tamo tog psa i doveo nije došao sam, pa će se česi njemu obratiti za odštetu.

a tko ste vi da mi ne bi dopustili?ja plaćam ovoj državi porez isto kao vi.

moja djeca su recimo za razliku od vas naučena da poštuju život u svakom obliku.

o, moš mislit nekog je ugrizao pas, pa se boji-mene je pas ugrizao 3 puta u životu pa ih se ne bojim, dapče imam jednog malog, slatkog i kulturnog psića kojeg voli cijela obitelj.za to su krivi njihovi vlasnici, a ne psi. s druge strane mnoge majke se ne mogu pohvaliti da imaju tako lijepo odgojenu djecu, kao što je odgojen moj pas, tako se npr. vi meni obračate sa ti, a mi se ne poznamo, pa koliko ja znam o lijepom ponašanju-ljudima koje ne poznajem obraćam se sa vi

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znate, neki ljudi su alergicni na zivotinjsku dlaku, a to nije nesto sto oni mogu promijeniti.

 

Netko rece: tko ne voli zivotinje, ne voli ni ljude. Ne slazem se s time, ali napominjem i to nije istina da onaj koji voli zivotinje, voli i ljude.

 

Velika vecina ljudi koja obozava svoje ljubimce govori kako su im oni super, kako su uvijek odani dragi i nikad nemaju problema s njima kao s nekim ljudima. Naravno, zivotinje ne govore ljudskim jezikom, i naravno, ono sto covjeka razlikuje od zivotinja jest razum, i naravno, najljepsi je zivot kad se netko samo slaze s tobom i nikad ti ne prigovori, ali samo nerealni ljudi ocekuju utopiju i samo nerealni ljudi mogu usporedjivati zivotinje s ljudima.

 

I da, da se ne prigovara, takodjer posjedujem kucnog ljubimca, vec 8 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alergija-kad su mi otkrili alergiju jedna od stvari na koje sam bila alergična bilo je perje. doktor će: imate li pticu, ja:imam papigu, doktor:odmah je se rješite, mislim si ja: od, kako da ne, papiga naravno ostaje, nakon 3 godine kad sam se htjela cijepiti protiv gripe ponovno sam se išla testirati jer se ne smije biti alergičan na jaja i perje kako bi se moglo cijepiti. rezultat testa nisam alergična na perje-pitam svoju pulmologicu kako to i objasnim joj da sam unatoč "savjetu" liječnika zadržala papigu- njen odgovor:obzirom da ste tako napravili vjerujem da je došlo do prirodne hiposenzibilizacije.

tako je mene moja sada već pokojna papiga riješila jednog alergena,laka joj zemljica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, suzivot je moguc.

 

Ali, zar nije zalosno kolika se halabuka stvorila oko onih biglova i odmah se javilo tona ljudi koji su se zgrazali i odmah trcali na posvojenje psica. U redu, grozno je bilo to s tim psima. No sto se ne zgrazaju kad vide koliko djece ima u Nazorovoj u Zagrebu, sto ne trce tamo odmah barem malo usreciti njih. Imaju para kupovati kojekakve pedigre pal hrane, ali za djecu nemaju para. Eto, to je sramota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko na toj plaži gdje ste vi nema znaka zabrane za pse, možete se s psom kupati na toj plaži.

 

Uopce nisi tocno odgovorio nego streberski. Mozda si neki pravnik ali ovo sta si odgovorio je priglupo jer: NISI UZEO U OBZIR DA TABLE ZA ZABRANU KUPANJA ZIVOTINJA NEMA IZ ALJKAVOSTI a ne iz odobravanja- nitko jos ko je na odgovarajucoj funkciji nije niti razmislio o tome vec o svojoj placi.

Treba razmisliti o donosenju opsec akta,zakona o zabrani kupanja zivotinja na svim plazama osim gdje je istaknuto.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače, ovo ljeto sam bio da plaži koja je recimo podjeljena na dva dijela, ispred jednog je znak zabrane, pa slika psa, a na drugoj psi, mačke, i ostala živina, slobodno uživaju u moru.

 

No ima jedan problem, osim kupanja, a to je da se pas s vremena na vrijeme ukaka (usere se) na plažu, pa naravno vlasnik to ne počisti, već ushičeno komentira kako mu je drago što mu se psina olakšala, a netko s ženom i djetetom nakon toga stavi ručnik na tako nešto (govno), ne očekujući da će nešto takvo biti na plaži.

 

Inače, osobno obožavam dok mi njemački ovčar laje na plaži pokraj mog šetogodišnjeg djeteta. Samo zbog takvog događaja ljetujem na Jadranu. Naravno da psina nije na uzici, a o brnjici da ne govorimo. Al neće, on nikome ništa, dobar je on.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja već godinama ne mogu spavati, odnosno totalno sam neispavan zbog cjelodnevnog i cjelonoćnog zavijanja pasa i ostalih đukela u susjedstvu. I što sad, zar bih još trebao dopustiti da mi se ujutro nakon neprospavane noći pseto ašipop ili eresop (čitati naopačke!!) na nogu umjesto na ogradu ili stup?? I što napraviti? Priče o neodgovornom vlasnicima pasa mi idu na živce jer je to obično ejnars (čitati naopačke) i demagogija. Sve je to obična bagra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je što su neki vlasnici životinja zaboravili kome je gdje mjesto: dječji plač i vika smetaju, djeca se u velikom luku zaobilaze, ali zato njihovi psi, mačke ... spavaju u njihovim krevetima, obavljaju potrebe po plažama, otresu se nakon što izađu is mora taman pokraj nekog slučajnog susjeda i... nikome ništa. Ako se već žele kupati zajedno sa svojim ljubimcima, neka to izvole tamo gdje nema ostalih ljudi. Zašto se u istoj uvali moram kupati i ja sa malim djetetom, gdje je upravo iz mora izašlo četiri zaista smrdljivih pasa mojih susjeda. Ali njima njihovi psi nisu smrdljivi. I naravno. Neće oni nikome ništa. Dobermani, slobodni, bez brnjice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa i ovi dragi dobri ljudi koji ubijaju žene i svoju djecu nisu nosili brnjice, ali nisu oni opasni kao ove silne zle đukele koje prijete sirotoj dječici, isto kao i dragi roditelji koji mlate svoju dječici i sexualno ih zlostavljaju-sve su to dragi ljudi koje bi rado pozvala na nedeljni ručak.

 

Kakve to veze ima s bilo čime ovdje. Opravdavate nenošenje brnjice, sranje po plažama kućnih ljubimaca, uznemiravanje ljudi koji skupo plaćaju svoj boravak na Jadranu s ubojstvima i roditeljima koji mlate svoju dječicu.

 

Oprostite, al vi ste malo zalutala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta tu nije jasno, ja govorim o tome da su ljudi opasniji od životinja.za čovjeka misliš ima razuma, pa napravi stvari koje nemaju veze s mozgom-pišaju i kenjaju posvuda-nama se dogodilo da se lik posrao u stubištu-od kad ja živim u svojoj zgradi nikad nisam vidla pseće ####, ubijaju se međusobno,buče do sitnih noćnih sati....

sa živinom si bar uvijek na oprezu jer ona nema razuma u tolkoj količini ko čovjek i svašta joj može past na pamet,al si na oprezu.

nenošenje brnjica-vlasnik koji zna da mu je pas agresivan, a ne stavi mu brnjicu-pa nije kiv pas nego vlasnik isto vrijedi ak se pas posere,a vlasnik ne očisti.ak mogu pretrpit histerično urlanje i bacanje pribora za jelo djeteta u restoranu,šta mi smeta što pas zalaje, ili svog susjeda koji 3 puta tjedno iznad mene pravi tulum i to usred tjedna, a ja se sutradan moram dići i otić na posao. ili svježi primjer s ovogodišnjeg ljetovanja kad je klinac od nekih 9 godina cijelo popodne na plaži iz petih žila psovao boga i sve svece,a mater mu na to nije rekla ni a.

pored mene i ispod mene su dva cucka-u zgradi koji laju u bilo koje doba dana i noći, ali nisam ljuta na njih nego na bezobrazne vlasnike koji ih nisu odgojili,jer čovjek kao ima razum, a životinja ne

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da mogu, jer ako se ljudi ponašaju tako kao što se ponašaju,a što očekivati od životinje,mislm kad bi postojalo istraživanje o devijantnom ponašanju životinja i kada bi se ono kompariralo s devijantnim ponašanjem čovjeka-životinje bi ispale veći ljudi od ljudi.ponavljam životinje kao nemaju razuma, a ljudi ga kao imaju.pa pogledajte koju je halabuku digao ovaj početni post-e idemo onda razgovarati sa svih aspekata.

osim toga mislim da se večina koja je tu drobila protiv životinja deklariraju kao katolici-nek malo pročitaju bibliju-u noinu arku ušlo je muško i žensko od svih vrsta živih bića-znači i živine i ljudi imaju pravo biti na ovoj zemlji-jer sve su to božija stvorenja. a i isus se rodio u štali-sa živinama pa mu nije smetalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pouzdano znam:htjeli ljudi u Americi kupiti stambeni objekat,kada su ih upitali da li imaju kakve životinje-a oni imali psa,razgovor završen, od kupnje ništa, svi ostali stanari u kvartu žele da im kvart i ostane miran kakav je(veća cijena za nekretnine,naravno)

Samo se nadam kada će se to početi primjenjivati i kod nas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj komentar nakon što pročitah sve napisano je da nemam komentara.

Stvarno ne vidim zašto se netko nebi vezao za životinju i zašto bi to trebalo biti bolesno.

Činjenica je da onaj tko nije imao psa i tko nije prošao sa tim bićem sve ono što mi vlasnici pasa jesmo, nikada neće moći razumjeti tu povezanost. Te iste životinje(koje grizu i napadaju), uvjerili smo se, spašavaju naše živote ili ih čine lakšima. Nedao Bog da jedan takav pasomrzac ostane bez vida ili invalid pa da mu neko društvo dodijeli uvježbanog vodića.

Činjenica je i da su mnoge životinje čišće od mnogih ljudi. Da mnoge nemaju svih tih bakterija koje ljudi imaju, da im je slina toliko čista da nemoraju prati zube te nemaju karijes, da njihove bolesti uglavnom nisu prenosive na ljude, što nije slućaj kod mačaka ili ptica.

Napadati nekoga tko se želi okupati sa svojim psom, a u isto vrijeme je taj koji napada sigurno isti onaj koji kad mu se na bazenu pripiša, ode u vodu i učini isto, stvarno nema nikakve logike, zar ne?

I za kraj, svi smo mi od krvi i mesa, smrtnici pred Bogom isti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"pa i ovi dragi dobri ljudi koji ubijaju žene i svoju djecu nisu nosili brnjice, ali nisu oni opasni kao ove silne zle đukele koje prijete sirotoj dječici, isto kao i dragi roditelji koji mlate svoju dječici i sexualno ih zlostavljaju-sve su to dragi ljudi koje bi rado pozvala na nedeljni ručak. "

 

 

 

Pa ovakvo opravdanje se može ćuti još samo od djece (dječji nivo razmiljanja).."Pa kad može on mogu i ja, Zašto ja ne mogu kad je mogao on?"

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je bio na moru, svaki dan se kupao, nikad se nije popiškio ili pokakao na plaži, nikog nije ugrizao i nije lajao.gazdarica apartmana nas već 3. godinu za redom poziva da se vratimo. tako smo ove godine bili s šogorom i šogoricom-čija je majka slijepa pa ima psa vodiča, koji se također kupao i nije kakao i pišao po plaži,nikog nije ugrizao i nije zavijao-taj vodič je bio na zasluženom godišnjem.

a od kad smo se vratili ker se kupa po ljeti 1tjedno, a kad je blato i češće, ali svaki put kad dođe iz šetnje pere šape, donji dio trbuha i njušku.

eto.. hvala na pitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija