Jump to content

Opomena pred ovrhu


1mario

Preporučene objave

Poštovani pozdrav iz Siska.

Molim vas za pomoć,danas sam dobio opomenu pred ovrhu odvjetničkog ureda Svilar iz Zagreba,a kojem je dao punomoć Komunalac Sisak doo.

U daljnjem tekstu odvjetnik me tereti da sam dana 2. 12. 2011.u 08:09:00

nisam kupio kartu za parkiranje,te da mi je izdan nalog i račun za plaćanje dnevne karte br.1371 u visini od 100,00 kn.

Ukoliko ne platim u roku 8 dana,sukladno čl. 10.odluke o organizaciji i načinu naplate parkinga na području grada Siska potrživanje će naplatiti u postupku pred nadležnim tijelom,kada ću platiti znatne troškove postupka, zajedno sa zateznim kamatama a izložit ću se i nepotrebnim neugodnostima.Tako mi je doslovno zaprijetio odvjetnik.

Problem je u tome što ja nemam pojma o tome niti sam dobio nikakav nalog niti račun za plaćanje dnevne karte,niti sam u prilogu ( zajedno sa opomenom) dobio ikakav dokaz, preslik naloga ili računa koji navodno nisam platio.Pa čak i da je to istina kako to da mi tek sada šalju opomenu.Smiju li oni tako postupati? Ne mogu ništa dokazati ne sijećam se prekršaja ali da sam i platio tu kaznu sigurno ne bih čuvao račun toliko dugo.Smatram da je ovo lešinarsko potraživanje.

Pitanje : kada zastarjeva takva vrsta kazne?

Što učiniti i ima li odvjetnik osnove za takvu optužbu s obzirom da je prošlo toliko vremena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije u pitanju kazna nego dnevna karta.

vozilo je bilo prkirano na nekom parkiralištu bez plaćene parkirne karte .

dobio si dnevnu parkirnu kartu (iako je nisi tražio)

dobio si opomenu(po njihovoj tvrdnji, što moraju i dokazati u sudskom postupku)

iz ove situacije je moguće izači ali treba koristiti možđane(kako kaže nives).

odvjetnik je skup za takvo nadmudrivanje jesam li bio parkiran ili ne .

ako postoji sumnja (da je auto bio parkiran u navedeno vrijeme) uplati 10 kuna za 2 h parkiranja (općom uplatnicom) a za ostala potraživanja moraš čekati rješenje za ovrhu i ospravati naručivanje dnevne karte. trebaš poznavati Zakon o zaštiti potrošača i ZOO

na rješenje o ovrsi se žališ.

ma plati što traže i drugi put pazi gdje parkiraš auto. ako se upustiš u spor troškovi će narasti. ili slučajk prepusti odvjetniku.

postoji još jedna mogučnost

da u tražilicu upišeš dnevna karta i čitaš i uživaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija