Jump to content

pomoć, biciklist, odšteta


marinko s.

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci prouzročio sam prometnu nezgodu kada sam upravljajući biciklom oduzeo prednost prolaska osobnom vozilu. Tom prilikom došlo je do nezgode u kojoj je na osobnom vozilu nastupila materijalna šteta a ja sam tom prilikom zadobio teške tjelesne ozljede. Niti kod mene niti kod drugog sudionika u prometnu nije utvrđena alkoholiziranost. Nakon nekog vremena putem telefona kontaktira me vozač osobnog vozila i traži od mene nagodbu za nastalu štetu na njegovom vozilu iako je putem svoje osiguravajuće kuće na svom vozili ostvario totalnu štetu, te mu je osiguravajuća kuća isplatila određeni iznos za vozilo, a dok je on o svom trošku vozilo i popravio te ga nanovo registrirao. Nadalje mi je naveo ukoliko ne pristanem na nagodbu da će tužiti. S obzirom da sam nezaposlen, koje su mi mogučnosti i opcije u navedenom slučaju, te dali sam dužan istome nadoknaditi štetu, iako njegova osiguravajuća kuća od mene ne traži namirenje štete koja je ona njemu isplatila za njegovo osobno vozilo.

Molim savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste mu dužni platiti baš ništa on je već isplaćen. Neka vas izvoli tužiti glatko će izgubiti parnicu.

 

Osiguravatelj neće svoje zaboraviti, ima pravo regresno potraživati svu štetu koju ste im počinili uvećano za troškove i kamate, a rok za to je 5 godina od isplate.

 

Preporučam vam da angažirate vrlo sposobnog odvjetnika koji prati sudsku praksu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste mu dužni platiti baš ništa on je već isplaćen. Neka vas izvoli tužiti glatko će izgubiti parnicu.

 

Osiguravatelj neće svoje zaboraviti, ima pravo regresno potraživati svu štetu koju ste im počinili uvećano za troškove i kamate, a rok za to je 5 godina od isplate.

 

Preporučam vam da angažirate vrlo sposobnog odvjetnika koji prati sudsku praksu.

 

 

 

hvala na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali ipak ostaje pitanje utvrđivanja krivice.

dali je policija napravila uviđaj ?

dali će ići prijava za prekršaj? ko će biti kriv (sudska odluka)?

 

u svakom slučaju pozovite se na podjeljenu krivicu.

vozač automobila je trebao biti oprezniji i ako je mogao izbjeći ili spriječiti događaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija