Jump to content

prijedlog za ovrhu iz 2002.


pravnica0

Preporučene objave

Poštovani, imam i ja jedan slučaj vezano za zastaru. Naime, prijedlog za ovrhu je poslan sudu 2002. godine i sud ga je iste god zaprimio. No od tada ništa se nije događalo niti sam ja bio na ročištima ni zaprimio ikakve podneske. Da bi mi 14. ovog mjeseca stigao prijedlog za nagodbu inače će mi ovršiti plaću i spominju mi neke kamate i sudske troškove. Po spisu što sam dobio iz odvj. ured tužitelja jedino što stoji su još neka 2 datuma (što ne piše ni na što se odnose) iz 2003. i poslije toga nema više ništa. Mene zanima je li potraživanje u zastari ili nije?Po meni je prošlo 10 godina...

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

traži informaciju o "dugovanju"

dali je izdato rješenje za ovrhu i ko je donio rješenje.

rješenje postaje pravomoćno 8 dana nakon dostave stranci pod uvjetom da stranka ne izjavi žalbu. rješenje može biti izloženo na oglasnoj ploči suda, javnog bilježnika ili upravnog tijela, ako ovršenik odbije primiti rješenje oza ovrhu.

 

za zastaru je bitno kad je donijeto rješenje za ovrhu .

 

za pravomoćne odluke suda , javnog bilježnika i upravnog tijela zastara je 10 godina od pravomoćnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija