Jump to content

Nasilničko ponašanje u obitelji


nvbrenko

Preporučene objave

Da li netkoima iskustva i zna kako doskočiti nasilju u obitelji, sin psihopata, dvostrukeosobnosti, manipulator, patološki lažov - maltretira obitelj odavno - ali"gospodin" radi na Sudu gdje ima izvrsnu "zaštitu" svojihkolega i kolegica koji nemaju saznanja o njegovom ponašanju u privatnom životu, jer on je potpuno ok osoba izvan obitelji. Izvan stana je jedna ličnost a u kući monstrum. Uživa upsihopatskim filmovima gdje se doslovce kolju žene, ljudi, gdje se psihičkiiživljava na slabijima i sl. Nema društvo. Nema djevojku. Mrzi žene. Ima 33navršene godine. Nema imovine, nema stana, živi u najmu, tuče majku i baku -psihički ih izluđuje raznim metodama godinama. Izjavio je da je sada drugaosoba, a ona prva da to nije više on, da je ona prva osoba umrla. Policija gačesto obilazi zbog obiteljskog nasilja, privodi, ima izvrsne skupe odvjetnike,u dugovima je jer se i ne zna na što troši novac, glavno da se izvuče od kazni.Policija sve uvijek odradi kako treba. Čim dođe na sud, Prekršajni ili Kazneni- sve pada u vodu. Psihopata se oslobađa, veze su mu izvrsne, a članoviobitelji dobivaju još i više batina. Centar za socijalnu skrb, tj. gđu koja imapredmet, obitelj uopće ne zanima, dala mu je čak i skrb nad nemoćnom bezimovine 87-godišnjom bakom koja usput ima i Alzheimerovu bolest - savršeno zapsihopatu jer žrtva nema više sposobnost govora (a on za sada bez liječničkihpapira da je bolestan - jer prvo treba netko dobiti nož u leđa, pa onda ide nazdravstveni pregled, svi se čude kada "priče" izađu u novinama inaravno brzo se sve zaboravi - Vuk pojeo magare) kojemu imovina na treba, većmogućnost iživljavanja na dvjema starim ženama u 4 zida, baki i majci. Susjedio tome pojma nemaju - jer dotični psihopata je "fin službenik" izPalače pravde, a vika koja se čuje iz stana je zbog "krivice" bake ane psihopate koji tuče i udara..... Kako tome doskočiti - institucije to nezanima, jedino uzeti jednoga snagatora da psihopatu isprebija - jer za njeganema sankcija. Znan je kao kukavica, koja nema svoju kategoriju da se"bije", lakše je tući i iživljavati se na starim ženama od 87-godinai 62-godine. Kako to najbolje riješiti ? Voljela bih pomoći poznanici premapričama koje sam čula. Zvuči nevjerojatno, zar ne ? Klin se klinom - najboljeizbija.:hvala:

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušati to dići na "višu" razinu - tražiti razgovor s ravnateljem CSS-a glede pritužbe na rad pojedinog soc. radnika, te direktan razgovor sa Općinskim državnim odvjetnikom (jer ako je ovo istina, ima i elemenata kaznenog djela), uz posebnu specifikaciju ovih "veza" dotičnog sa ljudima u sustavu, pogotovo imajući u vidu da policija često ordinira (tako ste napisali).

 

Ali preporučam oprez - istina je, u većini slučajeva, u sredini ili blizu nje. Tako da, ukoliko ste doista sigurni, ili ste sami vidjeli išta od ovog što ste napisali, tada svakako reagirajte. U protivnom, razmislite jako dobro, da se sve ne vrati kao bumerang.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netkoima iskustva i zna kako doskočiti nasilju u obitelji, sin psihopata, dvostrukeosobnosti, manipulator, patološki lažov - maltretira obitelj odavno - ali"gospodin" radi na Sudu gdje ima izvrsnu "zaštitu" svojihkolega i kolegica koji nemaju saznanja

. Nema djevojku. Mrzi žene. Ima 33navršene godine. Nema imovine, nema stana, živi u najmu, tuče majku i baku -psihički ih izluđuje raznim metodama godinama.

 

Prekršajni ili Kazneni- sve pada u vodu. Psihopata se oslobađa, veze su mu izvrsne, a članoviobitelji dobivaju još i više batina.

Centar za socijalnu skrb, tj. gđu koja imapredmet, obitelj uopće ne zanima, dala mu je čak i skrb nad nemoćnom bezimovine 87-godišnjom bakom koja usput ima i Alzheimerovu bolest - savršeno zapsihopatu jer žrtva nema više sposobnost govora (a on za sada bez liječničkihpapira da je bolestan -

 

.... Kako tome doskočiti - institucije to nezanima, jedino uzeti jednoga snagatora da psihopatu isprebija - jer za njeganema sankcija.

 

Znan je kao kukavica, koja nema svoju kategoriju da se"bije", lakše je tući i iživljavati se na starim ženama od 87-godinai 62-godine. Kako to najbolje riješiti ?

 

Voljela bih pomoći poznanici premapričama koje sam čula. Zvuči nevjerojatno, zar ne ? Klin se klinom - najboljeizbija.:hvala:

 

psihopat, sociopat nije mentalni bolesnik, osim ako usput ima i neku mentalnu bolest sto nije nuzno, a profesionalci izbjegavaju uopce razmisljati o poremecajima osobnosti a kamo li baviti se losim ponasanjem zdravih ali neugodnih ljudi

 

EDIT

 

ovo ma koliko surovo zvuci jest cinjenica, a nase drustvo, koje je usput receno takoder bolesno i provodi splitting, (ili je crno ili je bijelo) svojim propustima doprinosi "nasilju" protiv kojeg se "bori" na osvetnicki nacin umjesto da uklanja razloge koji dovode do toga

 

EDIT

 

 

zastita na sudu?

 

hm, to ni iz bliza ne funkcionira tako

 

ali ima nesto drugo, kao jedno od najgorih pravosuda na svijetu, nase je krcato losim pojavama i svi na sudu, bas svi ako ih se pozove za nesto mogu nac barem po jedan jednako los primjer za svakog, bilo to neki kriminal iz koristoljulja, pogreska, mito, ili presucivanje...toga ima toloiko da samo izvana je moguce presjeci

 

Majka i baka vase poznanice trebaju zivjeti odvojeno i zakljucati se i ne pustati tog ko im ne pase-nasilnika blizu sebi.

A sta je bilo bilo je.

 

EDIT

 

CB, ostavljam "normalne" komentare, ostalo editiram.

uređeno: od burn
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahaljujem se u ime poznanice na vašim odgovorima. Znam da "vrijeme liječi" (ponekad) rane. Sva sreća da mi je poznanica prisebna, psihički jaka, jer kako se kaže ono "što vas ne ubije to vas ojača), doduše možda ne svakoga. Čujem da im je baka u bolnici u veoma teškom stanju, stara je, organizam iscrpljen a i medicina nije sve moćna. Pita se moja poznanica kako će živjeti pod istim krovom (stan u najmu-nije vlasništvo niti sina niti majke) sa sinom ako stara majka uskoro recimo umre. Sin gubi tada skrbništvo nad njom jer joj je CSS dodijelio skrbništvo (zamislite tu glupost, a majka se CSS-i žalila na njegovo nasilničko ponašanje) nad bakom kojoj je uslijed bolesti sudskim putem oduzeta poslovna sposobnost pa je navodno u tom slučaju netko iz obitelji trebao biti skrbnik. Ne mogu vjerovati da stručni službenici CSS mogu "nasjesti" pričama jednog manipulatora koji je dosta dobar govornik i u stanju je svojim ponašanjem izvan kuće preveslati žedne preko vode. U posjetu staroj baki idu odvojeno i ne razgovaraju i dalje. Uslijed koje bolesti može doći do dvostruke osobnosti - jedna osoba u stanu a druga osoba izvan stana ... vidim da mi se dio teksta izgubio ... valjda nije sve automatski snimljeno:cita: ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još ima pitanje: nažalost baka je umrla, pokopana. U stanu ostaje dvoje stanara arogantni sin i majka kojoj prijeti i dalje i radi na tome da iako je stan u najmu, dakle nema vlasništva on dobije u ugovoru o najmu stana svoje ime kao glavni potpisnik najmoprimac a dosada je bila to baka a on samo ime koje stanuje s najmoprimcem. Stan je u vlasništvu Vlade RH, upravlja stanovima MORH i sin daje pisanu izjavu MORH-u da želi svoje ime u novom ugovoru a majčino potpuno izbaciti, tj. da se majčino ime ne upiše niti kao osoba koja s njim stanuje. Sin ima "veze" svugdje i MORH šalje odmah dopis da starija žena majka a kćer pokojnice ako misli ostati u stanu traži zaštitu na Sudu. Da li je to normalno? Kćer pokojne majke postaje nasljednica u prvom redu i ima li ona pravo biti u ugovoru kao zaštićeni najmoprimac u potpisu? Ako sin uspije svojim "vezama", iako stan nije u mogućnosti otkupiti, postoji vjerojatnost da on opet putem "veza" i to postigne a novac će valjda negdje nabaviti iako ušteđevine nema, ali glavno da svakako na ulicu istjera šezdeset godišnju majku. Ima li ta poznanica u ovoj situaciji ikakva prava vezano za novi moment da joj ime uđe u ugovor ili oni kane pisati neki anex ugovoru, jer je sin do sada sve odbijao što je predložio MORH, CSS ili policijski djelatnici. U Palači pravde već stoji u jednom predmetu 2 kaznene prijave. Predmet je naravno "u ladici". Nakon pogreba i mise zadušnice obećao je svojoj šezdesetgodišnjoj majci da je sada baka umrla i da će ona do mirovine "tek sada krv propišati" jer su sami u 4-zida stana. Promjenio je bravu i ona ne može ući u stan dok on ne otvori i to kad želi otvoriti vrata, ona stoji, zvoni i čeka, a ako je ona vani a on recimo izašao nekuda iz stana ona ne može ući u stan dok se sin odnekuda ne vrati i otključa vrata stana da zajedno uđu u stan. Moja poznanica NEma kompjutor. Ja joj odgovore ispisujem da pročita jer iz stana ne može izaći niti ući svojom voljom jer se i tako sin psihički iživljava. Nju zanima kako bi trebao sada po zakonu najmodavac MORH postupiti u njenom slučaju jer im je Vlada RH dala stanove na raspolaganje? Da li je najmodavac dužan osigurati njoj nesmetano korištenje stana znači da ima i ključeve istoga stana, kao što to piše u prvom ugovoru gdje je njena pokojna majka bila potpisnik kao najmoprimac. MORH mojoj poznanici dozvoljava stanovanje a u drugo se ne želi miješati već ju upućuje da Sud bez naznake koji. Stranke su inače dosta neuke u novonastalim situacijama - zavrzlamama. Ako mogu čim prije dobiti odgovor da isprintam poznanici. Poznanica je nasljednica pokretnine u stanu i ako je ostalo nešto od pok.majke mirovine u banki. Sin joj zabranjuje i služenje nekim pokretninama u stanu npr. ormarima pa joj je sva roba posred sobe u kojoj spava pokrivena plastikom da se ne praši. Kretanje po stanu joj je također zabranjeno bez "dozvole" sina bolesnika koji ima u stanu jedno lice, a vani drugo, a kada govori onda su to patološke laži. Katastrofa ljudi da se netko može tako promjeniti a niti puši niti pije alkohol. Nitko drugi ne može pomoći toj šezdesetgodišnjoj još zaposlenoj ženi koja pati i od srama skriva svoj život u stanu sa trideset i tri godišnjim sinom - koji joj obećava "tek ćeš sada propišati krv" u stanu do mirovine i naravno odlaska pod odmah u starački dom. Taj sin u tom stanu nije kupio ništa od stvari. U svom vlasništvu ima mobitel, televizor, video i svoje osobne stvari za obući i odjenuti. Što i kako sada ali oprezno i pametno dalje dobro poznavajući naše institucije i njihov rad ovisno tko radi na nekom predmetu i silne veze i vezice. Zahvaljujem i ispisati ću joj vaš odgovor ili odgovore dajući joj znak na mobitel da siđe odnijeti npr. smeće pa se tada "nađemo" jer sin niti smeće ne odnosi iz stana uz što ne radi ništa u stanu, odmara i jede. Bože smiluj joj se!!!:panika:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

glede stvarnopravnog dijela vašeg pitanja (stan), bolje da se s istim obratite forumu Stvarno pravo, a glede preostalog sugerirao sam vam soluciju, vi niste iznijeli apsolutno ništa novog po tom pitanju. Dakle, gospođa ili neka reagira i poduzme nešto (ili vi u njeno ime), neka se počne "boriti" za sebe ili neka i dalje trpi postojeće stanje. Treće solucije nema. Inače, iz vašeg zadnjeg posta ispada da je njen sin praktički Superman, budući ima veze po apsolutno svim mogućim institucijama... Ako zakotrljate cijelu priču pred pravim ljudima, vidjet ćete da je to iluzija koja će se raspršiti poput mjehura od sapunice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Sin je jedan lik izvan stana a drugi u stanu. Čini mi se velika kukavica koja se brani nekom agresijom i to upravo na slabijima od sebe i u 4-zida da ga nitko ne vidi, a i od prije mi je nešto izgledao čudan, previše fin, skroman, povučen, šutljiv i osamljen, nema prijatelja, nema djevojku - Čudno. Vjerujem da se čovjek može jako u životu promjeniti, nije on nikakav supermen, samo je zaposlen baš u instituciji zvanoj pravosuđe, zato prolazi do sada, potcrtavam do sada, dobro jer majka je majka pa ne ide na njega "đonom" a trebalo bi ga prebiti kao mačku i odnijeti ispred vrata policijske postaje kojoj pripada - jer dok on ne dobije poštenu šamarčinu, dok se bude iživljavao na slabijima i glumatao (baš lik psihopate) finoga gospona iz uprave to nikako neće ići. Naravno da svatko od nas osjeća tko je i kada jači, i majka se ne usudi u stanu ništa. Ja sam joj rekla strpljen - spašen, pa neka ga se odrekne ako je to moguće putem papira i neka mu ne ostavi u stanu niti iglu, niti prašinu, neka prokletnik počne ispočetka ako će mu MORH dozvoliti da ostane u toliko kvadrata sam. Hvala za pravu temu koju treba pogledati. S poštovanjem.:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pomoć molim...pozvana sam na prekršajni sud zbog ekonomskog nasilja, naime muž i njegov otac imali su okršaj verbalni i fizički, a eto ja sam u efektu povukla tel.žice iz zida u namjeri da ne zovu policiju al je svekrva ipak zvala policiju od susjede. u pozivu na sud stoji prijedlog da me se kazni sa 1000,kn i da pohađam psihosocijalni tretman. e sad šta mogu očekivati na sudu tko će sve biti prisutan u sudnici dal da priznam šta sam uradila ili kažem da je to bilo u efektu, šoku jadu ...savjet molim hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudski ukor/opomenu,normalno to ide uz priznanje djela.Razlog-šok od događaja i strah da policija ne bi supruga privela i sud zatvori na više dana pa bi izgubio posao i ne bi ostali bez prihoda (nešto u tome stilu ali ne previše napadno).Psihosocijani tretman je drugi par opanaka.

Ostaje još kazna za muža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija