Jump to content

Vračanje punog iznosa primljene socijalne pomoći


Sparkly

Preporučene objave

Molim Vas savjet;

ovako moja pokojna teta bila je korisnica stalne socijalne pomoć 10 godina. Imala je 80 godina,nije imala mirovinu, živjela je u svojoj kući na selu i imala je nešto zemlje koja nije bila obrađivana.

 

Zime je provodila kod mene gdje sam joj pružala pomoć i njegu,ali ne materijalnu budući da sam i sama bila bez primanja.

 

Da bi dobila 600 kn socijalne pomoći stavljena je zabilježba na nekretninu.

 

S obzirom da nije imala muža ni djece ja ,kao njena nećakinja sam nasljednica kući.

 

Podnijela sam zahtjev za brisanje zabilježbe i dobila odgovor od Ministarstva da moram vratiti iznos od 56 000 kn na ime naknade štete.

 

Nitko nas nije upozorio da mogućnost vraćanja,a djelatnica CZSC mi je rekla da se "zakon promijenio i da zato moram vračat dobiveno".

 

E sad mene muči slijedeće; ne znam o kakvoj šteti se radi, što točno nadoknađujem? Može li zakon djelovati retroaktivno tj. ne primjenjuje li se na naš slučaj zakon koji je vrijedio u periodu kad smo dali zahtjev za primanje pomoći? I jesu li djelatnici centra bili dužni upozoriti nas na obvezu vračanja primljenog ili ne? I koje su mi sada mogućnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno traži brisanje hipoteke (ako si nasljedila kuću)

niste tražili zajam i sklapali ugovor.

traži rješenje o povratu duga. obrazloženo sa zakonskim odredbama.

 

po ustavu zakoni nemaju povratno djelovanje.

primjenjuje se zakon koji je važio u trenutku podnošenja zahtjeva.

 

pomoč stručne osobe bi dobro došla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija