Jump to content

Ugovor o darovanju- molim pomoć


sentinela

Preporučene objave

Tata mog dečka mu želi darovati kuću.

 

Znam kako treba izgledati ugovor, našla sam na ovoj temi ALI

ne znam kako da sastavim klauzulu o tome da

moj dečko ne smije tu kuću prodati i da njegov tata smije živjeti u toj kući tj da može doći kad želi i živjeti tamo.

Nadam se da sam bila jasna sa pitanjem :)

 

Jako sam Vam zahvalna na odogovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tata mog dečka mu želi darovati kuću.

 

Znam kako treba izgledati ugovor, našla sam na ovoj temi ALI

ne znam kako da sastavim klauzulu o tome da

moj dečko ne smije tu kuću prodati i da njegov tata smije živjeti u toj kući tj da može doći kad želi i živjeti tamo.

Nadam se da sam bila jasna sa pitanjem :)

 

Jako sam Vam zahvalna na odogovoru

 

Zabrana otuđenja i pravo plodouživanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani, imam pitanje vezano uz pobijanje, poništenje darovnog ugovora... Naime moj otac je mojem bratiću (stričevom sinu) darovao 1/4 dvorišnog zemljišta, dok bi mu moj stric(ili bratić kao nasljednik) za uzvrat trebao dati dio kuće (1/4). Nikada to nisu ni sproveli ni zapisali. Darovnje se odvilo na slijedeći način, moj otac je svoju polovicu dvorišnog zemljišta dao mojoj baki a ona mu je onda vratila pola od te polovice, dakle 1/4, druga četvrtina je otišla u posjed preko ugovra o darovanju mojem bratiću. Kako su nakon istoga i stric i baka umrli a ništa se od obećanog nije dogodilo, moj otac bi bio voljan stvari vraćati na početak priče, odnosno poništiti, pobijati ta darovanja. S obzirom da je u međuvremenu to zemljište u dvorištu moj bratić prodao, a ne gradio kako je rekao, postavljam pitanje da li isto mogu na bilo koji način pobiti. Također znam da ti ugovori nisu javno bilježnički solemizirani nego je samo ovjeren potpis, a na njima također piše da je darovanje izvršeno tj.stupljeno u posjed. Na koji način je moja baka mogla stupiti u posjed zemljišta, i na koji način se stupa u posjed, jer ona je nedugo nakon istog i umrla a kada je to potpisivala imala je 90 godina? Moje pitanje je da li se ikako može nadoknaditi šteta mom ocu, i da li može na bilo koji način krenuti u pravnu bitku jer je prevaren i obmanjen ali to naravno nije nigdje zapisano. Dakle darovao je da bi se tamo gradilo, a ne prodalo i da bi on nekada za to dobio 1/4 kuće. Niti se gradilo, niti je dobio dio kuće a dao je nešto s čime se sada nikako ne zadooljava ili slaže. Takđer je na taj način "dvostrukog" darovanja izbjegnuta obveza plaćanja poreza na promet nekretninama, ima li u tome koja olakotna okolnost? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bu išlo. Ispada da je zapravo baka darovala stricu/bratiću tu 1/4 dvorišnog zemljišta. A kako tvrdite - svi svjedoci ovom aranžmanu vašeg oca i strica/bratića su umrli.

Umrli su i baka i stric. No od cijele zemlje moj tata je imao pola, pola je imao moja tata. Moj tata je polovicu darovao baki, a onda je moja baka iducim ugovorom darovala njemu pola polovice koji je on darovao dakle 1/4 onog sto je imao. Ovo sto je ona njemu "vratila" nije problem nego ova polovica koju je on darovao prvim ugovorom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija