Jump to content

molim objasnjenje


dado4072

Preporučene objave

postovanje ovako zanima me Hrvatski branitelj sam 91-95 dragovoljac u opcoj mirovini s privremenim statusom RVI 20% trebam ici treci put na komisiju da mi daju trajno kako su rekli kad sam bio.tad su mi htijeli dati 30% trajno al posto moram jos jednom izaci nisu.Mene zanima ako mi povecaju na 30 posto da li mi se onda povecava mirovina i kako to ide da li to automatski ili ja opet moram to rijesenje nosit nekud.Molio bi objasnjenje hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako Vam povecaju invalidnost na 30%,mirovina vam ostaje ista,samo se mjenja invalidnina sa 114 kn na 153kn i nikud se ne nosi rjesenje.....meni je ured državne uprave,pododsjek a branitelje sam dostavio novo rješenje u HZMO!

Mirovina bi se mjenjala da se promjeni/podigne kumulativni dio,tj.vojni dio,a u svezi pogorsanja bolesti....a to nema veze sa HRVI.... eto ukratko!LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem sve što je zkova u svom postu rekao.Samo da nadopunim, ako želiš povećanje same mirovine koja je kumulativni iznos, vojni dio plus civilni onda bi trebao novu obradu i nove nalaze dakako sa jačim dijagnozama i obavezno bolničko liječenje i novo testiranje,pretpostavljam da je u pitanju PTSP. Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem sve što je zkova u svom postu rekao.Samo da nadopunim, ako želiš povećanje same mirovine koja je kumulativni iznos, vojni dio plus civilni onda bi trebao novu obradu i nove nalaze dakako sa jačim dijagnozama i obavezno bolničko liječenje i novo testiranje,pretpostavljam da je u pitanju PTSP. Pozdrav i sretno.

 

Dijagnoza može ostati i ista, ne mora biti "jača".

Kod mene je od samog početka f43.1 chr i ništa drugo. Išao sam na obnovu sa istom dijagnozom kao i na početku samo je u povijesti bolesti bilo navedeno pogoršanje ( to je ono bitno ). Imao sam profi 30 rat % 70 % ostalo i na obnovi peinačeno u opću 50-50%.

 

Tako mi je bilo i kod hrvi-a di sam 1. puta dobio 30%, 2. puta 20% i 3. puta za trajno 30%, sve sa istom dijagnozom koju sam već naveo ništa "jače" ( f60 i slično ) samo čisti ptsp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija