Jump to content

Tabularna


čudo

Preporučene objave

Poštovanje

 

Nakon pravomoćnosti Rješenja o nasljeđivanju, i uknjižbe u ZK, ja i moj brat smo naslijedili jednu česticu po 1/2 svaki.

Sada bi ja svoju polovinu htio jemu prepustiti, da se može 1/1 uknjižiti na istu i molio bi da mi netko napiše kako Tabularna izjava u tom slučaju treba biti napisana.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napravite kupoprodajni ugovor (za suvlasnički dio).plaća se porez. i na darovni ugovor.

ili ak ste suvlasnici na drugom nekretninama dogovorite se

podnesite tužbu za razvrgnuće suvlasništva. porez plaćaonaj suvlasnik koji je stekao veču vrijednostod onoga štoje posjedujete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mnogo vam hvala.

 

Eto, za pouku.

Naime na ostavinskoj raspravi, dali smo službenici spisak čestica kako smo se ja i moj brat dogovorili o raspodjeli imovine nakon smrti našeg oca, ona je to provela u Zapisnik kojeg smo mi potpisali.

Međutim, dobili smo Rješenje o nasljeđivanju, u kojem je jedna čestica ispuštena iz pripadajuće imovine mom bratu, i ostala je u imovini koja se dijeli za 1/2, i sad više nema natrag. Znači, službenica je krivo upisala, mi to nismo primjetili.

Jedan mali detalj, nakon iscrpljujuće ostavinske koji je promakao u kontroli zapisnika, i sada ponovo posao, i naravno trošak, ali, tako je to, mi smo krivi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man, sada ste me malo zaintrigirali.

Mi jesmo reagirali prije pravomoćnosti rješenja, ali nam je kod bilježnika rečeno da pošto je zapisnik potpisan takav kakav je, i pošto je rješenje već izdano, da nikakav prigovor ne dolazi u obzir, jer da će sud to odbiti.

 

Sada, čisto da budem informiran, koje je radnje trebalo napraviti, dok još rješenje nije bilo pravomoćno?

Možda nekom pomogne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man, sada ste me malo zaintrigirali.

Mi jesmo reagirali prije pravomoćnosti rješenja, ali nam je kod bilježnika rečeno da pošto je zapisnik potpisan takav kakav je, i pošto je rješenje već izdano, da nikakav prigovor ne dolazi u obzir, jer da će sud to odbiti.

 

Sada, čisto da budem informiran, koje je radnje trebalo napraviti, dok još rješenje nije bilo pravomoćno?

Možda nekom pomogne.

 

Ispravak s moje strane, Čudo. Krivo sam vas shvatio. Trebali ste biti pažljiviji kod čitanja prije potpisivanja zapisnika, tako da je greška primarno vaša i bratova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 130.ZN

(1) Nasljednik se može odreći nasljedstva javno ovjerovljenom izjavom ili izjavom danom na zapisnik kod suda do donošenja prvostupanjske odluke...

 

Znači li to, da sam kojim slučajem znao za ovaj članak, i izjavom o odricanju polovine čestice u korist brata, ovjerenoj kod javnog bilježnika, kada je Rješenje o nasljeđivanju već izdano, ali nije pravomoćno, bez dodatnih pravnih radnji, stvar bi bila rješena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači li to, da sam kojim slučajem znao za ovaj članak, i izjavom o odricanju polovine čestice u korist brata, ovjerenoj kod javnog bilježnika, kada je Rješenje o nasljeđivanju već izdano, ali nije pravomoćno, bez dodatnih pravnih radnji, stvar bi bila rješena?

 

Članak 130.ZN

(1) Nasljednik se može odreći nasljedstva javno ovjerovljenom izjavom ili izjavom danom na zapisnik kod suda do donošenja prvostupanjske odluke...

 

Ne pravomoćne, već prvostupanjske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija