Jump to content

Ometanje (su)posjeda


Jethro

Preporučene objave

već je dosta bilo rečeno o ometanju posjeda, no imam jedno pitanje:

fiducijarni suvlasnik nekretnine u 1/2 je u cijelom posjedu stana kojeg sam ja suvlasnik.

mogu li ući u svoj dio ne negirajući da je fiducijarni (dakle nepunopravni) suvlasnik unutra, u suposjedu?

dakle, ne ući unutra i baciti mu stvari van, nego jednostavno ući sa svojim stvarima?

naime, u mojem kuporodajnom ugovoru (sastavljenim sa bivšim suvlasnikom) stoji da sam u suposjedu sa fiducijarnim suvlasnikom, no bez obzira na to nisam bio unutra još.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fiducijarni suvlasnik je suvlasnika nad pola stana, ja sam vlasnik nad pola stana. istina, on je suvlasnik pola brave, pola vrata, ja sam vlasnikl. razbijanjem ću odgovarati za materijalnu vrijednost pola brave, no ne i kazneno. hm... a to što je on u posjedu moje polovice, postoji li koji institut koji ga štiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fiducijski suvlasnike punopravni suvlasnik kao i ti, 1/2 i 1/2

njegovo suvlasništvo će trajati dok dug se dug ne otplati.

dok se redovito otplaćuje dug nesmije nekretninu (dio)prodati (otuđiti).

najam stana bi trebao biti uračunat u otplatu duga.

za najamninu se umanjuje dug.

od fiducijskog suvlasnika možeš otkupiti dug (ako se možete dogovoriti)

na tebe bi prešla sva prava iz ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon stiti i Vase prava,ali to pravo nemozete ostvariti samovlasno.

 

na upit smatra li se posjednikom cijelog stana, šuti, ne želi dati odgovor. ne želi se izjasniti tako da kada bih ga tužio za puštanje u posjed, može reći "pa tko ti je branio da uđeš" i još bi tražio da mu sudjelujem u plaćenim računima sa 50%. opet, ako bih ušao unutra provalom, zove policiju, povreda doma, svašta... što učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...kada bih ga tužio za puštanje u posjed, može reći "pa tko ti je branio da uđeš"...

 

Točno.

 

...i još bi tražio da mu sudjelujem u plaćenim računima sa 50%...

 

Pa ako ćete oboje stanovati u stanu, normalno da ćete podijeliti troškove režija popola.

 

...opet, ako bih ušao unutra provalom, zove policiju, povreda doma, svašta...

 

Točno.

 

...što učiniti?

 

Dođite sa svjedokom pred stan. Ako vas ovaj ne pusti unutra, onda tužiti radi predaje stana u suposjed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija