Jump to content

Punomoć na vozilo


xerovetix

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam pitanje prije izvršavanja u naslovu navedenog.

Zanima me ukoliko kod javnog bilježnika ovjerim punomoć drugoj osobi na sva prava nad vozilom, što se dešava i kakav je postupak ukoliko to poželim poništiti u nekom narednom momentu tj. koliko je to rizično ako nakon ukidanja punomoći, ta osoba ukoliko je u međuvremenu izradila novu knjižicu vozila, odluči prodati automobil na temelju tog papira o punomoći tj. kako bi uopće bilo tko kasnije znao da ta osoba više nema punomoć nad vozilom ako bi se pojavila s tim dokumentom koji je naknadno poništen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me ukoliko kod javnog bilježnika ovjerim punomoć drugoj osobi na sva prava nad vozilom, što se dešava i kakav je postupak ukoliko to poželim poništiti u nekom narednom momentu?

 

Opoziv punomoći.

 

...koliko je to rizično ako nakon ukidanja punomoći, ta osoba ukoliko je u međuvremenu izradila novu knjižicu vozila, odluči prodati automobil na temelju tog papira o punomoći?

 

Rizik svakako postoji. Zato pazite jako dobro kome izdajete punomoć.

 

Kako bi uopće bilo tko kasnije znao da ta osoba više nema punomoć nad vozilom ako bi se pojavila s tim dokumentom koji je naknadno poništen?

 

Ako nije direktno upoznat sa činjenicom opoziva punomoći, ne može znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija