Jump to content

uzrdrzavanje i podjela bracne stecevine


farah05

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

molim pomoć!

rastajem se,kroz nekoliko godina braka skupilo se oko 10 000e minusa na mom računu(kte, mobiteli, dugovi banci...) najčešće zbog neurednog života mog bivšeg supruga, a na moje ime. On je rekao da bi on taj dug preuzeo na sebe jer ih je on napravio i ne želi nas ostavit u takvoj situaciji, tako barem kaže.

on je trenutno nezaposlen(radi na crno) ali vrlo brzo će biti prijavljen(minimalac).

ima i on minusa,ne znam koliko. ima već jednu alim.iz prvog braka, 1000 kn.

postoji li kakav zakon koji bi na ročištu za razvod, presudio u moju korist i teretio mog bivšeg supruga za naplatu(uz njegov pristanak).

nemamo nekretnine.

ja sam nezaposlena. Ako ne postoji, imate li kakav savjet kako to riješiti drugim putem?

također, imamo 2curice,4 i 8god, kakvu alim. mogu očekivati?

zahvalna sam na svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...rastajem se,kroz nekoliko godina braka skupilo se oko 10 000e minusa na mom računu(kte, mobiteli, dugovi banci...) najčešće zbog neurednog života mog bivšeg supruga, a na moje ime. On je rekao da bi on taj dug preuzeo na sebe jer ih je on napravio i ne želi nas ostavit u takvoj situaciji, tako barem kaže.

on je trenutno nezaposlen(radi na crno) ali vrlo brzo će biti prijavljen(minimalac).

ima i on minusa,ne znam koliko. ima već jednu alim.iz prvog braka, 1000 kn.

postoji li kakav zakon koji bi na ročištu za razvod, presudio u moju korist i teretio mog bivšeg supruga za naplatu(uz njegov pristanak).

nemamo nekretnine.

ja sam nezaposlena. Ako ne postoji, imate li kakav savjet kako to riješiti drugim putem?

 

Dugovi su također bračna stečevina. Ako ne bude dogovora, dijelit će se popola.

 

...također, imamo 2curice,4 i 8god, kakvu alim. mogu očekivati?

 

Pogledajte ovdje - http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/66828-uzdr%C5%BEavanje-minimalni-iznosi-2013

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..uz jedno "ali".

Ono glasi da minimalni iznos koji je dužan plaćati roditelj koji s djecom ne živi nije minimalni mogući kojeg sud može odrediti.

Kako se iznos uzdržavanja određuje, osim prema potrebama djeteta, i po mogućnostima roditelja, moguće je (i često se koristi) mogućnost da taj minimalni iznos bude niži i to sve do 50%. Niže od toga ne može osim ako dijete ima vlastite prihode.

 

Obzirom da će čovjek biti na minimalcu, ima i joše jedno dijete koje je obvezan uzdržavati, prodijelite one minimalne iznose sa 2, pa će očekivanja bit bliža ishodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija