Jump to content

Žalba na prekršaj zbog prebrze vožnje


zele_m

Preporučene objave

Kod mene je stanje sljedeće:

 

prije 2 godine i 10 mjeseci sam imao prometnu jer sam sa svojim autom u alkoholiziranom stanju sletio sa ceste i zabio se u drugo vozilo koje je bilo parkirano.

 

 

jucer sam dobio kaznu zbog brzine od 127 km/h, sto kad se oduzme 10% izade na 114,3 km/h. Ogranicenje je bilo 60km/h. Kazna za to je 5000-15000kn. ja sam dobio minimalnu od 5000kn. takodjer sam dobio zabranu upravljanja motornim vozilom od 12 mjeseci.

ako odmah platim doci ce me 3300 kn + 100 kn troskova.

 

Ja sam student.

Da li se mogu zaliti da mi smanje i kaznu i duljinu zabrane?

Da li mogu platiti 2/3 kazne i poslati zalbu samo na duljinu zabrane upravljanja motornim vozilom jer mi zbog sezonskog posla treba jer mi obitelj ima 2 papirnice i u 9. mjesecu cesto treba razvoziti robu iz jednog u drugi ducan pa ja to obicno radim?

 

Ikakav savjet je dobrodosao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Da.

 

2. Ne. Kad se plati gotovo je.

 

Pišite prigovor i nadajte se manjoj kazni.

 

U prigovoru izričito navedite da priznajete prekršaj i napišite da ste svjesni svoje greške, da se kajete i da nećete više nikada ništa ponoviti.

 

Tada prizivni sud nema pravo odrediti veću kaznu od onih 5.000 kuna ni više od 12 mjeseci, a ukoliko predate dokaze o svojim tvrdnjama možda nešto i smanje.

 

Opet se zadržava ono pravo za 2/3 u roku od 8 dana.

 

Očekujte i regresni zahtjev osiguratelja za štetu ili dio štete na onom parkiranom vozilu, a za nju solidarno odgovaraju vozač i vlasnik vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste me shvatili u potpunosti.

ta prometna od prije 2 godine i 10 mjeseci je kazna donesena. platio sam i sve podmirio sto se toga tice, nego sam to htio reci da se zna da nemam pravo reci: nikad nisam nikakvu kaznu imao. to je otegotna okolnost valjda??

 

Ono sto je mene strah da mi kazna ne bude 3300 kn nego 5000 kn sto je za mene previse ili kada mi dode kazna od suda ja opet mogu platiti 2/3 kazne u roku 8 dana od izricanja presude?

i da li onda dodatno jos sta placam npr. troskove zalbe?

 

kakva su vasa iskustva sa tim? da li ce mi smanjiti bar duljinu zabrane vozilom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jucer sam dobio kaznu

 

Niste me shvatili u potpunosti.

ta prometna od prije 2 godine i 10 mjeseci je kazna donesena. platio sam i sve podmirio sto se toga tice

 

:zbunj:

 

Ukoliko se prigovori samo na visinu sankcije prizivni sud ima zabranu povećanja kazne, ali ukoliko se poriče krivnja kazna može biti veća ukoliko je određena u rasponu kao u vašem slučaju.

 

Troškovi prekršajnog suda mogu za par stotina kuna biti različiti od troškova izdavanja prekršajnog naloga - ukoliko se ne poriče prekršaj, dakle sitno.

 

Ostalo piše u 6. rečenici odgovora pod #2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to mi je bilo bitno da i nakon sudske presude nakon zalbe imam pravo na 2/3 kazne platiti u roku od 8 dana.

razlog zbog kojeg sam vozio malo brze je sljedeci:

majka mi je bila na tehnickom i rekli su joj da ce je pustit ali da se motor malo gusi. ja sam pretpostavio da ga treba malo na vecim okretajima vozit jer ona vozi 80 u 5. brzini auto od 100 KS.

da li da to stavim u prigovor sucu ili da to ne spominjem?

naravno da cu se pokajati i da ne poricem nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koliko otprilike treba prekrsajnom sudu da mi posalje odgovor na moj prigovor? nalazimo se u zagrebu obojica.

 

Zagrebački prekršajni? Moglo bi potrajati. Ne mogu vam reći točno vremenski, ali i sami možete pretpostaviti opterećenost ZG-sudova.

 

I da li se placanje kazne u 3 rate kroz 3 mjeseca gleda kao placanje 2/3 kazne ili ako cu na rate moram platiti cijelu kaznu u punom iznosu?

 

Na rate bude se moralo sve platiti. Vidite što vam je lakše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da li se placanje kazne u 3 rate kroz 3 mjeseca gleda kao placanje 2/3 kazne ili ako cu na rate moram platiti cijelu kaznu u punom iznosu?

Ako ti sam odrediš 3 mjeseca/3 rate onda se ne gleda a ako sud tako navede u presudi onda je ok.Zato i u prigovoru traži na 3 rate.

Trenutno baš i ne gledaju točno po zakonu ali sa Linićem se nikad ne zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisao sam ovaj vikend zalbu te sam dobio savjet da u prigovoru poričem da je bila tolika brzina te da sam vozio manje nego je policajac napisao u izvjestaju.(potpisao sam se na prekrsajni nalog koji mi je policajac dao). Sada mene zanimaju dvije stvari.

1. Ako ja poričem u prigovoru da je to bilo tako i kažem da sam vozio puno manje nego što policajac govori i sudac me pozove na sud i dodđem na sud i kažem da sam kriv i priznajem i kajem se i necu nikad vise, da li mi može sudac dati kaznu veću od one koja mi je izrečena?

2. Ako napišem da priznam sve i da tražim zbog manju kaznu da li će me sudac zvati na sud ili mi može rjesenje poslati kući i više nemam pravo žalbe?

 

Ono što bih ja htio je otići na sud i pričati sa sucem i reći mu da sam kriv jer mislim da će mi to biti bolje nego da on samo pročita i ne pozove me na sud uopće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ako ja poričem u prigovoru da je to bilo tako i kažem da sam vozio puno manje nego što policajac govori i sudac me pozove na sud i dodđem na sud i kažem da sam kriv i priznajem i kajem se i necu nikad vise, da li mi može sudac dati kaznu veću od one koja mi je izrečena?

 

Ovakvim načinom bi mogli dići živac sucu.

 

Možete prigovarati na dva načina :

 

1. poričete prekršaj, u kojem slučaju sudac može izreći i višu kaznu i zaštitnu mjeru od predložene, i

 

2. priznajete prekršaj ali se ne slažete s predloženom kaznom i zaštitnom mjerom, izrazite kajanje i zamolite sud da ublaži kaznu i skrati zaštitnu mjeru, u koje slučaju će sudac to svakako napraviti, a i ne može ići na teže.

 

2. Ako napišem da priznam sve i da tražim zbog manju kaznu da li će me sudac zvati na sud ili mi može rjesenje poslati kući i više nemam pravo žalbe?

 

Zavisi o procjeni suca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da cu se pokajati i da ne poricem nista.

 

Pisao sam ovaj vikend zalbu te sam dobio savjet da u prigovoru poričem da je bila tolika brzina te da sam vozio manje nego je policajac napisao u izvjestaju.(potpisao sam se na prekrsajni nalog koji mi je policajac dao).
Razlku od predložene kazne i smanjenje neka ti refundira onaj koji ti je takav savjet i dao.Ili je brzina bila kako su napisali ili uopće nije bilo prekršaja.Pokušaj umanjivanja se tretira kao pokušaj izbjegavanja kazne.Iako ne znači ništa potpisivanje naloga i zapisnika o brzini treba dat primjdbu na brzinu odmah prije potpisivanja (iako ni to ništa ne znači).

Sudac te ni ne mora zvat jer mu je sve jasno.A onaj razlog s tehničkog mu nemoj ni spominjat jer ne drži vodu nego nađi smisleniji ako uopće postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija