Jump to content

sitna krađa u šoping centru


miras

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Naime, prije tjedan dana, točnije 6 sam u jednom dućanu(kaufland) ukrao stvarčicu vrijednu 15 kuna. Skinuo sam etiketu kako nebi ništa zvonilo. Nisam nikad u životu ništa do sad ukrao, jednostavno mi je došlo, nisam došao s namjerom da to ukradem. Zaštitar me zaustavio na izlazu i rekao da sam zaboravio nešto platiti, ja sam se pravio glup i rekao da nisam ništa zaboravio i da ništa nisam kupio na što je on rekao sad ćemo otići do mene u kancelariju i popričati. Ja sam se uspaničio i počeo bježati kao lud jer nikad nisam doživio nešto slično. Naravno uhvatio me i otišli smo kod njega u ured, gdje je bio prilično kulturan s obzirom da sam pokušao pobjeći, čak se i našalio. I rekao da nisam trebao bježati, nije zvao policiju. Međutim uzeo je moje podatke sa osobne i rekao kako ih mora uzeti. Stvar koju sam uzeo sam naravno vratio. Pitao sam ga što će sad biti? Rekao je na to da ništa. Malo sam tražio po drugim temama i vidio da me kaufland može tužiti radi krađe. Ja sam spreman platiti kaznu ali me zanima kakav je postupak? Što me čeka? I što je sad nakon ovog? Kolika bi mi mogla biti kazna otprilike? Koliko dugo dok me oni ne tuže?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što me čeka?

 

Zaštitar vam je rekao - ništa.

 

Nema štete jer je stvar vraćena, stoga nema ni interesa da vas tuže, jer i njima je to velika gnjavaža. A zaštitar se ponio prema vama kao čovjek, jer je mogao zvati policiju, pa bi ušli u njihove evidencije - ovako ste samo u internoj evidenciji zaštitara (i možda Kauflanda).

 

Zaboravite i nikad više ne delat ovakve gluposti :no-no:

 

Uživajte u životu, nemojte ga bezveze "trošiti"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaštitar vam je rekao - ništa.

 

Nema štete jer je stvar vraćena, stoga nema ni interesa da vas tuže, jer i njima je to velika gnjavaža. A zaštitar se ponio prema vama kao čovjek, jer je mogao zvati policiju, pa bi ušli u njihove evidencije - ovako ste samo u internoj evidenciji zaštitara (i možda Kauflanda).

 

Zaboravite i nikad više ne delat ovakve gluposti :no-no:

 

Uživajte u životu, nemojte ga bezveze "trošiti"...

 

hvala na odgovoru i nadam se da ste u pravu, ne mogu spavati već tjedan dana radi toga i imam grižnju savjesti i moram priznati da me strah.

 

Ionako ne namjeravam u Kaufland više nikad ući od srama, srećom pa sam bio u drugom gradu pa me nisu vidjeli ljudi koji me poznaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ne mogu spavati već tjedan dana radi toga i imam grižnju savjesti i moram priznati da me strah.

 

Dobro da imate grižnju savjesti - znači da ste čovjek.

 

Ionako ne namjeravam u Kaufland više nikad ući od srama, srećom pa sam bio u drugom gradu pa me nisu vidjeli ljudi koji me poznaju

 

Srećom pa se zaštitar ponio ljudski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

evo mene zanima ovako...danas sam ukrao u super konzumu 2 vina u vrijednosti od 26 kuna, stavio u vrećicu i išetao van pod izlikom da idem prodati ambalažu na aparat pa da ću se vratiti...zanima me da li su me možda snimili na kameri te dali će obavijestiti policiju, i da li se mogu vratiti u taj dućan...inače sam pod uvjetnom kaznom radi prijetnje u obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok, sramim se i napisati, jutros u hm sam uzela naušnice koje nisam platila u iznosu 70 kn (nisam imala kn), i uhvatili su me, uzeli podatke i osiguranje je reklo da je to za njiihovu evidenciju i da neće zvati policiju. zanima me jeli svakako šalju kopiju policiji ili ostaje samo kod njih?

ljudi moji imam osjećaj da će me srce izdati od muke, ne mogu vjerovati da sam to učinila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Užasno me sram ali trebam pomoć...

Prije par dana sam ukrala nešto u vrijednosti od 200kn, na izlazu je zapištalo i sve što sam u tom trenutku napravila je pobjegla glavom bez obzira. Sve što sam čula je prodavačicu kako viče da stanem. Automatski sam se pokajala i iste sekunde htjela vratiti to ali me bilo strah policije. Međutim u dućanu su kamere i pitam se da li me mogu prepoznati putem njih. Znam da ne tuže ispod 1000 kuna no to mi nije prvi put da sam tamo nešto oduzela međutim nikad nisan bila uhvaćena a kad bi se sve to zbrojilo s tim da bi trebali prevrtiti kameru danima/tjednima unazad bilo bi možda oko 500 kn štete. A prije par mjeseci sam uhvaćena u Tommya šteta je bila 80kn no pustili su me uz par grdnih riječi. Da li se to sve može zbrojit?

Da li bi oni to uradili i hoće li me progonit radi toga što sam pobjegla (moram napomenuti da sam dva dana nakon toga od straha kajanja i panike otuđenu robu ostavila ispred postaje uz poruku na kojoj je isprika i molim ih da to vrate u dućan). Nikad u životu nisan bila ovako prestrašena svega sam pročitala na internetu u vezi tužbi i naloga za uhićenje, u paranoji sam i ne znam da li umišljam no od tada svaki dan u blizini kafića u kojem sam svaki dan vidim policiju, da li je moguće da me promatraju?

Molim za savjet neki ili neku korisnu informaciju..nakon dugo vrimena lekcija je definitivno naučena, ovakav strah više nikad ne želim proživljavati, a da ne pričam o grižnji savjesti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudski savjet bio bi da vratite otuđenu robu, iskreno se ispričate i obećate nikad više.

 

Pogotovo stoga što ovdje konkretan dućan ni ne zna kolika je stvarna šteta koju ste mu nanijela, jer ste pobjegla. Kako su oni reagirali prema policiji, ne znam, ali je sasvim moguće da su prijavili incident i da ćete biti predmetom provođenja izvida kaznenih djela. Tim više vam se pokajnički postupak isplati. Odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav! Pred par dana u intersparu kupim bademe u vrijednosti 11,25kn. Putem kupujuci ostale stvari izvadis si i pojedem nekoliko badema. No kako zbrajajuci ostale stvari nisam imala dosta gotovine, ostavim bademe. Prolazim blagajne zaustavi me zaštitar i kaze kako moram platiti jer oni to vise ne mogu prodati. Složim se,odem s njom u njen prostor,kaze da mora uzeti podatke i zapisati. Ja platim i to je to! Vrlo mi jasno da je nepristojno i bez ikakvih izlika za učinjeno. Da li cu zbog toga imati ikakvih problema id strane policije ili supermarket? Znalo se dogoditi da sam vec probala tih grickalica ali nitko nije primjetio! Mogu li me optužiti naknadno ili bilo sta slično! Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Molim vas treba mi hitni odgovor..bila sam u lidl trgovini i kupovala san neke sitnice i stavila san neke stvari u shopper torbu i na kasi sam zaboravila na njoh i nisan ih ni izvadila, platila sam ono sto sam imala na kasi i isla put izlaza i tada me zastitar zaustavio i u tom trenu sam shvatila da nisam platila. Uhvatila me panika i pocela sam se tresti, rekla sam da sam skroz zaboravila na stvari u torbi, on me samo odveo sa strane kase i rekao da sipraznim torbu i ja jesam, izvinila sam se i pocela plakati, pitala sam ga sto ce sada biti a on mi je rekao da ce sve biti okej nego da samo mora slikati moju osobnu jer mora imati evidenciju. Problem je sto mi se ovo dogodilo vec prije da sam zaboravila izvaditi nesto iz shopper torbe, nije namjerno ali me sada strah da ce premotati snimke i da ce ispasti da sam kradljivica. Uzasno me strah da li ce mi policija doci na vrata ako me prijave. Da li oni to prijavljuju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trajalo bi mjesecima.Doći će obavijest da je tužba podignuta.Nemaju potrebe tužiti kad nemaju štete a ovako bi imali samo troškove postupka za koje ne znaju kad i hoće li im se vratit.

Standardni postupak zaštitara da Lidl vidi da se odrađuje plaćeni posao.

 

 

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Trajalo bi mjesecima.Doći će obavijest da je tužba podignuta.Nemaju potrebe tužiti kad nemaju štete a ovako bi imali samo troškove postupka za koje ne znaju kad i hoće li im se vratit.

Standardni postupak zaštitara da Lidl vidi da se odrađuje plaćeni posao.

 

 

U redu, puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija