Jump to content

legalizacija izlazak komisije


asdfgh

Preporučene objave

Poštovani!

 

Referent koji je pregledavao dokumentaciju predanu za legalizaciju dolazi na uviđaj ,i samo vidi da li je u izvedenom stanju prikazano isto što se nalazi na terenu .Tu nema nikakve ponovne izmjere .Uobičajeno je da budete prisutni Vi ,a i ing. koji Vam je pripremio dokumentaciju .Rješenje o izvedenom stanju dobivate za dva tjedna , te po proteku 15 dana od primitka rješenja idete u ured za urbanizam da Vam udare pečat da je rješenje pravomoćno.

To je sve . Nadam se da ste postupak legalizacije povjerili ovlaštenim osobama .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Platite ,takva je procedura .Izlazi samo jedan,pa i da izlazi više njih što će Vam .To se rješava automatski i ne kompliciraju .

 

Pozdrav!

 

Jedan ili više njih, stranka prisutna ili ne - doista je svejedno kad referent hoće vidjeti ono što svojim očima gleda.

 

Međutim, upravo imam posla s referentom/ima koji nisu bili u stanju vidjeti da kuća koju gledaju nije rekonstrukcija ranijeg objekta nego nova, a o nekim bitnim detaljima koje "nisu vidjeli" da ne govorim. Kako dokazati da lažu ako u spisu nema materijalnog dokaza (fotografije) da pišu neistinu, a drugostupanjsko tijelo će odlučivati na temelju dokaza koji su u spisu? Koga prijaviti ako u spisu nema imena osoba koje su izvršile izvid?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Upravo tako!

Stranka u postpuku može i ne mora biti prisutna. Uobičajeno je da referent vjeruje projektantu i izlaskom na teren potvrđuje da predani nacrti odgovaraju stvarnom stanju. Ako je potrebno provjerava vanjske mjere. U određenim slučajevima ulaze u kuću ( da utvrde stvarno stanje broja stambenih ili ostalih funkcionalnih jedinica.

 

Za plaćanje dodatno nikad čula.

Poštovani!

 

Referent koji je pregledavao dokumentaciju predanu za legalizaciju dolazi na uviđaj ,i samo vidi da li je u izvedenom stanju prikazano isto što se nalazi na terenu .Tu nema nikakve ponovne izmjere .Uobičajeno je da budete prisutni Vi ,a i ing. koji Vam je pripremio dokumentaciju .Rješenje o izvedenom stanju dobivate za dva tjedna , te po proteku 15 dana od primitka rješenja idete u ured za urbanizam da Vam udare pečat da je rješenje pravomoćno.

To je sve . Nadam se da ste postupak legalizacije povjerili ovlaštenim osobama .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
meni je referent objasnil da moram platiti 250 kn da bi oni izašli na teren i provjerili da li stanje na tereno odgovara sa nacrtima koje sam priložil,jer moraju ponovo slikati kuću( makar imaju 3 slike u boji iz različitih smjerova) .dok ne platim oni ne izlaze na teren (Metković).hvala!

 

Nemojte ništa platiti, jer su oni državni služebenici koji plaću primaju iz proračuna, u elaboratu o izvedenom stanju moraju biti 4 fotorgrafije, te oni ne trebaju ništa slikati, jedini njigov posao je izaći na teren i provjeriti dali stvarno stanje na terenu odgovara stanju koje je prikazano u elaboratu o izvedenom stanju ... ne znam od kud im obraz da uzimaju 250 kn .. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Ne plaća se ništa, kod mene su bili a mene nije bilo doma (bio susjed), pogledali malo okolo, nisu ni slikali, kod drugih isto nisu ulazili (Zagreb), pitali susjede da li imaju prigovora, sve to stoji napisano u rješenju koje sam dobio piše da je sve u skladu sa bla bla... Nikakvih plaćanja za izlazak komisije nema.

 

 

zanima me ako tko zna ili je već imao slučaja kod izlaska komisije koja utvrđuje stanje na terenu i sa stanjem nacrta da li ja trebam biti prisutan,da li moraju oni ponovo slikati kuću i da li se to šta plaća i koliko.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija