Jump to content

Otvaranje d.o.o.-a (stranci i prebivalište)


Lysander_Spooner

Preporučene objave

Pozdrav,

 

u kontaktu sam s nekoliko stranaca koji se planiraju doseliti u Dalmaciju pa oni imaju nekoliko pitanja na koja ne mogu naći odgovore, a ne barataju baš s jezikom (a ja ne baratam s pravom). Ja ću samo prevesti pitanja, plava slova su moja opaska. Ako je slučajno krivi podforum, neka moderator premjesti:

 

Novu firmu planiraju otvoriti 2 ne-EU građana. Zanima ih moraju li imati prebivalište u Hrvatskoj?

 

Plan je:

d.O.o. s 20 000 HRK kapitala

Prvi suvlasnik ima 52% suvlasništva, drugi 48%.

 

Pitanja:

 

1. Moramo li zaposliti tri Hrvata (valjda misle hrvatska državljanina) tijekom prve godine ili kad ih točno moramo zaposliti?

 

2. Ako je firma tek osnovana i vlasnik treba prebivalište (pravo na stanovanje i biznis), može li on aplicirati za prebivalište i unajmiti ljude tijekom nekoliko sljedećih mjeseci, dok ne nađe odgovarajuće ljude za posao?

 

3. Je li 20 000 HRK dovoljno za pokretanje firme i zahtjev za prebivalište ili mora biti više?

 

4. Može li u početni kapital biti uračunata nekretnina izvan Hrvatske, i ako može, kako se može dokazati vrijednost te nekretnine?

 

PS: Oni su do sad proučavali Zakon o trgovačkim društvima i Zakon o strancima, ali ih dosta toga zbunjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

u kontaktu sam s nekoliko stranaca koji se planiraju doseliti u Dalmaciju pa oni imaju nekoliko pitanja na koja ne mogu naći odgovore, a ne barataju baš s jezikom (a ja ne baratam s pravom). Ja ću samo prevesti pitanja, plava slova su moja opaska. Ako je slučajno krivi podforum, neka moderator premjesti:

 

 

 

PS: Oni su do sad proučavali Zakon o trgovačkim društvima i Zakon o strancima, ali ih dosta toga zbunjuje.

 

Najbolje bi bilo da se obratite nadleznom mupu(salter za strance) na podrucju gdje namjeravaju otvoriti firmu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stara tema, novo pitanje.. rodila sam, koristim porodiljnu naknadu, uskoro ću diplomirati te i dalje želim pokrenuti staru poslovnu ideju, al s obzirom na novonastalu situaciju ne znam kako funkcionira otvaranje tvrtke s obzirom da koristim porodiljnu naknadu.. prije trudnoće bila sam nezaposlena odnosno redoviti student.. mogu li kao direktor i dalje koristiti porodiljnu naknadu, pripremati teren za poslovanje te za eventualno odrađivanje određenih poslova koji bi se naplatili zaposliti nekog na određeno vrijeme.. čak i kraće od mjesec dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija