Jump to content

Zatvor i prekrsaj


Ivan Ivanovic Zmaj

Preporučene objave

Pozdrav svima na forumu.

Nisam znao kome da se obratim pa sam Vas uguglao.

 

Imam problem sa prekrsajem.

 

Prije cca 2 godine zaustavila me policija i napuhao sam 0.88

no ja taj dan nisam nista alkoholno popio.

Oni su ispunili onaj prekrsajni nalog ja ga nisam potpisao.

Iskljucili me iz prometa i uzeli vozacku na 12 h.

 

Do dan danas cca 2 godine proslo, nisam nista primio i onda primim danas da se javim na sud

radi zatvorske kazne. Dojdem tamo, zenska mi da dvije uplatnice zbog dva prekrsaja.

 

Nista mi ne procita jednostavno mi da uplatnice i gotovo i rekla je da su me stavili na oglasnu plocu?! WTF oglasna ploca?? Pa sta bi ja svaki dan trebo ici gledat dali sam mozda na toj ploci ili mozda nisam??

 

Ja zbunjen jer neznam o cemu se radi ?!

 

1700,00 kn nemam, i sta cu sad u zatvor a nisam se imao priliku ni ocitovati u vezi toga?

 

Hvala na svakoj pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platite ili zatvor.

 

Ili pobjegnite iz države još jednu godinu.

 

Ubuduće redovito zaprimajte poštu.

 

Primam ja postu redovito ali nista nije stiglo.

 

P ono, pa sta je sa ljudima koji odu raditi na more, njemacku i takodjer ne prime nista i onda dojdu doma i hopa, odma zatvor :-)

 

I sta sad, nit se mogu zaliti ni nista,..??

 

Pa jer trebala meni sutkinja objasniti o cemu se radi, nije li to prekrsaj za nju takodjer?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, ajmo rec da ne platim pa odem u zatvor. Odsluzim tih neznam koliko je 1700 kn / dana zatvora. Fino, vratim se iz zatvora i tuzim sudkinju da je napravila prekrsaj. Koliko sam citao ustav RH meni se mora transparentno objasniti zbog cega sam kaznjen, a ne samo tako dati mi uplatnice pa ili plati ili zatvor. Jer to moguce ili nemoguce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odsluzim tih neznam koliko je 1700 kn / dana zatvora.

 

6 dana.

 

Fino, vratim se iz zatvora i tuzim sudkinju da je napravila prekrsaj. Koliko sam citao ustav RH meni se mora transparentno objasniti zbog cega sam kaznjen, a ne samo tako dati mi uplatnice pa ili plati ili zatvor. Jer to moguce ili nemoguce?

 

Nije moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto nije moguce? Ako je taj drzavni sluzbenik na usluzi drzavi onda se treba pridrzavati onoga sta ustav tumaci. Posto se ne pridrzava nego radi to kako mu se prohtje takodjer treba kazniti. Ako oni nas mogu kaznjavati zasto i mi njih nebi mogli njihovim oruzjem. Pa ima netko ko je nadlezan za rad prekrsajnog suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suci imaju imunitet.

 

Čl. 8. Zakona o sudovima.

 

Društvo štiti suce upravo zbog ovakvih slučajeva kao što je vaš, a cilj je da svoj posao rade bez ikakva straha.

 

A vi imajte uredan poštanski sandučić i redovito zaprimajte poštu.

 

Inat kao onaj pred policijom se ne isplati.

 

Aha, hvala na odgovoru, fino su si to slozili, znaci pred zakonom ipak nismo svi jednaki,..:tupan:

 

Dali ja kako mogu zatraziti da se postupak vrati na prvobitan polozaj? Nesto sam o tome citao ovdje na forumu. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali ja kako mogu zatraziti da se postupak vrati na prvobitan polozaj? Nesto sam o tome citao ovdje na forumu. :-?

 

Čl. 214-216. Prekršajnog zakona (ali nemate osnovu) - http://www.zakon.hr/z/52/Prekr%C5%A1ajni-zakon

 

A sta bi se dogodilo kad bi se sudac osobno tuzio ( ne sluzbeno kao sudac ) da je zlouporabio svoj polozaj?

 

Opet pričate o kaznenom postupku, glede kojeg vrijedi već rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je nismo svi jednaki.

 

Počnimo od najbrutalnije stvari kao npr. smrt. Liječnik najbolesnijeg pacijenta ne smije usmrtiti ni u kojem slučaju, sudac najokorjelijeg kriminalca ne smije osuditi na smrtnu kaznu ni u kojem slučaju, a policajac u slučajevima predviđenim zakonom ima pravo izvaditi pištolj i nekome prosuti mozak.

 

Naviknite se na to.

 

Vjerujem da ste dovoljno odrasli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni su ispunili onaj prekrsajni nalog ja ga nisam potpisao.

 

 

Do dan danas cca 2 godine proslo, nisam nista primio i onda primim danas da se javim na sud

radi zatvorske kazne. Dojdem tamo, zenska mi da dvije uplatnice zbog dva prekrsaja.

 

Nista mi ne procita jednostavno mi da uplatnice i gotovo i rekla je da su me stavili na oglasnu plocu?!!

Na prekršajnom nalogu su bila sva prava okrivljenika a to što nije pročitao i nije ih iskoristio je isključivo njegova krivica.

Pošto okrivljenik nije učinio svoje (što je imao na raspolaganju po zakonu) ostatak ekipe je iskoristo svoje ovlasti sukladno zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija