Jump to content

Molim pomoc!! uhvacen sa 4.5g marihuane


pingvin1

Preporučene objave

Bok ulovili su me u posjedovanju 4.5g marihuane u jednoj vrecici, dobrovoljno sam je predao iz torbe i rekao da je za iskljucivo za osobnu uporabu, nakon cega su me priveli (cca 40min sam bio tamo) i izdali su mi potvrdu o privremenom oduzimanju i obavjest da ce se za pocinjeni prekrsaj č.3. st.1. zakona o suzbijanju zlouporabe droga podnijeti optuzni prijedlog . redovan sam student i nemam nikakva primanja. zanima me kakvu kaznu mogu ocekivati i kada mogu ocekivati poziv sa suda? jel to prekršaj ili kazneno djelo? molim vas za odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o prekršaju (opisanom u čl. 3. st. 1.), kažnjivom prema čl. 54. st. 3. http://www.zakon.hr/z/293/Zakon-o-suzbijanju-zlouporabe-droga, novčanom kaznom od 5.000,00-20.000,00 kuna.

 

Kada će stići poziv sa suda, teško je unaprijed prognozirati, jer ovisi o više faktora. Na sudu svakako priznati, pokajati se, "mladost-ludost", isticati sve olakotne okolnosti (student, loša financijska situacija, dosadašnja neosuđivanost i što god još imate) te moliti sud za smanjenje kazne. Tada je sve na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok hvala puno. prekrsaj znaci da ne ulazi u kaznenu evidenciju i necu imati problema sa izdavanje potvrde o nekaznjavanju, dobijanju viza za neke zemlje itd.? policajac je bio stvarno korektan i rekao da ce predloziti mjeru opomene, minimalnu kaznu ili nesto tome slicno pa se nadam da necu imati velikih problema ako to stvarno i napise. zanima me jos da li cu biti pozvan na nekakvo rociste ili nesto ili ce mi odmah poslati kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koja je razlika izmedu prekrsajnog naloga i optuznog prijedloga? mislim jel jedno bolje od drugog ili zasto se nekad izdaje jedno, a nekad drugo i o cemu to ovisi? i nakon koliko vremena nastupa rehabilitacija i sta to tocno znaci? i dal kad nastupi rehabilitacija nemogu imati nikakvih problema zbog tog prekrsaja ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obvezni prekršajni nalog ti se izda na licu mjesta za prekršaj, dobiješ mogućnost da platiš pola kazne odmah (ako je u pitanju prometni prekršaj barem je takva praksa). Ako platiš u roku 8 dana koliko je mogućnost žalbe možeš platiti dvije trećine novčane kazne. Ako se žališ možeš dobiti na rate ili mogućnost da platiš dvije trećine kazne odmah (nisam siguran za ovo dvije trećine, tako sam čuo). Ili u tvojem slučaju, ako si u takvoj situaciji možeš tražiti da ti se novčana kazna zamjeni za društveno korisni rad jer je iznos novčane kazne veći od 2000 kuna. Optužni prijedlog ti šalje sud povodom zaprimanja prijave nadležne policijske postaje ili uprave za određeni prekršaj ili kazneno djelo. Razlika ti u biti nije nikakva nego se samo oteže s vremenom dolaska na sud s obzirom da se uglavnom ljudi žale na sve prekršajne naloge isto.

 

Najbolja solucija ti je uzeti odvjetnika da te ne bi ispreskakali iz državnog odvjetništva na sudu. U slučaju da nemaš para, možeš podnjeti zahtjev za besplatnu pravnu pomoć, to ti uglavnom ima u zgradi županije ili općeni ured gdje imaš đabe odvjetnika. Za taj zahtjev će ti trebati dosta papira tipa izvoda o primanjima roditelja, stanja u kućanstvu odnosno koliko vas ima, još neke stvari, najbolje pitati tamo pa ti oni kažu što i kako sve.

 

Na sudu, nemoj ni pokušavati više muljati da ti je netko to uvalio, podvalio ili ne znam što. Priznaj krivnju, pokaj se i traži da ti se kazna zamjeni za društveno korisni rad. S razlogom što su zatvori pretrpani a ljudi ovako i onako ne mogu nikako platiti s 1.1.2013. je uvedena zakonski ta mogućnost zamjene novčane kazne za rad jer u slučaju da dobiš kaznu, ne platiš, oni ti sjednu godinu dana na sve račune i ako ne mogu naplatit opet ideš na sud i dobiš kaznu zatvora pa čekaš par godina da dođeš na red da odslužiš. A to je očito nekom došlo iz guzice u glavu da država tako gubi puno novaca pa su odlučili promjeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koja je razlika izmedu prekrsajnog naloga i optuznog prijedloga? mislim jel jedno bolje od drugog ili zasto se nekad izdaje jedno, a nekad drugo i o cemu to ovisi? i nakon koliko vremena nastupa rehabilitacija i sta to tocno znaci? i dal kad nastupi rehabilitacija nemogu imati nikakvih problema zbog tog prekrsaja ili?
Dobiješ nalog i ako se nećeš žalit na njega platiš 2/3 napisane kazne i gotovo.Ako uputiš prigovor da nisi počinio prekršaj ili želiš da se kazna još smanji kopija naloga i prigovor policija šalje sudu koji te može zvat ili ne mora.

 

Optužni prijedlog policija šalje odmah sudu pa sudac odlućuje što će s tobom.

 

Rehabilitacija po prekršajima je 3 godine od pravomoćne presude ili nakon štosi platio kaznu po prekršajnom nalogu.

 

Policija će uvijek znat da si dobio prekršajni ili je išao optužni.

 

Obvezni prekršajni nalog ti se izda na licu mjesta za prekršaj, dobiješ mogućnost da platiš pola kazne odmah (ako je u pitanju prometni prekršaj barem je takva praksa).e naloge isto.

Kad se izda prekršajni nalog nema plaćanja 50% nego se mora platiti 2/3.

 

Za plaćanje 50% izdaje se obavijest o prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnika?? zbog cega mi treba odvjetnik? sta mi moze taj drzavni odvjetnik nesto zakomplicirati?
Nije državni nego najobičniji privatni koji brani ljude tj tebe.Aki si dragovoljno predao nije ti potreban jer je postupanje policije bilo po zakonu.

 

i sta znaci da sudac odlucuje sta ce samnom? sta moze odluciti? sta je najgore sta moze odluciti?
Sudac će te kaznit propisanom kaznom 5-20 000 kn što će odlučit na osnovu optužnog prijedloga i tvoje izjave na sudu.Ako priznaš djelo izjaviš kajanje,dosadašnju neosuđivanost,...i minimalnu popisanu kaznu od 5000 može ti debelo smanjit i još ti dozvolit plaćanje do 6 rata.A može i kako G-man kaže.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija