Jump to content

Prijevara od strane kreditnog ureda


mrki13

Preporučene objave

Ne znam gdje više potražiti savjet pa molim nekoga da pročita moju priču u prilogu.

 

Usluge Axia, Stratosfera, Konzultacije Verte, Svojstvo Uspijeha su nekakve fiktivne tvrtke s kojima se više ne može stupiti u kontakt.

 

Moje pitanje je što i kako postupiti?!

 

Moja želja je samo da se prekine ovrha.

 

 

forum-verzija.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrki13, to će jako teško ići.

 

"Samo nebo zna" što ste točno sve potpisali, ali po dobro uhodanom receptu ovakvih prevaranata, lihvara i je.ivjetara potpisali ste "klasičan" lihvarski ugovor. Oni vama na ruke 25.000,00 kn, a vi da ste njima dužni praktički duplo više + još ste ostali i bez auta. Ali auto su oni pokrili kupoprodajom, a vi sad dokažite da kupoprodaje nije bilo (a potpisali ste je i u njoj stoji da je cijena za auto isplaćena u cijelosti).

 

Također, veliko je pitanje i međusobnog odnosa svih ovih tvrtki, ali kladim se da na ovim papirima koje ste potpisivali stoje imena svih ovih tvrtki koje spominjete, pa čak i da ste većem broju tih tvrtki potpisali dugovanje za jedan te isti iznos. Opet - pokriće postoji u dokumentaciji.

 

Jedini realan način, po mom mišljenju, da se oslobodite ovih "okova" - jeste kazneni postupak i pravomoćna osuda. U tom kontekstu potrebno je podnijeti kaznenu prijavu nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu. Po tom pitanju imate i sreću što je došlo do promjene KZ-a.

 

Ne želim zvučati kao general poslije bitke - ali ispali ste vrlo, vrlo naivni, što se u vašem slučaju još i može razumjeti (mladost), ali kako je otac "dozvolio" da ga na ovakav način "nasanjkaju" - to je teško razumljivo. Mogu shvatiti težinu situacije u kojoj se nažalost nalazi sve veći i veći broj ljudi, ali jedino gore od te situacije, je da odete ovakvim "kamatarima", koji se čak i posve legalno reklamiraju te imate niz primjera u RH, po svim regijama - kako su se takve spodobe obogatile na jadu i problemima drugih.

 

A naš zakonodavac šuti ko ..... Nema volje da se to spriječi. Umjesto da država putem svojih mehanizama stane tome na kraj i zaštiti svoje građane, sve je prepušteno tim istim građanima individualno. A procedura traje i traje i traje, dok je ishod veoma, veoma upitan. Mnogi ljudi izgubili su (doslovce) živote u toj "borbi s vjetrenjačama". Još je i ovaj vaš iznos "smiješan" u usporedbi s drugima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Imam još jedno pitanje. Je li moguće saznati i na koji način postoje li još uvijek te firme budući da neke šture informacije na internetu postoje, ali bez kontakt informacija?

 

U slučaju da tih firmi nema, jer znam da su neki od uključenih ljudi osuđeni, jesam li ja i dalje obavezan platiti ovrhu, tj. kome onda taj novac ide?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još jedno pitanje. Je li moguće saznati i na koji način postoje li još uvijek te firme budući da neke šture informacije na internetu postoje, ali bez kontakt informacija?

 

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1

 

U slučaju da tih firmi nema, jer znam da su neki od uključenih ljudi osuđeni, jesam li ja i dalje obavezan platiti ovrhu, tj. kome onda taj novac ide?

 

Jeste, s obzirom da vaš slučaj ne bi bio obuhvaćen eventualno donesenom osuđujućom presudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija