Jump to content

Potraživanja odvjetnika za ovršni postupak


Mate016

Preporučene objave

Lijep pozdrav, 2004. godine jedan me odvjetnik zastupao u postupku ovrhe zbog uzdržavanja te mi u toku postupka otkazao punomoc i ovrha se nije provela po njegovom ovršnom prijedlogu 2004. godine, nego sam ja uzela drugog odvjetnika i ovrha se provela 2008. godine na prijedlog novog odvjetnika. Sad je mene taj odvjetnik iz 2004. godine nedavno zvao i kaze kako mu dugujem 2400 kuna za tu ovrhu koja uopce nije bila provedena na temelju njegovog prijedloga. Da li sam ja njemu dužna dati tih 2400 kuna?! I ako sam mu dužna to ispatiti nije li sada vec nakon 10 godina nastupila zastara?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav,

 

pretpostavljam da se ovdje radi o prijedlogu za ovrhu iz 2004.g. koju je sastavio odvjetnik i predao na sud. Nakon te prve radnje je došlo do promjene odvjetnika za daljnje radnje.

 

Ukoliko se ne varam, ovdje se primjenjuje čl.379.ZOO-a (stari ZOO) i to bi bile tražbine utvrđene odlukom suda na koje se primjenjuje 10 g.rok zastare. Provjerite točan datum Vašeg prijedloga za ovrhu, je li prošlo 10g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnik je poduzeo određenu radnju 2004.

tada je trebao tražiti plaćanje svoje usluge.

prošlo je 10 godin (ili blizu) a da odvjetnik nije tražio plaćanje za izvršenu uslugu .

nastupila je apsolutna zastara za potraživanje duga, koja iznosi 5 godina od dana kad je imao pravo tražioti plaćanje učinjene usluge.

ako priznaš dug dužna si ga i platiti .

odvjetniku smo odgovori da u sudskom postupku traži namirenje duga za tu 2004. (ništa više. nemojmu potpisati nikakav papir )

 

zbog potraživanja alimentacije imate pravo na besplatnu pravnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija