Jump to content

Pomoć!!!!!!!!!


plesalica

Preporučene objave

Ukratko, živim u kući sa 3 stana gdje je jedan stan prazan, a drugi stan je iznajmljen tročlanoj obitelji koja je pod paskom CZS, otkad su podstanari došli čitavo susjedstvo nema mira jer se non stop svađaju i tuku... Naime, netko iz susjedstva je anonimno prijavio podstanare, a prije svega toga smo se kolektivno žalili vlasniku stana koji samo odgovara da oni njemu uredno plaćaju :zbunj: međutim ti podstanari su mene optužili da sam ih tužila, a o toj tužbi ja zapravo nisam imala pojma!!! Međutim, moje pitanje je kad podižem tužbu preko CZS ide li brže? Jer mi je u cilju samo konačno mirno živjeti bez njih u susjedstvu. Unaprijed zahvaljujem! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko, živim u kući sa 3 stana gdje je jedan stan prazan, a drugi stan je iznajmljen tročlanoj obitelji koja je pod paskom CZS, otkad su podstanari došli čitavo susjedstvo nema mira jer se non stop svađaju i tuku... Naime, netko iz susjedstva je anonimno prijavio podstanare, a prije svega toga smo se kolektivno žalili vlasniku stana koji samo odgovara da oni njemu uredno plaćaju :zbunj: međutim ti podstanari su mene optužili da sam ih tužila, a o toj tužbi ja zapravo nisam imala pojma!!! Međutim, moje pitanje je kad podižem tužbu preko CZS ide li brže? Jer mi je u cilju samo konačno mirno živjeti bez njih u susjedstvu. Unaprijed zahvaljujem! :-)

 

mozda to nisu nikakvi podstanari nego umjetnici koji uvjezbavaju predstavu u teatru apsurda?

 

ako to ne rade u vrijeme kad im kucni red brani onda mozete sao poboljsati zvucnu izolaciju

 

da, da ako ih tuzite preko czss onda ce oni odmah te stanare rasporediti po svojim kucama

 

ma zpravo ne mozete tuziti preko czss, mozete tuzit jedino tako da na sud podneste tuzbu i to ako ima kakav zakon po kojem vi imate prava a koja mozete dokazati da ti neki krse. tako u toj tuzbu mozete traziti da oni to vise ne rade i mozda da vam nadoknade stetu

 

 

ono drugo bi bile nekakve kaznene prijave, koje mozet podnjeti ili anonimno ili da se predstavite, a to mozete izdiktirati posredniku-policiji ili sami sami otici do drzavnog odvjetnistva

 

inace u razvijenim zemljama to se rjesava na originalan nacin, ali bojim se da to nije ono sto bi vi htjeli

 

naime kad se u okolini nakupi puno problematicnih s bilo kojeg aspekta onda se brzo nastoje prodati stanovi, a koji u toj okolini dolaze na zao glas, a zbog toga im d rasticno opada cijena.

 

docim oni koje zele biti postedeni od buke galame ili kriminala itd onda kupuju ili unajmljuju stanove u ogradenim cetvrtima gdje postoji cuvarska sluzba koja ne da svakome nutra

 

alternativno mozete ponuditi bolju cijenu gazdi tog stana pa da ga vama iznajmi i vi onda imate svoj mir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još jedno pitanje, kad podižem tužbu pred sudom, tužim vlasnika stana ili njih koji uznemiravaju susjedstvo? Kad podižem tužbu pred sudom koliko i što plaćam?

 

Trebate znati da mozete biti i potpuno u pravu a da zbog neznanja mozete izguiti spor.

A onaj tko izgubi spor, koji se moze jako otegnuti i proizvesti puno troska sve placa sve troskove, i svoje i druge strane.

 

Bilo koga mozete tuziti za bilo sto, ako imate novaca.

 

Ako imate dovoljno novaca mozete nekoga bankrotirati, a da taj nista jadan nije kriv osim sto ne zna kako to sve ide, nema novaca, ili je neodlucan jer misli da stvar nije ozbiljna.

 

Ako vam kazem da uzmete odvjetnika, to ne znaci da ce vas odvjetnik zastiti od vas samih. Velika vecina ce odvjetnika ce vas pokusati odvratiti od bezizglednog postupka, ali postoji mogucnost da kako ne znate u sto se upustate budete inzistirali pa ce neki odvjetnik pristati da vas zastupa.

U pocetku cete platiti sudske pristojbe za tuzbu i odvjetnika po stvarima koje on napravi, a za sto oni imaju tarifu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija