Jump to content

Ovrha nakon 6 godina


MihaM

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Situacija je ovakva:

moj je otac jednoj ženi bio jamac za neke poljoprivredne strojeve(2 stroja). Ona je za te strojeve dala polog i uredno otplaćivala kredit 2 godine. Kada više nije mogla, došli su ovršitelji, napravili procjenu strojeve i uzeli ih(da ih prodaju il štoli).

Nakon 6 godina, bez ikakve obavijesti, opomene, ičega, blokirali su ocu račun, potražujući cjelokupan iznos strojeva + sudske troškove na svaku godinu(od tih 6).

Znači, oni te strojeve nisu bili prodali i sjeli na račun mom ocu.

Kada je tražio procjenu, nisu mogli naći taj dokument. Navodno se ništa ne može napraviti.

Ta žena je uzela par odvjetnika, međutim pola ih nije htjelo uzeti predmet, a ovi koji jesu nisu ništa napravili.

Zadnja saznanja su da su ti storojevi prodani, međutim, mom ocu dug nije smanjen te ga još otplaćuje.

 

Može li se tu išta uopće učiniti?

 

Zahvaljujem se unaprijed na svakom odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, evo situacije u kojoj sam se našao, djelomice svojom krivicom:

 

Stigla mi je u srijedu ovrha kući na adresu stanovanja, a ja boravim u Zagrebu, pa sam je tek jučer uspio vidjeti, naime,

 

2009. godine su me ulovili u HŽ-u kako se švercam, potez zg-kž, nisam imao za kartu, takvo je bilo vrijeme, fakat se nije imalo. Karta je bila 24.20 kn, kazna 300 kn, plus cijena karte, i to sam morao platiti, no mama je pisala žalbu(molbu) umjesto mene jer još nisam imao 18, koju su, po mom sjećanju prihvatili i oprostili kaznu. No, taj dokument (rješenje o oprostu kazne) više ni dragi bog ne bi pronašao, a u srijedu sam dobio rjesenje o ovrsi od 1076 kn po tom pitanju kazne od 300kn plus cijena karte. Kako sam student, imam otvoren žiro racun sa 0 kn stanjem, tekući sa dozvoljenih 1000 kn minusa (a u minusu sam već nekih 500 kn, nemam primanja niti imam ikakvu pokretnu i nepokretnu imovinu. Postoji li kakva mogućnost da mi oproste (ponovno) dug na račun imovinskog stanja i/ili onog rješenja o oprostu, kojeg bi trebali imati negdje na sudu, te ukinu ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija