Jump to content

Povrat novca iz Hrvatske Poste


kreha

Preporučene objave

E ovako imam slucaj u kojem me jedan tip s Njuskalo.hr krenuo prevarit za 1300kn.Uplatio sam pouzecem 1300 kuna i tu nije bio artikal koji sam narucio vec cigla.Policija je obustavila slanje novca posti i taj novac se nalazi u Hrvatskoj Posti Zagreb.Iz poste mi nezele novac vratit .Prvo su rekli trebam potvrdu da je izvrseno kaznjivo djelo.Ja im donesem oni kazu nije to.Pa da treba dozlova suda na kojoj pise da se meni vrati novac.Ja donesem i tu potvrdu na kojoj policija i ODO Metkovic navode da mi se vrati novac i sad mi salju da mi nekakva treba potvrda suda da mi se vrati novac...Kako mogu vratit svoj novac pomoc molim vas :ljut:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnik neradi besplatno. uzet će barem 50% iznosa. povrat troškova (usluga odvjetnika) nemože tražiti

pismeno (preporučeno i sa povratnicom) tražite povrat novca.

zahtjevu priložiti navedene dokumente (kopije), uplatnicu.

dok usmeno moljakate ili blablablabla telefonom nećevas shvatiti ozbiljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sastavljanje tužbi i podnesaka

Tbr. 7.

Odvjetniku pripada naknada za sastavljanje tužbe, protutužbe, prijedloga ili zahtjeva:

1. Ako je vrijednost predmeta spora:

OD 0 kuna 2.500,00 kuna bodova 25 x 10 = 250,00 kuna, samo za jedan dopis

korisnik usluge nema pravo na povrat troškova odvjetnika.

koji bi odvjetnik besplatno odradio taj dio ? obitelj, prijatelj možda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Napišite dopis Upravi HP kao opomenu pred tužbu i pošaljite s povratnicom .U dopisu navedite da HP neovlašteno duže vrijeme drži na svom računu iznos od kn 1.300.-,da ste se već više puta obraćali sa zahtjevom za povrat navedenog iznosa ,ali uvijek bez uspjeha iako ste ispunili sve što je HP tražila i dostavljali razne potvrde i uvjerenja , da navedeni iznos pripada Vama i da su Vam ga dužni vratiti.

Navedite da se prije podnošenja tužbe sudu obraćate Upravi HP ,da snagom svog autoriteta utječe na svoje službe i naloži istima da izvrše povrat iznosa kojeg bespravno drže na računu HP,a pripada Vama.

 

Uz dopis pošaljite preslike raznih potvrda koje ste dostavljali HP kao dokaz.

 

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovori - Hrvatska pošta - ima kontakt broj i spominje HAKOM i HP-ovo Povjerenstvo za zaštitu potrošača ako niste zadovoljni s odgovorom.

 

Očito se treba poprilično angažirati i probati na više mjesta. Javite jeste li uspjeli nešto, please... Hvala!

 

 

Edit: Zapravo kontakt broj bolje ne nazivati da vas ne 'otpile', već treba pisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija