Jump to content

pijani stranci


anonimno

Preporučene objave

Ovako... Pošto mi se neda kopati po novom zakonu o sigurnosti prometa obračam se vama pravnicima jer ćete mi na ovo pitanje najvjerojatnije lako odgovoriti... Mene zanima da li strani državljani na privremenom boravku u Hrvatskoj podliježu našem zakonu o prometu. Konkretnije, u slučaju da voze u alkoholiziranom stanju, može li im se oduzeti vozačka ili plačaju samo novčanu kaznu (ako da u kojem iznosu?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznos novčane kazne ovisi o izmjerenoj koncentraciji alkohola, pa se kreće u rasponu od najmanje 500,00 kn ( do 0,50 g/kg ) do 3.000,00 kn i više ( iznad 1,50 g/kg ).

Postupci u kojima su počinitelji strani državljani, rješavaju se hitnim postupkom, i osim novčane kazne može im se izreći i koja od zaštitnih mjera - zabrana upravljanja motornim vozilom ali i protjerivanje stranca iz zemlje...Sve ovisi o težini prekršaja ali i sucu koji sudi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podliježu našem zakonu, no ne može im se oduzeti vozaćka kao što se može nama, ali im se zato izriče zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom u hrvatskoj na određeno vrijeme.

vozačku im se može oduzeti ako su zatečeni da voze pijani, no vratit će im ju sud čim ih osudi ili oslobodi. Kaznu moraju platiti odmah tj. ne moraju, ali ako žele na slobodu moraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija