Jump to content

Uhvaćen s Jointom


prophet_47

Preporučene objave

Sve u svemu,inace sam iz velike gorice ,za vrijeme ultra music festivala sam uhvacen s jointom u ustima,izvagano je 0,9g (sve skupa znaci duhan,biljka,filter i papir) ... nikad nisam imao nikakvu kaznu,prekršaj niti nista,redovan sam student na FER-u,majka nije zaposlena kao ni brat a otac je malo malo na čekanju ... koliku kaznu bih mogao ocekivat? policajci u splitu su mi rekli da ce bit oko 700kn ... i da li sada ja posto sam iz velike gorice moram ic na suđenje u split ili ce mi se suđenje izvest u velikoj gorici? pošto je to samo prekršaj i mislim da nije potrebno svjedočenje policajca (službenika koji me zatekao) :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propisana kazna je 5000 kuna, sud ju može smanjiti na trećinu, a ti onda možeš platiti 2/3 te smanjene. To je ipak više od 700, ali ne trebaš brinuti, puno bliže toj cifri nego onoj propisanoj.

 

Nadležan je sud u Splitu, ali možeš tražiti saslušanje na bližem sudu, što nije nikakav problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propisana kazna je 5000 kuna, sud ju može smanjiti na trećinu, a ti onda možeš platiti 2/3 te smanjene. To je ipak više od 700, ali ne trebaš brinuti, puno bliže toj cifri nego onoj propisanoj.

 

Nadležan je sud u Splitu, ali možeš tražiti saslušanje na bližem sudu, što nije nikakav problem.

 

malo sam se raspitivao i vecina ljudi kaze da je propisana kazna 5000 do 20000kn ... i sad meni sud moze propisat manju kaznu tj 5000kn ali kao da ispod toga nemoze ,isto kao da vozim bez pojasa i kazna je 1000kn a oni meni nemogu smanjit ispod tog jer je to propisana kazna ? ... to sam cuo iz vise izvora nisam siguran u njihovu tocnost ... kakav je postupak sto se tice saslušanja i zahtjeva za promjenom mjesta saslušanja? ... ja cu vjerovatno doma dobit poziv za sud za split ... sta onda moram ic u svoju policijsku upravu i njima predat nekakav zahtjev za tu promjenu ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se kazne tiče, Drot je već sve rekao. Dakle, sud ima mogućnost smanjenja, a hoće li je iskoristiti ovisi o vašem ponašanju i o dobroj volji suca. Ne mora, ali može, i u pravilu, u slučajevima poput vašeg, akda se radi o prvom takvom prekršaju - smanjuje, jer su kazne za posjedovanje droge prilično visoke. Pustite ove priče sa strane.

 

Što se drugog vašeg upita tiče - obranu možete iznijeti i pismenim putem, a što bi vam trebalo stajati u pozivu za raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se kazne tiče, Drot je već sve rekao. Dakle, sud ima mogućnost smanjenja, a hoće li je iskoristiti ovisi o vašem ponašanju i o dobroj volji suca. Ne mora, ali može, i u pravilu, u slučajevima poput vašeg, akda se radi o prvom takvom prekršaju - smanjuje, jer su kazne za posjedovanje droge prilično visoke. Pustite ove priče sa strane.

 

Što se drugog vašeg upita tiče - obranu možete iznijeti i pismenim putem, a što bi vam trebalo stajati u pozivu za raspravu.

 

A što bi značila onda ova odredba zakona:

(5) Iznimno od odredbe stavka 3. ovoga članka, za prekršaj izčlanka 54. – 63. ovoga Zakona počinjen prvi puta, ovisniku o drogi ilipovremenom uzimatelju droge zaštitna mjera obveznog liječenja ili odvikavanjaod ovisnosti izriče se samostalno bez izricanja novčane kazne."

 

znači li to SAMOSTALNO da se može osloboditi bilokakve novčane kazne i "dobiti" samo tu mjeru liječenja (ako se radi o prekršaju počinjenom 1.put) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i sad meni sud moze propisat manju kaznu tj 5000kn ali kao da ispod toga nemoze ,isto kao da vozim bez pojasa i kazna je 1000kn a oni meni nemogu smanjit ispod tog jer je to propisana kazna ?
Smanjuju od zakonski minimalne tj.možeš dobit debelo manju od 5000 kn.

 

A što bi značila onda ova odredba zakona:

(5) Iznimno od odredbe stavka 3. ovoga članka,

Znači da samo u iznimnim slučajevima sud može dat zaštitnu mjeru bez kazne.

 

Bolje je platit kaznu nego imat posla sa ekipom koja odrađuje zaštitnu mjeru jer mogu mučit osobu do godine dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija