Jump to content

Upis na polovicu vlasnistva (bracna stecevina)


Sunce11

Preporučene objave

Stan kupljen u braku glasi 1/1 na muza. Kako i na koji nacin se ja mogu upisati na polovicu koja je moja jer smo u braku to stekli pa da svako bude na 1/2 vlasnik.

 

Nadam se da ne treba darovni ugovor jer nije da on meni moj dio daruje nego to je ono sto mi po zakonu i pripada.

 

A kasnije bi ugovorom o dosmrtnom ili dozivotnom uzdrzavanju dogovorila naslijedivanje njegovog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan kupljen u braku glasi 1/1 na muza. Kako i na koji nacin se ja mogu upisati na polovicu koja je moja jer smo u braku to stekli pa da svako bude na 1/2 vlasnik.

 

Dioba bračne stečevine, tj. bračni ugovor.

 

A kasnije bi ugovorom o dosmrtnom ili dozivotnom uzdrzavanju dogovorila naslijedivanje njegovog dijela.

 

Ne nasljeđivanje, već stjecanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odg.

Mozete mi molim vas malo pojasniti za taj bracni ugovor. Da li se kod biljeznika to potpisuje, da li mi to sastavljamo i koliko to kosta? Da li porez ima veze sa time?

 

Kasnije kad se odredi moj dio onda ce mi muz darovati svoj dio darovnim ugovorom. Jer sam se bojala ako mi sve daruje I njegova dijeca idu pobijati ostala sam bez svega I morat cu sa djetetom na cestu a vako bar zelim svoj dio osigurati da mi ga nitko ne moze oduzeti. Ili cemo potpisati za njegov dio ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.

 

Mislim da je to dovoljan nacin zastite. Jer kako god bilo vazno da stoji da je pola moje. Pa ipak i neki nuzni dio kad bi trazili nece biti puno.

 

Nadam se da mi ovaj ugovor o bracnoj stecevini ne mogu na nikakav nacin pobijati. Jer zna se kad smo se vjencali i kad smo kupili stan a u braku smo i dalje tako da mislim da mi to nitko ne moze osporavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete mi molim vas malo pojasniti za taj bracni ugovor. Da li se kod biljeznika to potpisuje, da li mi to sastavljamo i koliko to kosta? Da li porez ima veze sa time?

 

Biti će bolje da vam to sasatavi odvjetnik, po mogućnosti specijaliziran za obiteljsko pravo.

 

Kasnije kad se odredi moj dio onda ce mi muz darovati svoj dio darovnim ugovorom. Jer sam se bojala ako mi sve daruje I njegova dijeca idu pobijati ostala sam bez svega I morat cu sa djetetom na cestu a vako bar zelim svoj dio osigurati da mi ga nitko ne moze oduzeti. Ili cemo potpisati za njegov dio ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.

 

Ugovor o doživotnom uzdržavanju je bolja varijanta, jer on isključuje nasljedno pravo u cijelosti, uključujući i pravo na nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. Ali evo bila kod javnog biljeznika fino sjeli I popricali o mogucnostima.

Pa smo dogovorili prvi ugovor ce biti dioba bracne stecevine tako da se ja odmah upisujem kao vlasnik 1/2. A onda za muzevu polovicu I ustedjevinu pisemo ugovor o dozivotnom uzdrzavanju. Sve skupa ce me izaci 3600kn. (Cijena se izracunava neki dio na temelju trzisne cijene stana tak da je meni po ugovoru 1800kn)

 

Papiri potrebni original vlasnicki list, kupoprodajni ugovor I nase osobne. Evo mozda nekome pomognem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija