Jump to content

Hrvatsko drzavljanstvo na osnovu drzavljanstva jednog od roditelja


marceticd

Preporučene objave

Zdravo zanima me ja sam dobila državljanstvo preko majke,po onoj promjeni zakona koja je bila.Da li ja mogu predati za svoje dvoje maloljetne djece zahtjev za državljanstvo i da li isto predam zahtjev pa čekam ili je neka druga procedura za djecu,i mogu li to u konzulatu ili mogu u bilo kojem gradu Hrvatske,pretpostavljam da je to brži način.

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 03. 2024. u 14:22, mtjrsc je napisao:

Zanima me da li je još uvijek moguće dobiti hrvatsko državljanstvo preko članka 5. točke 2. ako sam rođen 98-e godine? Naime zakon kaže rok za podnošenje zahtjeva je 3 godine a zakon je na snazi od 01.01.2022g.

Zna li netko odgovor?

Uz to bih htijeo pitati, zna li netko smatra li se predanje zahtjev za utvrđivanje Hrvatskog državljanstva i upis u evidenciju deklaratornim ili konstitutivnim aktom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

Do kraja godine se može dat zahtjev.

Hvala puno na odgovoru.

Na kojem jeziku mora biti dokumentacija (rodni list itd.)?

Pošto sam austrijski državljanin mogu dokumentaciju samo dobiti na njemačkom ili možda i engleskom jeziku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav. Ja sam rodjen u BiH 1992. Moja majka 1967 rodjena u BiH (sfrj) kao hrvatica dobija domovnicu RH posle rata kao i sva moja familija sa majkine strane, takodjer njenan 4 brata baba djed svi imaju HR papire. Majka je predavala za mene domovnicu dok sam ja imao 16 godina i dobili smo odbijenicu. Moje pitanje glasi imam li ja sansu za domovnicu tj za drzavljanstvo po izmjenama zakona? I sta i gdje se trebam obratiti ako imam pravo. Nadam se da se moze razumjeti sta sam napisao. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Ako je dobila domovnicu da je državljanka od rođenja onda možeš dobit i ti po čl.5.Ako ne onda možeš tražit po čl.16 kao pripadnik hrvatskog naroda (ako jesi).

Hvala na odgovoru. Kako da znam da je dobila domovnicu da je drzavljanka od rodjenja? Ona je hrvatica od rodjenja kako provjeriti to? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Stiglo mi je negativno resenje za dobijanje hrvatskog drzavljanstva zato sto su 1968 godine kada sam ja rodjena, drzavljanstvo upisivali po rodjenju oca a ne po rodjenju majke, majka mi je rodjena u Hrvatskoj a otac u Srbiji, a pritom sam i ja rodjena u Hrvatskoj u Zagrebu. Da li imam neko pravo zalbe na resenje?
Hvala unapred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija